Çizgi Roman

Thor’un Çekici Mjollnir’ın Anlatılmayan Yaratılış Hikayesi!

Thor’un Çekici Mjollnir’ın Anlatılmayan Yaratılış Hikayesi!
Emre

Kudretli Odin Brokk ve Eitri isimli iki cüce kardeşe Uru metalinden kainatın en güçlü silahını yapmasını emreder. Bir çekiç. Kötülükler tanrısı Loki sinek kılığında cücelere musallat olunca çekicin sapı kısa kalır. Bu hikayeyi çok fazla duydunuz. Yolu Asgard’dan geçmiş her seyyahın ağzından dökülen cümlelerdir. Olabildiğince yüzeysel ve abartılı bir dille aktarılır dilden dile. Ama tüm bunların aksine, öykünün tam versiyonu asla kağıda geçirilmemiştir. Dinledikleriniz yalnızca başkalarının dinleyip size aktardıklarıdır. Bugün mevzunun derinine ineceğiz. İşte Thor’un Çekici Mjollnir’ın Anlatılmayan Yaratılış Hikayesi!

RCO007_1476893868

Skornheim dağı büyük çapta bir savaşa şahit olmakta. Ulik adlı savaş lordu Troll kabilelerini birleştirerek Cüceler diyarı Nidavellir’a savaş açar. Bazı rivayetlere göre aylarca süren kanlı bir istila Odin ve ardındaki Asgard ordusunun gelişiyle sonlanır. Odin’in her iki tarafla da bir samimiyeti olmamasına rağmen o anlık Troll kesme arzusu ön plana çıkar ve savaş cüceler tarafından kazanılır.

Artık Nidavellir halkı her kazancının bir miktarını Asgard’a hediye etmeye başlar ve saray çeşitli madenlerle, görkemli yapılarla tıka basa dolar. Odin’in en çok dikkatini çekense uru metalinin yaratılışından bugünlere kalan kıymetli bir uru kristalidir. Sarayın en korunaklı bölgesinde saklanır ve Odin Uruların babası olarak görülebilecek olan bu kristali kullanacağı günü bekler.

RCO008_1476893868

Çağlar boyunca gücüne güç katarak ilerlemekte olan, içine kattığı dünyaları yörüngesinden çıkarabilen, hatta en güçlü güneşleri bile mum aleviymişcesine söndürebilen bir uzay fırtınasının efsaneleri ulaşır Asgard hanelerine. Fırtınaların Annesi adını alan bu felaket nihayet tanrılara erişmeyi başarır. 9 diyarın kaderi Odin’in ellerindedir. Bütün gücüyle fırtınaya tek başına karşı koymaya çalışan tümlüğün babası, fırtınaların annesiyle sonunun gelmeyeceği düşünülen bir mücadeleye girişir.

Ne Odin’in kudretli gücünün ne de rüzgarın öfkesinin sonu gelir. Yıkıntıya uğramayan diyar, derin uzayda titremeyen bir dünya kalmamıştır. Her şey yokolmaya hiç olmadığı kadar yaklaşmışken Odin fani bir gözün fark edemeyeceği derecede küçük bir zaafı yakalayıp fırtınayı yok etmeyi başarır ve güneş yeniden doğar.

RCO011_1476893868

Odin elbette bununla yetinmeyecektir. Bildiği bütün kara büyüleri kullanarak fırtınayı uru metalinin içine hapseder ve Nidavellir’a bir seyahate çıkar. Cüce halkından son bir şey isteyecektir. Metali dövmelerini ve tarihin en güçlü aletini yapmalarını… Bu bir çekiç olacaktır. Anlatılanın aksine bu dövme işleminde yalnızca iki cüce değil, neredeyse bütün işçi cüceler rol oynar. Sayısı bugün bile hala bilinmemektedir.

Çekiç Odin’in ellerine nihayet ulaşır. Odin artık hiçbir savaşta yanından ayırmayacağı bir silah edindiğini düşünür. Ama asla sağlıklı bir şekilde kullanamaz. Belki kullanmanın zamanının gelmediğini anlar, belki de sadece layık olmadığını. Tüm bu karmaşanın sonucunda çekiç Asgard cephanesinde, asırlar sürecek bir yalnızlığa bırakılır. Ta ki bir gün Thor Odinson urudan baltasını bir köşeye bırakıp parlak çekice ilgi duymaya başlayıncaya kadar…

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çizgi Roman
Emre

Çizgi Roman ve kaynağı çizgi roman olan her şey canımız ciğerimizdir

Daha Fazla Çizgi Roman

gplus4753490184038241954

Sonsuzluk Eldivenini Daha Önce Kullanmış 6 Marvel Karakteri!

Emre12 Aralık 2018
starlight-header1

“Sahip Olduklarının Kıymetini Bilmek İçin Bir Süre Uzaklaşmak Gibisi Yok.” – Starlight: Duke McQueen’in Dönüşü İncelemesi

Engin Topaloğlu10 Aralık 2018
cats

Kahraman Tanıtımları: Ronin Kimdir?

Emre8 Aralık 2018
cats

Daredevil Artık Marvel’ın Yeni Heimdall’ı! // War of The Realms

Emre6 Aralık 2018
brie-la

Kahraman Tanıtımları: Captain Marvel Kimdir?

Eren Ipeker4 Aralık 2018
26

Old Man Hawkeye İnceleme: Çorak Topraklara Dönüş!

Emre3 Aralık 2018
venom3

Anti-Hero Tanıtımları: Venom Kimdir?

Eren Ipeker20 Ağustos 2018
d

Moon Knight: Reenkarnasyonlar Çizgi Roman İncelemesi!

Eren Ipeker26 Temmuz 2018
7msglwhfif311

Captain Marvel’ın Pek Bilinmeyen Yönleri #1

Barış Çakır12 Temmuz 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.