İnceleme

We Happy Few İnceleme

We Happy Few İnceleme
Baha Tan Oral

We Happy Few’i yaklaşık 1 yıl önce betadayken oynama fırsatım olmuştu. Tabi oynamak denirse. Oyun hatadan, bugdan geçilmiyordu. Oyundaki potansiyeli gören yatırımcılar We Happy Few ekibine para yardımında bulunma kararı aldı. Para yardımı ile beraber ekip hataları düzeltmek adına oyunu en baştan incelemeye aldı.

We Happy Few uzun bekleyişin ve uzun düzeltmelerin ardından karşımızda.

Ekip ile tekrar iletişime geçtim ve oyunu oynamaya başladım. Oyunun başı ilk hali ile aynı başlıyor. Kısaca özetlemek gerekirse: Bulunduğumuz evrende “joy” dediğimiz haplar mevcut. Bu haplar hayatı bam başka görmemize… ya da görmemize sebep oluyor. Dünya boktan bir yere dönmüş, bu haplar sayesinde ise her şey bize normal geliyor. Örnek vermek gerekirse, (oyunun başından bir sahne) şeker yediğini sanan insanlar aslında hunharca fare yiyor.

Peki oyundaki yerimiz ne? Oyunda biz bu hapları kullanmayı reddeden birini oynuyoruz. Tabiki hapları reddetmemiz ile birlikte büyük bir tepki çekiyoruz. Polisler peşimize düşüyor, biz ise kaçmaya başlıyoruz. Uzun bir koşuşturmanın ardından yakalanıyoruz. Fakat bu yakalanma pekte uzun sürmüyor bir çeşit gaz sayesinde kurtuluyoruz. Nasıl kurtulduğumuzu anlamaya, hayatta kalmaya, bu gazın ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz. Daha fazlası spoiler’a gireceği için susuyorum.

Oyun bana Bioshock’u hatırlattığı için istemsizce seviyorum. İki oyunda güzel bir şekilde distopya yaratıyor ve güzel bir şekilde de işliyor.

We Happy Few’de iki oyun modu mevcut: 1. modda (ölürseniz en baştan başlıyorsunuz), 2. modda ise ölünce baştan başlamıyorsunuz.

Bu oyunu denemek isterseniz Steam’den satın alabilirsiniz.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnceleme

Daha Fazla İnceleme

starlight-header1

“Sahip Olduklarının Kıymetini Bilmek İçin Bir Süre Uzaklaşmak Gibisi Yok.” – Starlight: Duke McQueen’in Dönüşü İncelemesi

Engin Topaloğlu10 Aralık 2018
cats

2019’un En Çok Beklediğimiz 35 Filmi – Part I // Ocak, Şubat, Mart!

Emre9 Aralık 2018
FB_IMG_1544260567705

Avengers: Endgame Fragmanında Kaçırdığımız Şeyler ve Mini Teoriler

Betül Karataş8 Aralık 2018
cats

Kahraman Tanıtımları: Ronin Kimdir?

Emre8 Aralık 2018
images (1)

Avengers: Endgame Fragmanı Sahne Sahne Analiz

Bulut Şimşek8 Aralık 2018
Hellion-900x506

Hellion İnceleme

Baha Tan Oral6 Aralık 2018
cats

Daredevil Artık Marvel’ın Yeni Heimdall’ı! // War of The Realms

Emre6 Aralık 2018
avengers-infinity-war-movie-bill-poster-7e-3840x2400

2018’in En Çok Gişe Yapan 15 Filmi // Çizgiroman 2019

Emre5 Aralık 2018
cats

Marvel Dizilerinin Geleceği Ne Olacak?

Emre5 Aralık 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.