DC

Wonder Woman #21 – İnceleme

Wonder Woman #21 – İnceleme
Abdurrahman Yaltır

Öncelikle en sevdiğim çizgi roman karakterinin açık ara Wonder Woman olduğunu belirtmek isterim. Devam etmekte olan Greg Rucka serisinin zaman zaman beni çok tatmin etmemesi nedeniyle yapabileceğim olumsuz yorumların aksi bir düşünce yaratmaması için bunu paylaşmak istedim.

Duvar kağıdı yapmalık bir kare

Duvar kağıdı yapmalık bir kare

 

Şu an 21. sayısı yayımlanan ve 25. sayıda sona erecek serinin nereye gideceğini ve nasıl sonlanacağını hala kestiremiyorum. Greg Rucka’nın Diana‘nın karakterini anladığının ve derinlikli bir hikaye yaratmaya çalıştığının farkındayım. Özellikle serinin başlarında da bu durumdan gerçekten memnundum. Ama bu çaba seri ilerledikçe temponun biraz düşmesine ve Diana‘nın da hikayenin biraz dışında kalmasına yol açtı. Aslında diğer karakterlerin üzerine bu kadar düşülmesi ve karakter gelişimlerinin de çok iyi yansıtılması çoğu zaman diğer hikayelerde pas geçilebilen içi dolu villainların ortaya çıkmasını ve kalitenin artmasını sağlıyorlar. Benim için tek olumsuz nokta Cheetah dışındaki kötü karakterlerin çok ilgimi çekmemesi ve çocuğu için kötülük yapmak zorunda kalan “villain” fikrinin biraz klişe ve tembel bir fikir gibi gelmesi. Bu da birkaç sayıdır benim odağımın dağılmasına sebep olmuştu. Ancak bu sayıyla beraber tekrar seriye döndüğümü söyleyebilirim. Of artık artık ne olacaksa olsun bıkkınlığım yerini acaba ne olacak merakına bıraktı. Ancak sona ulaşırken süren cevapsızlık, her şeyin artık çok kısa sürede ve hızlı belli olacak olması umarım yaşatması gereken etkiyi (Azarello serisi gibi) yaratır ve yüzümüzde şaşkınlık ve mutlulukla seriyi sonlandırabiliriz.

Sayımız 19. sayının bıraktığı yerden başlıyor. Tabii ki Diana’nın bir (iki?) kurşunla durdurulabilmesi pek mümkün olmayacaktı. Sanıyorum filmlere de bir ön hazırlık olması amacıyla kötü karakterlerden birisi Dr. Poison olarak seçilmiş. Açıkçası kendisi benim çok bildiğim bir karakter değil. Zaten burada da günümüze uyarlanmış bir versiyonu yaratılmış ve ben de yeni şekliyle karakteri tanımaya çalışıyorum. Vücuduna yemiş olduğu kurşunun etkisinden kurtulduktan ve Steve‘i de güvene aldıktan sonra Diana çok uzun olmayan ancak süper “cool” bir aksiyon seansı sonucu kendisini etkisiz hale getiriyor ve daha sonra Themiscyra‘ya ulaşmaya çalışan Veronica Cale‘i durdurmaya gidiyor. Burada da Cheetah ile bir aksiyon yaşandıktan sonra, biraz da kaza yardımı ile bir portal açılıyor ve karakterlerimiz kendilerini bilmedikleri bir yerde buluyorlar. Bu kısımda Diana yine büyüklüğünü yapıyor ve düşmanına (Cale) her şeye rağmen yardım elini uzatıyor. Bu da Wonder Woman‘ın en saygı duyduğum ve kendisine has karakter özelliklerinden biri.

 

2

 

 

Hikayenin sonunda da portalın ucu kötü bir yere çıkıyor ve uzun zamandır beklediğimiz Ares sonunda teşrif ediyor. Buradan da arkası yarınlı sonumuza geliyoruz. Kendisi bana ilk görüşte daha ziyade Eros‘u andırdı. Keşke farklı bir çizim tercih edilseymiş. Ancak ön yargılı davranmaya da gerek olmadığını düşünüyorum.

Son olarak da Wonder Woman ile ilgili ilk yazımda söylemek isterim ki Jenny Frison‘un Rebirth sürecinde yaptığı varyant çizimlere bayılıyorum ve benim gibi beğenen bir başkası da varsa yorum olarak paylaşmasını rica ediyorum. Bu çizimleri neden bu kadar beğendiğim hakkında hiçbir fikrim yok ve bakmaya doyamıyorum.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla DC

DIG000415_1._SX360_QL80_TTD_

Aman Aman Neler Oluyor: Arrowverse’e “Crisis on Infinite Earths” Geliyor

Bulut Şimşek15 Aralık 2018
captm

Yepyeni Bir ‘Captain Marvel’ Posteri Meydana Çıktı!

Orkan9 Aralık 2018
0B985D3D-7FD7-4E29-B31C-FDEA67F52721

Aquaman Çin’de Gişe Rekoru Kırdı!

Betül Karataş8 Aralık 2018
931744

Çizgi Roman Filmleri Sinemayı Tamamen Ele Mi Geçirecek?

Alwis1 Aralık 2018
stan-lee-115735-640x320-221353

Stan Lee, 95 Yaşında Hayatını Kaybetti

Arwen12 Kasım 2018
0A0B72A1-7E75-4233-B7E4-B4ACE33BCEA8

Solo Harley Quinn Filminin Vizyon Tarihi Açıklandı!

Betül Karataş27 Eylül 2018
26ADE1DC-28B1-4EAB-97FC-00CABCAADB06

Joker’in Solo Filminde Hangi Kostümü Giyeceği Ortaya Çıktı!

Betül Karataş26 Eylül 2018
Joker-Movie-Killing-Joke

Toplaşın! Joker Filminden Teaser Geldi, Etraflıca Değerlendirdik!

Bulut Şimşek22 Eylül 2018
8F768D5C-7EBB-4D4E-BE5A-ECFF12388A8F

Henry Cavill Superman Rolünü Bıraktı!

Betül Karataş12 Eylül 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.