İnceleme

The Textorcist: The Story of Ray Bibbia İnceleme

The Textorcist: The Story of Ray Bibbia İnceleme
Baha Tan Oral

Exorcist filmini hemen hemen hepimiz biliyoruzdur. The Textorcist: The Story of Ray Bibbia, isminden de anlaşılabileceği gibi Exorcist filminden besleniyor ve farklı bir oyun deneyimi sunuyor bizlere.

The Textorcist: The Story of Ray Bibbia’yı farklı kılan özellik yapmak istediğimiz her şey için klavyeyi kullanarak yazı yazmamız gerekmesi. Savaş esnasında karşımızdaki iblise saldırmamız mı gerekiyor, üstümüze gelen binlerce kurşundan kaçarken (bir kurşunun değmesi sebebiyle yazdığınız kelimeleri baştan yazmanız gerekiyor, zorlu olan süreç daha da zorlu bir hal alıyor) bir yandan da egzorsizm yapıyoruz. Egzorsizm görünmeyen bir varlığın etkisi altına girdiği sanılan kimseyi çeşitli yöntemlerle bu etkiden kurtarmaya çalışmak olarak tanımlanan bir çeşit ritüel. Biraz önce söylediğim gibi egzorsizm yapmak için ekranda beliren kelimeleri yazmamız gerekiyor bu kelimeler tahmin edebileceğiniz gibi, ışığa hizmet et ve karanlıktan çık gibi bir takım ilahi sözlerden oluşuyor. Savaşları oldukça beğendiğimi söyleyebilirim her zaman diken üzerindesiniz kaçmalı mı yazmalı mı, sağlam adımlarla mı gitmeli yoksa hızlı mı olmalı her an tetikte olmalısınız.

Bu klavyeden yazı yazma mekaniği sadece savaşlar için geçerli bir sistem değil. Oyuna başlamak hatta ve hatta kapıyı açmak için bile klavyeden yazı yazmamız gerekiyor kulağa sıkıcı gelse de farklı ve zevkli bir oynanış olmuş. Oyun sadece sokaklarda düşman öldürmekle geçmiyor güzel de bir hikayesi var. Evlere giriyor, insanlarla konuşuyor, kendi evimize gidiyor ve çeşitli araştırmalar yapıyoruz.

Oyunun bir diğer artısı ise mizahi yönü. Bir din adamını oynadığımız için, şeytanlarla savaştığımız için ciddi, ağır başlı bir oyun beklemeyin. Oyun her an sizi güldürmek için çaba sarf ediyor ve zaman zaman bunu başarıyor. Son olarak müziklerinden bahsetsem iyi olur. Oyunun müziklerini GosT adlı grup üstlenmiş. Daha önce duymamıştım fakat büyük hayran kitleye sahip bir grupmuş. Müzikler için bile bu kadar uğraşılması karşımızdaki oyunun kalitesini özletmek için yeterli olur diye düşünüyorum ve iyi oyunlar diliyorum.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İnceleme

phantomdoc

Phantom Doctrine İnceleme

Baha Tan Oral20 Nisan 2019
cats

Kahraman Tanıtımları: Ronin Kimdir?

Arif Emre13 Nisan 2019
Untitled 6

Gülümseyin: Joker Fragman İncelemesi

Bulut Şimşek12 Nisan 2019
4DC54753-0660-4BEF-A584-79A10857F7B8

Netflix’e Eklenmesi İçin Film Önerebilirsiniz

Emre Türkoğlu11 Nisan 2019
game-of-thrones-episode-9-4

Game of Thrones: 8 Sezon Öncesi Hatırlamamız Gereken 8 Dönüm Noktası!

Arif Emre4 Nisan 2019
generation-zero-listing-thumb-01-ps4-us-28jun18

Generation Zero İnceleme

Baha Tan Oral3 Nisan 2019
tropico6_june2018_topimage2

Tropico 6 İnceleme

Baha Tan Oral30 Mart 2019
H2x1_NSwitchDS_Warparty_image1600w

Warparty İnceleme

Baha Tan Oral30 Mart 2019
maxresdefault

The Messenger İnceleme

Baha Tan Oral24 Mart 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.