DC

Superman vs The Terminator Çizgi Roman İncelemesi!

Superman vs The Terminator Çizgi Roman İncelemesi!
Eren

Biz çizgi roman severler sevdiğimiz karakterleri karşılaştırmayı pek severiz. “Thanos ile Superman dövüşse kim kazanır? Batman, Daredevil ile kapışsa kim alır?” ve benzeri birçok karşılaşma çizgi roman âlemlerine uğrasa da uğramasa da biz çizgi roman severlerin zihinlerinde bir araya gelmiştir.

Superman versus The Terminator: Death To The Future, Dc Comics ile Dark Horse Comics ortak çatısı altında 1999 yılında başlamış dört sayılık bir seri olarak karşımıza çıkıyor. Bir yanda Superman bir yanda Terminatör olunca merak uyandıran bir kapışma ortaya çıkıyor. Superman’i zaten tanıyoruz, Krypton’un son evladı, inanılmaz güçlere sahip bir uzaylı, diğer tarafta da durmak bilmez, yok edici ve zamanda yolculuk edebilen Skynet’in kudretli robotları, yani elimizde tam “bir durdurulamaz bir güç aşılamaz bir engele çarparsa ne olur?” vakası var.

Hikâyemiz, Sarah ve John Connor’ın, Metropolis’te aniden zamanda yolculuk yaparak ortaya çıkan bir Terminatör ile karşılaşmalarıyla başlıyor. Şimdi normal şartlar altında sadece bir tane Terminatör bile başlı başına kaos nedeni, fakat burası Metropolis yani Çelik Adam’ın şehri, dolayısıyla Superman’in müdahalesi geç olmuyor bir iki yumrukta Terminatör’ün çenesi bir yana, vücudu ayrı bir yana uçuyor.

Terminator_Article_2

Sarah ve John’ın korkmalarına gerek olmadığını ve onları koruyacağını söyleyen Superman’e Sarah, Terminatörler ile olan geçmişini ve nasıl bir tehdit altında olduklarını anlatıyor. Bu sırada gelecekten iki Terminatör daha burunlarının dibinde ortaya çıkıyor. O sırada Cyborg Superman ele geçirdiği bir Terminatör kafatasına Superman ve tüm çevresi ile ilgili bilgileri aktarıp gelecekte Skynet’in yararlanması için saklıyor.

Superman ise Terminatörler ile savaşırken aniden ortadan kayboluyor ve kendini gelecekte buluyor. Onu geleceğe getirenin ise Steel olduğu anlaşılıyor. Steel, gelecekteki distopik dünyayı Superman’e gösteriyor. Superman gelecekte Terminatörler ile kapışırken, günümüzde ise Supergirl ve Superboy, Cyborg Superman’in geleceğe gönderdiği bilgiler sayesinde Supergirl ve Superboy ile mücadele edecek güçte modifiye edilmiş Terminatörler ile büyük bir savaşın içine giriyorlar.

Smvt-sky1-issue2-19-1

Gelecekteki Superman ise Kryptonit ışını atan silahlarla donanmış Terminatörler ile büyük bir dövüşün içine giriyor. Gelecekteki savaşı kazanan Superman geçmişe dönüyor ve Supergirl ile Superboy’a katılıyor.

Elbirliğiyle önce Terminatörleri sonrasında ise Skynet’e yardım eden Cyborg Superman’i Lex Luthor’un da yardımıyla yeniyorlar. Fakat Lex’in boşu boşuna yardım etmediği, amacının Terminatörleri kontrol altına almak isteği olduğunu öğrenmemizle hikâye sona eriyor.

termcyborgsupermanAlan Grant’in yazıp, Steve Pugh’ın çizdiği Superman versus The Terminator: Death To The Future, merak uyandıran, ancak yüzeysel kalmış bir konu işleyişine sahip. Birçok farklı karakterin sırıtmadan bir hikâye içerisinde anlatılması gerçekten zor bir iş, Superman versus The Terminator: Death To The Future’ın kusurları bulunmakta dolayısıyla bu zorluğuna altından kalkamıyor ancak kendini de ezdirmiyor ve ortalama bir çizgi roman olarak karşımıza çıkıyor.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DC

Daha Fazla DC

6

Legends of Tomorrow’da Şok Ayrılık!

Bartu Yılmazer6 Haziran 2018
1

Sonunda Mantıklı Karar Verildi: Jared Leto’lu Joker Filmi Geliyor!

Bartu Yılmazer6 Haziran 2018
mos_1_6-7-e1527957604440-740x431

DC Comics Superman’i Baştan Yazıyor!

Barış Çakır3 Haziran 2018
images-19

Captain Marvel’ı Dünya’ya Doctor Strange Mi Getirecek?

Barış Çakır3 Haziran 2018
dc_jrjr_trade_lg

DC’nin yeni varyant kapak tasarımları YOK satıyor!

Akın İşleyen1 Haziran 2018
landscape-1508496092-2-03-arrow-s06

Artık Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak – Arrow 6. Sezon Finali İncelemesi

Bulut Şimşek19 Mayıs 2018
GalleryChar_1920x1080_3_Batwoman0-0pg18-clr_57bf79cb6c6597.03957821

Arrow-verse’e Batwoman Geliyor!

Çağan Acı18 Mayıs 2018
1

iZombie 5. Sezonuyla Ekranlara Veda Edecek!

Bartu Yılmazer17 Mayıs 2018
6

Krypton: Superman’in Aile Ağacında Köklü Değişiklik Yapıldı!

Bartu Yılmazer17 Mayıs 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.