DC

The Flash 4×15 “Enter The Flashtime” İnceleme

The Flash 4×15 “Enter The Flashtime” İnceleme
Abdurrahman Yaltır

Arrowverse’ün başlamasından bu yana yaklaşık 6 yıl geçti ve içinde bulundurduğu bütün diziler bazı zamanlarda sağlam çalkantılara girdi. Şuanda bu çalkantıya en çok maruz kalan The Flash, Arrow’un 4. sezonunda yaptığı hataya düşüp ana karakterimizden daha çok ilişki kurduğu kişiye yönelik dizi işlenişine girmiş durumda. Tabii ki dizi gidişat hikayesindeki kusurlardan da çok fazlasıyla düşüş yaşıyorsa da şuan ki hiç bir etken “Iris” kadar olamaz sanırım. Bunun bariz kanıtı ise bu bölümde karşımıza çok sert bir şekilde çıkmış durumda.

#spoiler

Uzun zamandır Barry’nin hız gücünden çıkınca ne kadar güçlendiğini merak ediyordum. Bölüm direk 1 saniye durmak için ne kadar güç harcadıklarını göstermeye çalışmış ancak Barry’nin bu gücüne dair en ufak bir belirti yoktu. Koskoca 15 bölüm ve ufacık bir belirti vermeye gerek duymamışlar gibi. Bölümün içeriği çok güzel özellikte de rebirth serisiyle aynı düzlemde ilerleyerek yapılmış olması çok güzel. Bölüm boyunca genel olarak yapılan tek kötü eleştiri Iris üzerineydi. Karakter çizgi roman dünyasında haberci ancak bu dizide tamamen bir team menagera dönmüş durumda. Yanında kocaman beyinler kocaman fikirler var ancak tutup öne çıkan fikri sunan gene Iris West… Hani karakterlere yansıtılmış zekalar bu kadar reddetmek istediğim bir şey değil ancak Flash’ın bile basit bir durumdan kurtulmak için hızını kullanmadığı bir sezondan bahsediyoruz.

Ne kadar sezonu gömdüysem de sıra geldi övmeye. Şuana kadar sezonu kurtaran bölümü izlediğimi düşünüyorum açıkçası(Iris hariç). Rebirth serisinde aynı sürede işlenmesinden tut karakterlerin asıl güçlerinde bize gösterilmesi bile bir başarı. Tabii bölümün ilgi çekici kısımları çok özellikle de Jessie’nin tekrardan earth-1’de olması. Beraber bir göreve gidelim nasıl olsa bende bir flashım modunda, Devoe gibi konulara çok dahil olmasa da sonuçta ana düşmana karşı savaşmayacağı için Jesse’nin geride beklemesi için bir sebep yoktu. Ve bir yandan da çok yardımcı bir karakterdi. Dizideki son sahnesine kadar dizide vurgulanmayı(en azından Iris’ten çok) hak edecek kadar iyi işlenmişti bu bölümde.

Ekran Alıntısı meraklasasdasd

 

Öte yandan da Jesse’nin earth-1’de olma sebebini konuşalım, Wells… Açıkçası diziye her haliyle renk katan Wells’in earth-2 kişiliğinin yaşadığı sıkıntılar her sinirlendiğinde kendini belli ediyor. Hop sağa hop sola sonra her yere fırlattığı malzemelerle bile öfkesinin seviyesini anlayabilirsiniz. Ama bu sefer farklı bu sefer işin ucunda Jesse’yi kurtarmak gibi hiç bir hedef yok. Öfke için bir sebep yok. Ama değişen bir şeyde yok çünkü Harry aynı Harry. Bu yüzden her zaman sonunda doğru yolunu bulduğu tek şeyi yapıp kızına nasıl dönebileceğini. Hepiniz Cecile için yaptığı aleti sırf karısının ölümünde onu bu öfkeye sokan şeyin ne olduğunu göstermek için ne gibi gelişmelere soktuğunu görünüz. Kısaca telepati aleti yaptı sırf nasıl hissettiğini göstermek için. Bu bölümde gerçekten de hikayenin ilerleyişini etkileyen tek şey Jesse ve Wells’in geliştirdikleri bağdır.

Gel gelelim ana temamıza “Flashtime”. Açıkçası fragmandaki yargım direk hadi birini hızlandırıyorsun da nasıl bunlardan etkilenmiyorlar diye düşünüyordum(her dövüş sahnesinde Barry onu nasıl savuşturamaz dercesine). 6 gün sonra ise en azından bunun cevabını mantıklı bir şey olarak vermişler diye sevindim açıkçası. Normal bir vücut ne kadar süreyle o kadar hıza dayanabilir ki zaten. Tabii bunun kusurlarını kapatırken yenileri dolu dolu geliyor ancak bariz fizik hatalarından çok bariz mantık hatalarını yapmadıkları için yeterince güzel olarak kabul edebilirim. Ama sonuna doğru gene kendinize soruyorsunuz sadece Barry’i tutmak için yapılmış bir hapishanenin enerjisi nükleer bombayı durdurabiliyorsa, bombayı Speed Forge’ye atsalar ufacık bir etki bile yapamaz olması gerekmez miydi sizce de?

