DC

Wonder Woman #21 – İnceleme

Wonder Woman #21 – İnceleme
Abdurrahman Yaltır

Öncelikle en sevdiğim çizgi roman karakterinin açık ara Wonder Woman olduğunu belirtmek isterim. Devam etmekte olan Greg Rucka serisinin zaman zaman beni çok tatmin etmemesi nedeniyle yapabileceğim olumsuz yorumların aksi bir düşünce yaratmaması için bunu paylaşmak istedim.

Duvar kağıdı yapmalık bir kare

Duvar kağıdı yapmalık bir kare

 

Şu an 21. sayısı yayımlanan ve 25. sayıda sona erecek serinin nereye gideceğini ve nasıl sonlanacağını hala kestiremiyorum. Greg Rucka’nın Diana‘nın karakterini anladığının ve derinlikli bir hikaye yaratmaya çalıştığının farkındayım. Özellikle serinin başlarında da bu durumdan gerçekten memnundum. Ama bu çaba seri ilerledikçe temponun biraz düşmesine ve Diana‘nın da hikayenin biraz dışında kalmasına yol açtı. Aslında diğer karakterlerin üzerine bu kadar düşülmesi ve karakter gelişimlerinin de çok iyi yansıtılması çoğu zaman diğer hikayelerde pas geçilebilen içi dolu villainların ortaya çıkmasını ve kalitenin artmasını sağlıyorlar. Benim için tek olumsuz nokta Cheetah dışındaki kötü karakterlerin çok ilgimi çekmemesi ve çocuğu için kötülük yapmak zorunda kalan “villain” fikrinin biraz klişe ve tembel bir fikir gibi gelmesi. Bu da birkaç sayıdır benim odağımın dağılmasına sebep olmuştu. Ancak bu sayıyla beraber tekrar seriye döndüğümü söyleyebilirim. Of artık artık ne olacaksa olsun bıkkınlığım yerini acaba ne olacak merakına bıraktı. Ancak sona ulaşırken süren cevapsızlık, her şeyin artık çok kısa sürede ve hızlı belli olacak olması umarım yaşatması gereken etkiyi (Azarello serisi gibi) yaratır ve yüzümüzde şaşkınlık ve mutlulukla seriyi sonlandırabiliriz.

Sayımız 19. sayının bıraktığı yerden başlıyor. Tabii ki Diana’nın bir (iki?) kurşunla durdurulabilmesi pek mümkün olmayacaktı. Sanıyorum filmlere de bir ön hazırlık olması amacıyla kötü karakterlerden birisi Dr. Poison olarak seçilmiş. Açıkçası kendisi benim çok bildiğim bir karakter değil. Zaten burada da günümüze uyarlanmış bir versiyonu yaratılmış ve ben de yeni şekliyle karakteri tanımaya çalışıyorum. Vücuduna yemiş olduğu kurşunun etkisinden kurtulduktan ve Steve‘i de güvene aldıktan sonra Diana çok uzun olmayan ancak süper “cool” bir aksiyon seansı sonucu kendisini etkisiz hale getiriyor ve daha sonra Themiscyra‘ya ulaşmaya çalışan Veronica Cale‘i durdurmaya gidiyor. Burada da Cheetah ile bir aksiyon yaşandıktan sonra, biraz da kaza yardımı ile bir portal açılıyor ve karakterlerimiz kendilerini bilmedikleri bir yerde buluyorlar. Bu kısımda Diana yine büyüklüğünü yapıyor ve düşmanına (Cale) her şeye rağmen yardım elini uzatıyor. Bu da Wonder Woman‘ın en saygı duyduğum ve kendisine has karakter özelliklerinden biri.

 

2

 

 

Hikayenin sonunda da portalın ucu kötü bir yere çıkıyor ve uzun zamandır beklediğimiz Ares sonunda teşrif ediyor. Buradan da arkası yarınlı sonumuza geliyoruz. Kendisi bana ilk görüşte daha ziyade Eros‘u andırdı. Keşke farklı bir çizim tercih edilseymiş. Ancak ön yargılı davranmaya da gerek olmadığını düşünüyorum.

Son olarak da Wonder Woman ile ilgili ilk yazımda söylemek isterim ki Jenny Frison‘un Rebirth sürecinde yaptığı varyant çizimlere bayılıyorum ve benim gibi beğenen bir başkası da varsa yorum olarak paylaşmasını rica ediyorum. Bu çizimleri neden bu kadar beğendiğim hakkında hiçbir fikrim yok ve bakmaya doyamıyorum.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla DC

1

Constantine Sonunda Ekranlara Dönüyor mu?

Bartu Yılmazer20 Mart 2018
justice-league-1094579

DC, Justice League’i Yeniden Başlatıyor!

Barış Çakır19 Mart 2018
Ben-Affleck-Batman-Hd-Images

Solo Batman Filmi İçin Önümüzdeki Yılı Bekleyin!

Barış Çakır17 Mart 2018
ezra-miller-flashpoint-jeffrey-dean-morgan

Jeffrey Dean Morgan: “Batman Rolü Eşsiz Bir Tecrübe Olacaktır”

Alperen Keser17 Mart 2018
Ekran Alıntısı Devoe da kim

The Flash 4×16 “Run Iris, Run” İncelemesi

Berke Tuncer15 Mart 2018
HJFLC_Cv1_R3_gallery_57f6a26741afb5.19569302

“Green Lantern Corps” Filmi, Mission: Impossible Yönetmenini Gözüne Kestirdi!

Alperen Keser9 Mart 2018
Ekran Alıntısı Enter The Flashtime

The Flash 4×15 “Enter The Flashtime” İnceleme

Berke Tuncer8 Mart 2018
Ekran Alıntısı jason

Injustice 2 ‘nin Kafada Soru İşareti Bırakan Hikayeleri

Berke Tuncer3 Mart 2018
170325

Kalite Kokan Çizgi Romanlar #10 [Final]: Batman – Bitmeyen Cadılar Bayramı!

Emre24 Şubat 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.