İnceleme

Warparty İnceleme

Warparty İnceleme
Baha Tan Oral

Geçen aylarda art arda 4-5 tane strateji oyunu için inceleme yazmıştım ve ne kadar çok strateji oyunu çıkıyor bu aralar diyerek şaşkınlığımı dile getirmiştim. Ve yine bir strateji oyunuyla karşınızdayım Warparty.

Warparty’de strateji oyunlarından aşina olduğumuz modların hepsi bulunmakta. Yapay zekaya karşı, hikaye modu, multiplayer vs. Hikayesinden kısaca bahsedip oynanışa geçeyim. Taş devrine Go’n gücünden yararlanarak düşmanımızı yenip kaynakları ele geçirmeye çalışıyoruz. Peki nedir bu Go’n ? Go’n, bir tür büyü. Bu büyü sayesinde ise bir çok yeteneğe sahip oluyor, oyunumuza zevk katıyoruz. Warparty’de tek düşmanımız karşımızdaki kabile değil elbette bize tehtid oluşturan dinozorlar da mevcut oyunda. Fakat onları öldürüp exp kazanmak yerine onlardan binek yapabilir hatta onları ordunuza katabilirsiniz nasıl bir strateji izleyeceğiniz size kalmış.

Gelelim kaynaklara ve bina yapılarına. Warparty sizi çok zorlamıyor bu konuda. Yemek, maden ve enerji olarka 3 temel ham maddemiz var. her türlü işi bu 3 ham madde ile yapıyoruz zaten öyle çokta bir seçeneğimiz yok asker üretiyor, geliştirmeler yapıyoruz. Oynanışta pek bir seçeneğimiz yok fakat harita ve izleyeceğiniz strateji oyunu komplike bir hale getiriyor. Misal karlı bir havada undead kullanıyorsanız damage almıyorsunuz fakat insan askeri çıkartırsanız askerleriniz damage alıyor ve healer’a ihtiyaç duyuyor. Bu gibi detaylara dikkat ettikten sonra iş dinozorlara kalıyor. Doğa ırkı dinozorları ele geçirip kendi askeri yapabildiği için işinizi epey zorlaştırıyor fakat öte yandan undead lideri de etrafında ölen her birim için yeni bir undead çıkartıyor.

Anlayacağınız oyunda güzel bir denge var. Çeşitli skiller, level atladığınızda pasif gücünüzü seçip karakterinize şekil vermeniz oyuna ayrı bir zevk katıyor. Dolar kurundan direk çevrilmemesi sebebiyle de oyun epey ucuz. Eğer strateji oyunu seven biriyseniz bir şans vermenizi öneririm.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnceleme

Daha Fazla İnceleme

01

Karanlık İstila Bölüm Bir Kapak Galerisi: “Seç, Beğen, Al!”

M. Engin Topaloğlu22 Mayıs 2019
Kapak A-1

Merakla Beklediğimiz Yerli Çizgi Roman “Karanlık İstila” İlk Sayısıyla Yakında Raflarda! – Okuyucu Dostu Ön İnceleme

M. Engin Topaloğlu22 Mayıs 2019
side

Mordhau İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
beast_wallpaper-1

Battle Brothers İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
Plague-Tale-Innocence-New-Screenshots-01-Header

A Plague Tale: Innocence İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
ClosetotheSun-review

Close To The Sun İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
093858

Fade To Silence Çıktı

Baha Tan Oral27 Nisan 2019
avengers-endgame-group-shot

Bitti ama Biz de Bittik – Avengers: Endgame “Spoilersız” İnceleme

Bulut Şimşek26 Nisan 2019
phantomdoc

Phantom Doctrine İnceleme

Baha Tan Oral20 Nisan 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.