Ve dizide gerçek anlamda adını bile bilmediğimiz o gizemli kişi var .

Ekran Alıntısı jitters

 

İşte sana merakla beklenecek bir şey. Barry’nin Speed Forge’den döndükten sonra yazdığı yazılara benzer yazı kullanan bu kız, dizide ufak noktalarda belirip heyecanına fazlasıyla yenik düşüyor ya da öyleymiş gibi davranıyor. Genel kanı tabi Iris ve Barry’nin kızı olduğu yönünde ancak burada atlanan bir teori daha var: Cecile… Düşünsenize şimdiden zihin okumak gibi bir özelliği var Cecile’ın kim bilir çocuğun özelliği ne olur. Ki özellikle vurgulamak istediler sanırım Cecile kız çocuğa hamile. Tabii ki ne çıkacağını bilemeyiz yazarlar çoğu konuda kararsıza benziyor zaten(kahraman Barry mi Iris mi, hatta bunun için gelecek bölüme çok güzel bir  var ama onu haftaya konuşuruz). Ah birde son sahnede buluşacağım kişilerden kastının Caitlin ve Wells olduğunu direk arkalarından söylemesi, bir noktada zamanı yanlış değiştiren bir speedster gibi değil mi sizce göre de. Eğer Barry ve Iris’ın kızı ise genetik olarak zamanı bozması normal.

Dizinin gidişatı hakkında yorumlarınız nedir diyeceğim gerçi ama genelde hatalar ve harikalar çok uç. Genede düşüncelerinizi paylaşmanızı isterim.

Yorumları Gör (1)

1 Yorum

  1. Dark Jedi

    10 Mart 2018 at 03:12

    Bence bu sezon geçen seneki berbat sezondan sonra ilaç gibi geldi.Geçen sezon Savitar’ın Barry çıkması gibi derin bir konuyu işleme riskine girip batırdıktan sonra böyle basit ve ilk sezon tadında gitmesi bence gayet iyi.Hatta Arrowverse dizileri arasında bu sene güzel şekilde giden tek dizi bu bence.İris konusunda aynı şeyleri düşünüyorum ama artık Dc’nin CW dizilerinde kahramanlarımızın sevgililerinin diziyi ele geçirmelerine Arrow sayesinde alıştığımız için pek gözüme batmıyor artık.Iris belasını gelecek bölümde speedster yapacaklar.Umarım tek bölümlük işkence olur zira ben bu kadının bırak kahraman olmasını ekipte bulunmasına bile katlanamıyorum.Arrow’dan bahsetmişken o saçmalığa değinmiyorum bile zira muhazzam 5. sezondan sonra bu kadar berbat 6. sezon çekmeyi ve rezalet diye tabir edilen 3. ve 4. sezonlardan sonra bu seviyelere tekrar düşmeyi nasıl becerdiler aklım almıyor.Geçen sezon Flash rezaletti Arrow çok iyiydi bu sene tam tersi bence.

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DC

Daha Fazla DC

DIG000415_1._SX360_QL80_TTD_

Aman Aman Neler Oluyor: Arrowverse’e “Crisis on Infinite Earths” Geliyor

Bulut Şimşek15 Aralık 2018
captm

Yepyeni Bir ‘Captain Marvel’ Posteri Meydana Çıktı!

Orkan9 Aralık 2018
0B985D3D-7FD7-4E29-B31C-FDEA67F52721

Aquaman Çin’de Gişe Rekoru Kırdı!

Betül Karataş8 Aralık 2018
931744

Çizgi Roman Filmleri Sinemayı Tamamen Ele Mi Geçirecek?

Alwis1 Aralık 2018
stan-lee-115735-640x320-221353

Stan Lee, 95 Yaşında Hayatını Kaybetti

Arwen12 Kasım 2018
0A0B72A1-7E75-4233-B7E4-B4ACE33BCEA8

Solo Harley Quinn Filminin Vizyon Tarihi Açıklandı!

Betül Karataş27 Eylül 2018
26ADE1DC-28B1-4EAB-97FC-00CABCAADB06

Joker’in Solo Filminde Hangi Kostümü Giyeceği Ortaya Çıktı!

Betül Karataş26 Eylül 2018
Joker-Movie-Killing-Joke

Toplaşın! Joker Filminden Teaser Geldi, Etraflıca Değerlendirdik!

Bulut Şimşek22 Eylül 2018
8F768D5C-7EBB-4D4E-BE5A-ECFF12388A8F

Henry Cavill Superman Rolünü Bıraktı!

Betül Karataş12 Eylül 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.