Dizi

Stranger Things’in 2. Sezonu Hakkında

Stranger Things’in 2. Sezonu Hakkında
Baha Tan Oral

Stranger Things’in 1. sezonu yayınlandığı gün, bütün bölümleri bitirmiştim. O gün bu gündür en sevdiğim dizidir Stranger Things. 2. sezonu dört gözle bekliyordum peki beklediğime deydi mi..? 

Emin olun dizinin 1. sezondan geri kalır bir yanı yoktu, hatta fazlası bile vardı. Dizinin müziklerine 1. sezonda da olduğu gibi bir hayli önem verilmiş. Görsel efektler, ışıklandırmalar, oyunculuklar her zaman olduğu gibi harikaydı. Oyuncular demişken diziye yeni katılan oyuncular arasında Lotr’dan tanıdığımız Sean Astin yer almakta. Diziyi bu kadar övdüm biraz da insanı aptal yerine koyan sahnelerden bahsedeyim. Örneğin: (spoiler vermeyeceğim) Will’in abisi Jonathan: Will’e, 9 da burada ol diyor fakat Will 9 da orada olmuyor abisi bunu hiç sorgulamıyor, (spoiler vereceğim) Dustin, yeni evcil hayvanı Dart’ı kaplumbağasının yerine koydu peki ya kaplumbağa ya ne oldu? Ve son olarak, Max Lucas’ın anlattıklarına inanmadı o zaman Dart’ı gördüğünde neden şaşırmadı.

landscape-1486986380-stranger-things-mike-wheeler-2

Dizi hakkında eleştirebileceğim tek şeyi de konuştuğumuza göre biraz daha öveyim. Eleven ve Mike’ın ilişkisi çok güzel işlenmiş. Bazı sahnelerin aşırı klişe ve aşırı sıkıcı olması hayal kırıklığına uğratsa da bazı sahnelerde duygulandım. Eleven demişken, Eleven uzun saçlı iken ünlü şarkıcı Laura Pergolizzi’e ne kadar benzediğini fark ettim. Stranger Things’in başarılı olduğu konulardan bir diğeri ise içerisinde bulundurduğu geek ögeler (star wars, d&d, vs). 2. sezonda da bir çok referans bulunmakta. Dizinin 2. sezonu da karanlık bir temaya sahip olmasına rağmen eğlendiriyor, güldürüyor. Fakat sormak istediğim bir soru var. Dizinin senaristinin zencilerle ne alıp veremediği var? Lucas’ın ailesine ve Lucas’ın üstüne neden bu kadar gidiliyor.

stranger-things-season-2-231800

Spoilerlı Kısım: 

Dizide ciddi sahneler olmasına rağmen saçma bulduğum, gülerek izlediğim iki sahne vardı. Şimdi bunlardan bahsetmek istiyorum: Will’in içine yaratık girdikten sonra siccin, dabbe ya da cin garezi falan izliyorum sandım. Yönetmen türk korku filmi izleyip bu sahneyi öyle çekmeye karar vermiş olsa gerek. En çok güldüğüm sahne ise Joyce ile Bob tünele indiğinde, Bob’un aptal bir npc gibi sürekli soru sorması ve ardından Joyce sigarayı bulduğunda anlamsızca Bob’un yüzüne el fenerini tutması oldu.

stranger-things-season-2-monster

Sonuç:

Olur böyle hatalar, bazen bazı şeyleri görmezden gelmek gerekir. Dizi gayet güzel sürükleyici ve eğlenceli sıkılmadan izleyebilirsiniz.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Dizi

1

New Girl’ün Yıldızı, Greatest American Hero’da Başrolü Kaptı!

Bartu Yılmazer13 Şubat 2018
Stranger Things

Netflix Türkiye’de En Çok Hangi Dizi Maratonu Yapıldı?

Emre Türkoğlu12 Şubat 2018
Justice-League-Review

Justice League’den Kesilen Superman Sahnesi Yayınlandı!

Emre Türkoğlu10 Şubat 2018
what-we-do-in-the-shadows

Kült Film “What We Do in the Shadows” Ekranlara Geliyor!

Baha Tan Oral25 Ocak 2018
Runaways

Runaways 1. Sezonu Nasıldı?

Anıl Taylan Öner23 Ocak 2018
the-witcher-3-wild-hunt-trailer-21618-1280x16

Heyecan Tavan: Netflix’in Witcher Dizisi İçin İlk Büyük Adım Atıldı!

Emre21 Ocak 2018
amerccngds

American Gods Dizisine Dair Birden Fazla Önemli Gelişme!

Eser Yeşim14 Ocak 2018
images

23. Eleştirmenlerin Seçimi Ödülü Belli Oldu! (BİR TÜRK FİLMİ DE KAZANDI)

Bora Kayacık12 Ocak 2018
wckdddvnn

“Şeytani + İlahi” Dizi Olmaya Hazırlanıyor

Eser Yeşim12 Ocak 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.