Dizi

Stranger Things’in 2. Sezonu Hakkında

Stranger Things’in 2. Sezonu Hakkında
Baha Tan Oral

Stranger Things’in 1. sezonu yayınlandığı gün, bütün bölümleri bitirmiştim. O gün bu gündür en sevdiğim dizidir Stranger Things. 2. sezonu dört gözle bekliyordum peki beklediğime deydi mi..? 

Emin olun dizinin 1. sezondan geri kalır bir yanı yoktu, hatta fazlası bile vardı. Dizinin müziklerine 1. sezonda da olduğu gibi bir hayli önem verilmiş. Görsel efektler, ışıklandırmalar, oyunculuklar her zaman olduğu gibi harikaydı. Oyuncular demişken diziye yeni katılan oyuncular arasında Lotr’dan tanıdığımız Sean Astin yer almakta. Diziyi bu kadar övdüm biraz da insanı aptal yerine koyan sahnelerden bahsedeyim. Örneğin: (spoiler vermeyeceğim) Will’in abisi Jonathan: Will’e, 9 da burada ol diyor fakat Will 9 da orada olmuyor abisi bunu hiç sorgulamıyor, (spoiler vereceğim) Dustin, yeni evcil hayvanı Dart’ı kaplumbağasının yerine koydu peki ya kaplumbağa ya ne oldu? Ve son olarak, Max Lucas’ın anlattıklarına inanmadı o zaman Dart’ı gördüğünde neden şaşırmadı.

landscape-1486986380-stranger-things-mike-wheeler-2

Dizi hakkında eleştirebileceğim tek şeyi de konuştuğumuza göre biraz daha öveyim. Eleven ve Mike’ın ilişkisi çok güzel işlenmiş. Bazı sahnelerin aşırı klişe ve aşırı sıkıcı olması hayal kırıklığına uğratsa da bazı sahnelerde duygulandım. Eleven demişken, Eleven uzun saçlı iken ünlü şarkıcı Laura Pergolizzi’e ne kadar benzediğini fark ettim. Stranger Things’in başarılı olduğu konulardan bir diğeri ise içerisinde bulundurduğu geek ögeler (star wars, d&d, vs). 2. sezonda da bir çok referans bulunmakta. Dizinin 2. sezonu da karanlık bir temaya sahip olmasına rağmen eğlendiriyor, güldürüyor. Fakat sormak istediğim bir soru var. Dizinin senaristinin zencilerle ne alıp veremediği var? Lucas’ın ailesine ve Lucas’ın üstüne neden bu kadar gidiliyor.

stranger-things-season-2-231800

Spoilerlı Kısım: 

Dizide ciddi sahneler olmasına rağmen saçma bulduğum, gülerek izlediğim iki sahne vardı. Şimdi bunlardan bahsetmek istiyorum: Will’in içine yaratık girdikten sonra siccin, dabbe ya da cin garezi falan izliyorum sandım. Yönetmen türk korku filmi izleyip bu sahneyi öyle çekmeye karar vermiş olsa gerek. En çok güldüğüm sahne ise Joyce ile Bob tünele indiğinde, Bob’un aptal bir npc gibi sürekli soru sorması ve ardından Joyce sigarayı bulduğunda anlamsızca Bob’un yüzüne el fenerini tutması oldu.

stranger-things-season-2-monster

Sonuç:

Olur böyle hatalar, bazen bazı şeyleri görmezden gelmek gerekir. Dizi gayet güzel sürükleyici ve eğlenceli sıkılmadan izleyebilirsiniz.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Dizi

3

Legion: David Haller Nihayet Kostümüne Kavuştu!

Bartu Yılmazer7 Haziran 2018
6

Legends of Tomorrow’da Şok Ayrılık!

Bartu Yılmazer6 Haziran 2018
First Look Images - Disenchantment
Credit: Netflix

Disenchantment Sonunda Geliyor!

Baha Tan Oral25 Mayıs 2018
landscape-1508496092-2-03-arrow-s06

Artık Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak – Arrow 6. Sezon Finali İncelemesi

Bulut Şimşek19 Mayıs 2018
GalleryChar_1920x1080_3_Batwoman0-0pg18-clr_57bf79cb6c6597.03957821

Arrow-verse’e Batwoman Geliyor!

Çağan Acı18 Mayıs 2018
1

iZombie 5. Sezonuyla Ekranlara Veda Edecek!

Bartu Yılmazer17 Mayıs 2018
6

Krypton: Superman’in Aile Ağacında Köklü Değişiklik Yapıldı!

Bartu Yılmazer17 Mayıs 2018
3

Daredevil’ın Yeni Sezonunda Bullseye mı Göreceğiz?

Bartu Yılmazer17 Mayıs 2018
1

The Lord of the Rings Dizisinin Konusu Belli Oldu: Aragorn!

Bartu Yılmazer17 Mayıs 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.