Çizgi Roman

Wonder Woman’ın En Büyük Savaşlarını Sizler İçin İnceledik! [Kısım 2/2]

Wonder Woman’ın En Büyük Savaşlarını Sizler İçin İnceledik! [Kısım 2/2]
Engin Topaloğlu

Değerli Okuyucular,

Hiç girizgaha başvurmadan, Wonder Woman incelememize devam ediyorum. Aşağıya buyrunuz :)

Dördüncü Hikaye: Kurban/Dördüncü Bölüm (2005)

Diana’nın en büyük savaşlarından ikisi beyin kontrolü teması üzerinden yürüyor. İşte bu da o hikayelerin ilki. Max Lord isimli zihin kontrolü yeteneğine sahip kötü adamımız, dünyaya süper güçlü insanların-Justice League-ne kadar tehlikeli olduklarını ispat edebilmek için Superman’e istediği kurguyu göstererek onu Wonder Woman’a karşı manipüle ediyor (Max Lord’un bunu yaparken gücünü kullanması ve bir savaş ortamı yaratması da ayrı bir çelişki diye düşünüyorum.). Ardından WW ile Superman arasında WW’nin sakin, Superman’in Injustice kıvamında saldırgan bir tavırla savaştığını görüyoruz. Bu savaşın Max Lord izin vermedikçe hiçbir zaman bitmeyeceğini anlayan Wonder Woman, JL üyelerinde genel olarak gördüğümüz hassasiyetin aksine başta Superman’i ardından biz okuyucuları şoke eden şu hareketi yapar: [SPOILER İÇERİR.]

Capture

 

Beşinci Hikaye: Kargalar Sürüsü/İkinci Bölüm-Yüzleşme (2010)

Yine beyin/zihin kontrolü benzeri bir hikaye ile karşı karşıyayız. Ancak bu hikayeyi sıkıcı kılıyor mu? Kesinlikle hayır. Bu hikayede Ares’in çocuklarının Ares’i öldürdüğünü anladığımız Wonder Woman’dan intikam almak amacıyla Power Girl’i Wonder Woman’ın bir canavar olduğuna ikna etmesi ile iki kadın kahramanımızın Man Of Steel kıvamında savaşına tanık oluyoruz.

2340158-wonder_woman_v3_41_013

 

Altıncı Hikaye: Justice League/Üçüncü Bölüm (2011)

Değerli okuyucular, önceki 5 hikayeyi beğendiğimi açıkça belirtmeliyim. Ancak bu hikaye gerçekten sağlam. DC animasyonlarını sıkı takip ediyorsanız ve yakın zamanda gelecek Justice League’ı iple çekiyorsanız bu hikaye (öncesi ve devamıyla) tam size göre.

Çizgi romanın öncesinde Justice League War animasyonunu izleyen biri olarak parademonların saldırdığı panelleri, Cyborg’un orijin hikayesini oldukça benzer buldum. Açıkçası bu durum çok hoşuma gitti. Serinin ortasında bir sayı olması nedeniyle aktif bir savaş göremesek de okunmaya değer olduğunu düşünüyorum.

Hatta okumaya ilk olarak buradan başlayabilirsiniz. Ancak bu durumda kafanızda soru işaretlerinin oluşacağını belirteyim.

vlcsnap2014-01-25-17h37m17s63

 

Yedinci Hikaye: Bir Tanrının Yıkılışı

Zeus tarafından cezalandırılan, buna rağmen İlk Doğan’ın Olimpos Tanrıları’na karşı ayaklanışını bu kısa hikayede okuma imkanı buluyoruz. İlk Doğan, Olimpos Kapıları’nın tek anahtarı olduğunu düşündüğü kehanetteki çocuğu ele geçirmeye çalışırken İlk Doğan’a karşı uyumlu bir Ares-Wonder Woman ittifakı görüyoruz. Ares’in oldukça yaşlı oluşu ve erdemli hareketler sergilemesi ise dikkatimi çekti. Bu savaşta Wonder Woman’ın ahlaki sınırlarını bir kez daha zorladığını görüyoruz. Ancak hikayenin finalinde savaştan bıkmış yeni bir Wonder Woman görmemiz ise hoş ve ilginç oldu.

45

 

Sonuç olarak, Wonder Woman-En Büyük Savaşları adının hakkını veren bir cilt olmuş. Nostaljik ve modern çizimleri, Justice League bağlantıları, Yunan mitolojisi tabanlı savaşları ile kütüphanenizde bulunması gereken önemli bir çizgi roman. Kısacası, alın ve okuyun değerli okuyucular. Esen kalın!

 

 

Çizgi Roman
Engin Topaloğlu
@engint21

Mühendis adayı. Çizgi roman tutkunu. Şair,yazar ve türevleri...

Daha Fazla Çizgi Roman

5

İki Süper Kitap Birden: Action Comics Cilt 4 ve Cilt 5’i İnceledik!

Bartu Yılmazer15 Kasım 2017
GalleryComics_1920x1080_20170208_WW-greatest-battles_587985c543d5c2.57726454

Wonder Woman’ın En Büyük Savaşlarını Sizler İçin İnceledik! [Kısım 1/2]

Engin Topaloğlu10 Kasım 2017
sc_home_invasion

“Tekrar Aranıza Dönmek Harika, Ortak!” [Green Lantern 7: Sinestro Birliği Savaşı İkinci Kısım-İnceleme]

Engin Topaloğlu5 Kasım 2017
6

‘Yine Öyle Hissettiğinde’ İncelemesi: Bir Neslin Duyguları Bu Karikatürlerde!

Bartu Yılmazer31 Ekim 2017
4

Pencerenin Ardından Kadın Masalları İncelemesi: Çarpıcı Bir Hikaye

Bartu Yılmazer27 Ekim 2017
HJFLC_Cv1_R3_gallery_57fc3635f2c6a2.45566872

“Korkunun Nasıl Kullanılacağı Hakkında Hiçbir Bir Fikrin Yok, Hal Jordan.” [Green Lantern 6: Sinestro Birliği Savaşı Birinci Kısım-İnceleme]

Engin Topaloğlu22 Ekim 2017
Shadowland5_GRvsDD

Shadowland #5 Çizgi Roman İncelemesi: Son Mücadele İçin Kolları Sıvayın!

Yiğit Yükselen16 Ekim 2017
Gotham-by-Gaslight

Gotham’ın Gaz Lambaları Çizgi Roman İncelemesi: 125 Yıl Öncesinin Gotham’ı!

Eren Ipeker15 Ekim 2017
Shadowland4_OnlyBeast

Shadowland #4 Çizgi Roman İncelemesi: Üzgünüz, Matt Murdock’a Şu Anda Ulaşılamıyor…

Yiğit Yükselen10 Ekim 2017

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.