Dizi

Stranger Things’in 2. Sezonu Hakkında

Stranger Things’in 2. Sezonu Hakkında
Baha Tan Oral

Stranger Things’in 1. sezonu yayınlandığı gün, bütün bölümleri bitirmiştim. O gün bu gündür en sevdiğim dizidir Stranger Things. 2. sezonu dört gözle bekliyordum peki beklediğime deydi mi..? 

Emin olun dizinin 1. sezondan geri kalır bir yanı yoktu, hatta fazlası bile vardı. Dizinin müziklerine 1. sezonda da olduğu gibi bir hayli önem verilmiş. Görsel efektler, ışıklandırmalar, oyunculuklar her zaman olduğu gibi harikaydı. Oyuncular demişken diziye yeni katılan oyuncular arasında Lotr’dan tanıdığımız Sean Astin yer almakta. Diziyi bu kadar övdüm biraz da insanı aptal yerine koyan sahnelerden bahsedeyim. Örneğin: (spoiler vermeyeceğim) Will’in abisi Jonathan: Will’e, 9 da burada ol diyor fakat Will 9 da orada olmuyor abisi bunu hiç sorgulamıyor, (spoiler vereceğim) Dustin, yeni evcil hayvanı Dart’ı kaplumbağasının yerine koydu peki ya kaplumbağa ya ne oldu? Ve son olarak, Max Lucas’ın anlattıklarına inanmadı o zaman Dart’ı gördüğünde neden şaşırmadı.

landscape-1486986380-stranger-things-mike-wheeler-2

Dizi hakkında eleştirebileceğim tek şeyi de konuştuğumuza göre biraz daha öveyim. Eleven ve Mike’ın ilişkisi çok güzel işlenmiş. Bazı sahnelerin aşırı klişe ve aşırı sıkıcı olması hayal kırıklığına uğratsa da bazı sahnelerde duygulandım. Eleven demişken, Eleven uzun saçlı iken ünlü şarkıcı Laura Pergolizzi’e ne kadar benzediğini fark ettim. Stranger Things’in başarılı olduğu konulardan bir diğeri ise içerisinde bulundurduğu geek ögeler (star wars, d&d, vs). 2. sezonda da bir çok referans bulunmakta. Dizinin 2. sezonu da karanlık bir temaya sahip olmasına rağmen eğlendiriyor, güldürüyor. Fakat sormak istediğim bir soru var. Dizinin senaristinin zencilerle ne alıp veremediği var? Lucas’ın ailesine ve Lucas’ın üstüne neden bu kadar gidiliyor.

stranger-things-season-2-231800

Spoilerlı Kısım: 

Dizide ciddi sahneler olmasına rağmen saçma bulduğum, gülerek izlediğim iki sahne vardı. Şimdi bunlardan bahsetmek istiyorum: Will’in içine yaratık girdikten sonra siccin, dabbe ya da cin garezi falan izliyorum sandım. Yönetmen türk korku filmi izleyip bu sahneyi öyle çekmeye karar vermiş olsa gerek. En çok güldüğüm sahne ise Joyce ile Bob tünele indiğinde, Bob’un aptal bir npc gibi sürekli soru sorması ve ardından Joyce sigarayı bulduğunda anlamsızca Bob’un yüzüne el fenerini tutması oldu.

stranger-things-season-2-monster

Sonuç:

Olur böyle hatalar, bazen bazı şeyleri görmezden gelmek gerekir. Dizi gayet güzel sürükleyici ve eğlenceli sıkılmadan izleyebilirsiniz.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Dizi

4

Agents of SHIELD’ın 5. Sezonundan Yeni Poster Yayınlandı!

Bartu Yılmazer17 Kasım 2017
lord of the rings

Amazon’un Lord of the Rings Serisi “Daha Önce Keşfedilmemiş Hikayeler”i de İçerecekmiş

Carnage8615 Kasım 2017
ellenpgumbracdmybnr

Ellen Page, “Şemsiye Akademisi” Dizisinde Yer Alacak!

Eser Yeşim10 Kasım 2017
kingkiller-chronicles

Kral Katili Güncesi Dizisi Hakkında Yeni Bilgiler Var

Baha Tan Oral31 Ekim 2017
everything-you-need-to-know-before-watching-house-of-cards-season-2

Netflix ve House of Cards Spinoff’u!

Özkan Polat31 Ekim 2017
3

Stranger Things 2: Başarılı Performans Karakterin Ömrünü Uzatmış!

Bartu Yılmazer31 Ekim 2017
1

Kevin Spacey’nin Skandalı House of Cards’ın Sonu Oldu!

Bartu Yılmazer31 Ekim 2017
2

Stranger Things Yapımcılarından Merak Edilen Soruya Yanıt Geldi!

Bartu Yılmazer31 Ekim 2017
StrangerThings

Stranger Things’in Çocuk Yıldızları Ne Kadar Kazanıyor?

Arwen30 Ekim 2017

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.