İnceleme

Truberbrook İnceleme

Truberbrook İnceleme
Baha Tan Oral

Truberbook, sizlere ilginç bir macera vaat ediyor. 1960’larda, Almanya’da geçen bu hikaye aşk, dostluk, fedakarlık gibi temel kavramlar etrafında şekilleniyor. Böyle diyince epey basit durdu o zaman biraz daha detaya ineyim.

Btf ekibi Star Trek, Stranger Things, Twin Peaks ve X-files’dan bolca esinlenmiş Truberbook’u geliştirirken. Hal böyle olunca ortaya paralel evrenler çıkmış. Hikaye hakkında daha fazla bahsetmek isterdim fakat oyun zevkinizi bozmak istemem. Oldukça etkileyici bir hikayeye sahip diyebilirim.

Gelelim oynanışa. Eski oyunlardan alışık olduğumuz fakat günümüzde pek yaygın olmayan bir oynanışa sahip Truberbook. Grim Fandango, Monkey İsland gibi oyunlardan alışık olduğumuz point and click tarzında bir deneyin sunuyor Truberbook bizlere. Hal böyle olunca güzel bir puzzle sizleri bekliyor.

Gelelim en can alıcı kısıma oyunun yapım aşamasına. Oyunun görselliğine bakar bakmaz büyüleneceğinizden eminim. Çünkü Truberbook pekte alışık olmadığımız bir tarza sahip. Truberbook’da ki mekanların hepsi el yapımı. Bu oldukça cesur bir karar çünkü yapımı epey zor bir tür. El yapımı diyince aklınızda bir şey canlanmadıysa Tim Burton animasyonlarına benzer bir yapıda diyeyim belki ne demeye çalıştığımı anlarsınız.

Müzikler desek, müzikleri için de epey uğraşmışlar. Karşımızda her şeyiyle harika bir oyun var. Tek sorun ise zaman zaman zorlayan puzzellar. Fakat zorlanmamın sebebi ise uzun zamandır puzzle oyunu oynamıyor olmam da olabilir. Puzzle adı altında saçma sapan bulmacalar koydukları için uzun zamandır kafa yormamı gerektirecek pek bir oyun oynamadım.

Truberbook ile oldukça ilginç bir bilim kurgu hikayesine tanıklık etme şansına sahipsiniz kaçırmayın derim. Şimdiden iyi oyunlar.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnceleme

Daha Fazla İnceleme

phantomdoc

Phantom Doctrine İnceleme

Baha Tan Oral20 Nisan 2019
cats

Kahraman Tanıtımları: Ronin Kimdir?

Arif Emre13 Nisan 2019
Untitled 6

Gülümseyin: Joker Fragman İncelemesi

Bulut Şimşek12 Nisan 2019
4DC54753-0660-4BEF-A584-79A10857F7B8

Netflix’e Eklenmesi İçin Film Önerebilirsiniz

Emre Türkoğlu11 Nisan 2019
game-of-thrones-episode-9-4

Game of Thrones: 8 Sezon Öncesi Hatırlamamız Gereken 8 Dönüm Noktası!

Arif Emre4 Nisan 2019
generation-zero-listing-thumb-01-ps4-us-28jun18

Generation Zero İnceleme

Baha Tan Oral3 Nisan 2019
tropico6_june2018_topimage2

Tropico 6 İnceleme

Baha Tan Oral30 Mart 2019
H2x1_NSwitchDS_Warparty_image1600w

Warparty İnceleme

Baha Tan Oral30 Mart 2019
maxresdefault

The Messenger İnceleme

Baha Tan Oral24 Mart 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.