DC

Wonder Woman #21 – İnceleme

Wonder Woman #21 – İnceleme
Abdurrahman Yaltır

Öncelikle en sevdiğim çizgi roman karakterinin açık ara Wonder Woman olduğunu belirtmek isterim. Devam etmekte olan Greg Rucka serisinin zaman zaman beni çok tatmin etmemesi nedeniyle yapabileceğim olumsuz yorumların aksi bir düşünce yaratmaması için bunu paylaşmak istedim.

Duvar kağıdı yapmalık bir kare

Duvar kağıdı yapmalık bir kare

 

Şu an 21. sayısı yayımlanan ve 25. sayıda sona erecek serinin nereye gideceğini ve nasıl sonlanacağını hala kestiremiyorum. Greg Rucka’nın Diana‘nın karakterini anladığının ve derinlikli bir hikaye yaratmaya çalıştığının farkındayım. Özellikle serinin başlarında da bu durumdan gerçekten memnundum. Ama bu çaba seri ilerledikçe temponun biraz düşmesine ve Diana‘nın da hikayenin biraz dışında kalmasına yol açtı. Aslında diğer karakterlerin üzerine bu kadar düşülmesi ve karakter gelişimlerinin de çok iyi yansıtılması çoğu zaman diğer hikayelerde pas geçilebilen içi dolu villainların ortaya çıkmasını ve kalitenin artmasını sağlıyorlar. Benim için tek olumsuz nokta Cheetah dışındaki kötü karakterlerin çok ilgimi çekmemesi ve çocuğu için kötülük yapmak zorunda kalan “villain” fikrinin biraz klişe ve tembel bir fikir gibi gelmesi. Bu da birkaç sayıdır benim odağımın dağılmasına sebep olmuştu. Ancak bu sayıyla beraber tekrar seriye döndüğümü söyleyebilirim. Of artık artık ne olacaksa olsun bıkkınlığım yerini acaba ne olacak merakına bıraktı. Ancak sona ulaşırken süren cevapsızlık, her şeyin artık çok kısa sürede ve hızlı belli olacak olması umarım yaşatması gereken etkiyi (Azarello serisi gibi) yaratır ve yüzümüzde şaşkınlık ve mutlulukla seriyi sonlandırabiliriz.

Sayımız 19. sayının bıraktığı yerden başlıyor. Tabii ki Diana’nın bir (iki?) kurşunla durdurulabilmesi pek mümkün olmayacaktı. Sanıyorum filmlere de bir ön hazırlık olması amacıyla kötü karakterlerden birisi Dr. Poison olarak seçilmiş. Açıkçası kendisi benim çok bildiğim bir karakter değil. Zaten burada da günümüze uyarlanmış bir versiyonu yaratılmış ve ben de yeni şekliyle karakteri tanımaya çalışıyorum. Vücuduna yemiş olduğu kurşunun etkisinden kurtulduktan ve Steve‘i de güvene aldıktan sonra Diana çok uzun olmayan ancak süper “cool” bir aksiyon seansı sonucu kendisini etkisiz hale getiriyor ve daha sonra Themiscyra‘ya ulaşmaya çalışan Veronica Cale‘i durdurmaya gidiyor. Burada da Cheetah ile bir aksiyon yaşandıktan sonra, biraz da kaza yardımı ile bir portal açılıyor ve karakterlerimiz kendilerini bilmedikleri bir yerde buluyorlar. Bu kısımda Diana yine büyüklüğünü yapıyor ve düşmanına (Cale) her şeye rağmen yardım elini uzatıyor. Bu da Wonder Woman‘ın en saygı duyduğum ve kendisine has karakter özelliklerinden biri.

 

2

 

 

Hikayenin sonunda da portalın ucu kötü bir yere çıkıyor ve uzun zamandır beklediğimiz Ares sonunda teşrif ediyor. Buradan da arkası yarınlı sonumuza geliyoruz. Kendisi bana ilk görüşte daha ziyade Eros‘u andırdı. Keşke farklı bir çizim tercih edilseymiş. Ancak ön yargılı davranmaya da gerek olmadığını düşünüyorum.

Son olarak da Wonder Woman ile ilgili ilk yazımda söylemek isterim ki Jenny Frison‘un Rebirth sürecinde yaptığı varyant çizimlere bayılıyorum ve benim gibi beğenen bir başkası da varsa yorum olarak paylaşmasını rica ediyorum. Bu çizimleri neden bu kadar beğendiğim hakkında hiçbir fikrim yok ve bakmaya doyamıyorum.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla DC

6

Legends of Tomorrow’da Şok Ayrılık!

Bartu Yılmazer6 Haziran 2018
1

Sonunda Mantıklı Karar Verildi: Jared Leto’lu Joker Filmi Geliyor!

Bartu Yılmazer6 Haziran 2018
mos_1_6-7-e1527957604440-740x431

DC Comics Superman’i Baştan Yazıyor!

Barış Çakır3 Haziran 2018
images-19

Captain Marvel’ı Dünya’ya Doctor Strange Mi Getirecek?

Barış Çakır3 Haziran 2018
dc_jrjr_trade_lg

DC’nin yeni varyant kapak tasarımları YOK satıyor!

Akın İşleyen1 Haziran 2018
landscape-1508496092-2-03-arrow-s06

Artık Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak – Arrow 6. Sezon Finali İncelemesi

Bulut Şimşek19 Mayıs 2018
GalleryChar_1920x1080_3_Batwoman0-0pg18-clr_57bf79cb6c6597.03957821

Arrow-verse’e Batwoman Geliyor!

Çağan Acı18 Mayıs 2018
1

iZombie 5. Sezonuyla Ekranlara Veda Edecek!

Bartu Yılmazer17 Mayıs 2018
6

Krypton: Superman’in Aile Ağacında Köklü Değişiklik Yapıldı!

Bartu Yılmazer17 Mayıs 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.