Çizgi Roman

Thomas Wayne’in Gotham Sokaklarında Suçla Mücadelesi! [Batman: İntikam Şovalyesi 1/3]

Thomas Wayne’in Gotham Sokaklarında Suçla Mücadelesi! [Batman: İntikam Şovalyesi 1/3]
Engin Topaloğlu

Merhaba Değerli Okuyucular,

Bugün özel bir seriyi incelemek için karşınızdayım. Bildiğiniz üzere Batman’in orijini bellidir. Ailesiyle beraber bir sahne gösterisine giden küçük Bruce, bir sokak serserisinin (Detaya girmiyorum.) anne ve babasını katlettiğine şahit olur. Yaşadığı bu olay Bruce’un Batman olmasına giden yolun ilk ve en kritik adımıdır.

Peki hayal edelim… Ya Bruce’un ailesi yaşasaydı… Ancak bunun bedelini küçük Bruce ödeseydi… İşte Flashpoint evreninde Wayne ailesinin vaziyeti bu şekildedir. Flashpoint evreninin Batman’i Thomas Wayne’i “Batman: İntikam Şovalyesi Sayı Bir” ile incelemeye başlıyorum.

Öncelikle üç sayıdan oluşan fasikül seri için JBC Yayıncılık’a teşekkür ediyorum. Ülkemizde DC-Marvel için basılan ciltlerin yanı sıra fasikül opsiyonu oldukça inovatif ve okuma zevkini arttıran bir etken.

İntikam Şovalyesi’nin ilk sayısının çevirmenliğini Hasan SÜPÜRGECİ, editörlüğünü Aslı DAĞLI, grafik editörlüğünü Yiğit SAKMAR, grafik-uygulama görevini ise Aykut TANAY üstleniyor. Hayranı olduğum yayın yönetmeni Ertan ERGİL’e de teşekkürlerimi sunuyorum.

Uzun uzun teşekkürlerimi sıraladığıma göre ilk sayının incelemesine başlıyorum. Dikkat edin, spoiler geliyor…

FlashPoint_Logo

Barry Allen neredeyse hiç tanımadığı bir dünyaya uyandı ancak bu bir numara ya da Paralel Dünya değil. Ve bu yeni dünyanın hiç de güvenli bir yer olduğu söylenemez.

Kahramanımız Thomas Wayne sigortasının onaylanması için bir psikiyatrist ile görüşmektedir. Görüşmenin akabinde asansörden Penguin ve adamları gelir. Zira bu kişiler, artık Wayne için çalışmaktadır. Öğreniriz ki Wayne, suçu kendine çekmek, kontrolünü finanse etmek için Wayne Kumarhanesi’ni işletmektedir. Suçluları buradan izleme fırsatı bulurken geri kalan zamanda Joker’i yakalamaya çalışmaktadır.

Günlerden bir gün, Jim Gordon ve Thomas Wayne, Harvey Dent’in evine giderler. Sebebi ise Joker’ın Dent’in ikizlerini kaçırmış olması. Dent’in Gotham Güvenlik Birimi’nin Wayne tarafından idare edilmesi sebebiyle Wayne’i tehdit etmesi sonucu hikayemizin Batman vs. Joker safhasının başladığını görürüz.

batmanknightofvengeance3

Jim Gordon’a gelen bilgiye göre bazı evsiz insanlar biri, bir şey tarafından kaçırılmıştır. Bu durum ilk başta Joker’i akla getirmektedir. Bunun üzerine Batman (Thomas Wayne) yola koyulur. Kayıp evsiz insanları bulduğunda ise Killer Croc ile mücadele eder. Aslında Joker’ın bu olayla ilgisi yoktur. Killer Croc tarafından saldırıya uğrayan Batman, mücadeleyi kaybetmek üzereyken oğlunun ölümü gözlerinin önünden geçer. Gotham’ı kurtarmak için hayatta kalması gerektiğini farkeder. Bu motivasyonla Killer Croc’u alt eder.

 

Joker ise gözlerden uzak bir yerde, ikizlerle beraber Batman’i beklemektedir.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çizgi Roman
Engin Topaloğlu
@engint21

Mühendis adayı. Çizgi roman tutkunu. Şair,yazar ve türevleri...

Daha Fazla Çizgi Roman

captain m

Kahraman Tanıtımları: Zeki, Etkileyici ve Yarı Uzaylı, Captain Marvel!

Eren Ipeker5 Mayıs 2018
DC-Rebirth-Featured-032816

Ya Şöyle Olsaydı #1 : DC Rebirth

Akın İşleyen1 Mayıs 2018
Raven_Daughter_of_Darkness_Vol_1_1

Yeniden bir Mini-Seri ile Karşımızda! : Raven – Daughter of Darkness #1

Melda Kavak23 Nisan 2018
justice-league-1094579

DC, Justice League’i Yeniden Başlatıyor!

Barış Çakır19 Mart 2018
609190._SX360_QL80_TTD_

BAYRAKLARI ASIYORUZ: X-Men Red #1

Melda Kavak10 Mart 2018
170325

Kalite Kokan Çizgi Romanlar #10 [Final]: Batman – Bitmeyen Cadılar Bayramı!

Emre24 Şubat 2018
maxresdefault

Black Panther: Ayaklar Altında Bir Ulus Cilt 1 Çizgi Roman İncelemesi

Eren Ipeker24 Şubat 2018
k

Deadpool Killustrated Çizgi Roman İncelemesi: Bir Varmış, Bir Ölmüş…

Eser Yeşim17 Şubat 2018
90_siege_2_dell_otto_variant_

Thor’un Çekici Mjollnir’ın Anlatılmayan Yaratılış Hikayesi!

Emre14 Şubat 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.