DC

The Flash #21- İnceleme [The Button Part 2]: “Baba Oğul Bir Arada!”

The Flash #21- İnceleme [The Button Part 2]: “Baba Oğul Bir Arada!”
Alwis

DC evrenini şekillendirecek olan The Button mevzusuna The Flash #21 ile kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bildiğiniz üzere DC, evrenini rebirth ile yeniledikten sonra noktası konulmamış birçok cümleyi de beraberinde getirdi. Geçtiğimiz yıl içerisinde DC Universe Rebirth isimli one-shot hikayeyle Wally West’i geri getiren, evreni bir şekilde Watchmen bağıntılarıyla dolduran DC bunları cevaplamadan karakterlerine harika seriler yazmaya başladı. Bizler de “Bu düğme neden burada? Ana evrenle ne alakası var?” gibi soruları sürekli sorduğumuzdan bu crossover mini hikaye bize ilaç gibi geldi zira. İşte şimdi bu davanın ikinci bölümünde neler oldu hep beraber ona bakacağız. İlk yazıyı okumadıysanız da şu linkten Batman #21 yazımıza ulaşmanız mümkün.

Batman-and-the-Flash-Watchmen

Bir önceki bölümde Reverse Flash’ı kaybetmiştik hatırlayacağınız üzere. Kendisi Batman’i bir güzel pataklamış ancak düğmeye dokunur dokunmaz “I saw the God” nidalarıyla feci bir biçimde can vermişti. Flash #21, sizi ilk hikayenin bıraktığı yerden başlatmak yerine ilk sayfasında şaşırtıcı bir biçimde yaşlı bir amcaya yer veriyor. Kendisini ismen tanımasak da görür görmez tanıyoruz. Zira DC Universe Rebirth’te de Wally West’in bizzat yardım istediği ve “Find the Justice Society” diye haykırdığı amcanın ta kendisi. Kendisi Flash’e öylece takmış ki dışarı çıkıp “Cei-u Thunderbolt!” diye bağırıyor. Kendisinin kim olduğunu hala sır gibi saklayan DC bu sayıda da konunun üstünü kapatıp bir sayfa ardından seriyi en son bıraktığımız yere dönüyor. Flash cesedi inceleyip buna neyin yol açtığını bulmaya çalışırken Batman yediği onca dayağın ardından yatağında dinlenirken Barry’e babasını gördüğünü anlatıyor. Ve her şey flashpoint meselesine tekrardan bağlanmış oluyor.

1

Tabii ki Barry’de her şey bir anda çakıyor ve bu benim suçum düzeltmeliyim diyerek Justice League Watchtower‘da buluyor kendini. Burada dikkat çekmem gereken bir detay var. Bir sayfanın içine bu kadar çok easter egg sığdırmak harika bir şey. Zira gözünüzü çevirdiğiniz her şey belli bir sayıya gönderme yapıyor. Bu sayfayı da bu bakımdan 20 dakikadan fazla inceledim diyebilirim. Her neyse esas meselemize dönecek olursak Barry Allen daha önce de çokça kez kullandığı Cosmic Treadmill ile düğmenin sinyallerini takip etmeyi düşünürken bir anda Batman belirip “Yalnız gitmene izin vereceğimi mi sandın? Bu benim de davam Barry” diyerek atarını koyuyor. Bunun üzerine Barry Bruce’a bunun çok zor olduğunu imkansız şeyler göreceğini söyleyince Batman bir kez daha masaya yumruğunu vurup “Zamanımızı boşa harcıyoruz” diyerek harekete geçiyor. Bunu üzerine Flash ve Batman zaman içerisindeki yolculuklarına başlıyorlar.

2

Yolculukları sırasında kendilerinin bir nevi alternatif versiyonları ile karşılaşıyorlar. Aslında burada alternatif demek yanlış olacaktır zira bu olayların hepsi yaşandı ve Pre-52  dönemine denk geliyor. Yani Batman bunu hatırlamıyor çünkü flashpoint ve ardından gelen rebirth, evrene speedsterların yüzünden inanılmaz etkiler bırakmış durumda. Burada Flash, Batman’e çok güzel bir sözle şunları söylüyor “Wally, yıllar bizden çok şey götürdü demişti”  Bunun ardından Barry daha hızlı koşmak için çabalarken başlarına çok kötü bir olay geliyor ve Cosmic Treadmill parçalanıyor. Ardından zaman içerisinde savrulmaya başlıyorlar. Kalktıklarında kendilerini Batcave’de buluyorlar ama büyük değişikliklerle. Ardından Batman, cam bir fanusun içerisinde ailesini öldüren tabancayı görüyor. Bunu saklamadığını bilen Bruce maskesini çıkartıp “Neredeyiz biz?” derken arkadan bir ses “Bunların hepsini senin yüzünden yaptım…” “EVLAT” diye yükseliyor veee

3

Gerçekten şahane bir kare bu dostlar. Şu sayı böyle sonlanarak benim için gelmiş geçmiş en unutulmaz çizgi roman kareleri listesine rahatlıkla girdi bile. Bu büyük bir hayal iken baba oğlu bir araya bu sayının getirmiş olması sayıyı efsane kılan bir etmen olmuş bile. Okurken dahi boğazımda bir şey düğümlendiğini hissettim. Seri şimdiye kadar harika gidiyor olsa da davada herhangi bir ilerleme kaydedilmiş değil. Önümüzdeki Batman #22 ve Flash #22 ile hikayeyi sonlandıracak ve sonuca ulaşacağız. Bakalım ilerleyen sayılarda neler olacak? Siteyi takipte kalın dostlar tekrar görüşünceye dek de hoşça kalın!

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DC
Alwis

17 yaşında genç bir geek. Yaşı geçmiş de olsa Hogwarts mektubunu beklemeye devam ediyor. Avrupa sinemasına inanılmaz meraklı. "Ne ile uğraşmak istersin?" sorularına "sinema" yanıtını vermeye devam ediyor.

Daha Fazla DC

CC619C6D-67B4-4BA9-9D95-AFC7E1DEEB53

DC’nin Yeni Serisi Olan Titans’ın Fragmanı Yayınlandı

Betül Karataş19 Temmuz 2018
27C8FC95-F2E5-4027-AF1A-526E505EB70B

İşte Aquaman’den Poster Geldi!

Betül Karataş16 Temmuz 2018
Joker-Origin-Movie-Joaquin-Phoenix-Will-It-Happen

Toparlıyoruz: Gelecek Joker Filmi İle İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey!

Emre9 Temmuz 2018
6

Legends of Tomorrow’da Şok Ayrılık!

Bartu Yılmazer6 Haziran 2018
1

Sonunda Mantıklı Karar Verildi: Jared Leto’lu Joker Filmi Geliyor!

Bartu Yılmazer6 Haziran 2018
mos_1_6-7-e1527957604440-740x431

DC Comics Superman’i Baştan Yazıyor!

Barış Çakır3 Haziran 2018
images-19

Captain Marvel’ı Dünya’ya Doctor Strange Mi Getirecek?

Barış Çakır3 Haziran 2018
dc_jrjr_trade_lg

DC’nin yeni varyant kapak tasarımları YOK satıyor!

Akın İşleyen1 Haziran 2018
landscape-1508496092-2-03-arrow-s06

Artık Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak – Arrow 6. Sezon Finali İncelemesi

Bulut Şimşek19 Mayıs 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.