İnceleme

Soulcalibur VI İnceleme

Soulcalibur VI İnceleme
Baha Tan Oral

Bandai Namco’nun en köklü serilerinden birisi olan Soulcalibur’un 6. Oyunu çıktı.

Soulcalibur’un eski oyunlarını oynamasam da diğer dövüş oyunlarından ayrıldığı noktayı biliyorum. Alışık olduğumuz dövüş oyunlarında genellikle yumruklarla dövüşürken Soulcalibur’da yumruk yerine kılıçlar var. Soulcalibur’un bir diğer özelliği ise her yeni Soulcalibur oyununda farklı bir oyundan karakter transfer etmeleri (zamanında Zelda’nın gelmesi gibi). Kılıç deyince aklımıza gelen en önemli karakterlerden birisi olan Geralt’da bu senenin konuğu. Geralt’ı oynamaya doyamadım desem yalan söylemiş olmam.

Gelelim oyundaki modlara: Oyunda 3 tane mod bulunuyor, bunlardan en sevdiğim ve en çok oynadığım kariyer modu (mission modu). Kendi karakterinizi yapıp dilediğimiz kılıç çeşidi ile maceramıza başlıyoruz. Oyunda her kılıca sahibiz hepsiyle oynayıp size en uygun hangisi olduğuna karar verip onda ustalaşabilirsiniz. Dilerseniz istediğiniz silah türünün daha güçlüsünü marketten satın alabiliyorsunuz ya da yaptığınız dövüşlerde perfect yapıp yeni bir kılıç kazanıyoruz. Bu modda seçimler yaparak ilerliyoruz. Bu seçimler sonucunda ise kötü ya da iyi olarak oyuna devam ediyoruz. Bu mod elbette tek düze görev yaparak ilerlemiyor. Ana görevlerin yanında bir de yan görevler mevcut. Karakterinizi daha da güçlendirmek isterseniz yan görevleri de es geçmemenizi öneririm.

1920x1080

 

Gelelim diğer bir mod olan online moduna. Her dövüş oyunda olduğu gibi Soulcalibur’da da online mod var. Online ise kendi içinde 2 ye ayrılıyor: Ranked ve casual. Casual’da iyice piştikten sonra rankedda profesyonel olarak yer almak, bir bir insanları yenip rank atlamak, ustalaştığını hissetmek oldukça zevkli.

Her oyunda alışık olduğumuz bir diğer mod ise botlara karşı. Bu mod ise 3’e ayrılıyor. Versus, Training, Arcade. Bu modlar hakkında detaya inmeye pek gerek yok hepimizin bildiği, alışık olduğu modlar.

Soulcalibur bu oyununda da hikaye modunu eksik etmemiş. 1583 yılında geçen bir hikayeye ortak oluyoruz Soulcalibur ile. Bu hikaye için bir kılıcın hikayesi desem yanlış söylemiş olmam. Bu hikayenin ara sahneleri çizimler ile canlandırılırken bize de dövüşmek kalıyor. Bu hikaye modu ile her karakterin hikayesine yakından tanık oluyoruz.

Bütün bunların birleşimi ile güzel bir oyun olmuş Soulcalibur. Dövüş oyunlarını seviyorsanız bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İnceleme

phantomdoc

Phantom Doctrine İnceleme

Baha Tan Oral20 Nisan 2019
cats

Kahraman Tanıtımları: Ronin Kimdir?

Arif Emre13 Nisan 2019
Untitled 6

Gülümseyin: Joker Fragman İncelemesi

Bulut Şimşek12 Nisan 2019
4DC54753-0660-4BEF-A584-79A10857F7B8

Netflix’e Eklenmesi İçin Film Önerebilirsiniz

Emre Türkoğlu11 Nisan 2019
game-of-thrones-episode-9-4

Game of Thrones: 8 Sezon Öncesi Hatırlamamız Gereken 8 Dönüm Noktası!

Arif Emre4 Nisan 2019
generation-zero-listing-thumb-01-ps4-us-28jun18

Generation Zero İnceleme

Baha Tan Oral3 Nisan 2019
tropico6_june2018_topimage2

Tropico 6 İnceleme

Baha Tan Oral30 Mart 2019
H2x1_NSwitchDS_Warparty_image1600w

Warparty İnceleme

Baha Tan Oral30 Mart 2019
maxresdefault

The Messenger İnceleme

Baha Tan Oral24 Mart 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.