İnceleme

Soulcalibur VI İnceleme

Soulcalibur VI İnceleme
Baha Tan Oral

Bandai Namco’nun en köklü serilerinden birisi olan Soulcalibur’un 6. Oyunu çıktı.

Soulcalibur’un eski oyunlarını oynamasam da diğer dövüş oyunlarından ayrıldığı noktayı biliyorum. Alışık olduğumuz dövüş oyunlarında genellikle yumruklarla dövüşürken Soulcalibur’da yumruk yerine kılıçlar var. Soulcalibur’un bir diğer özelliği ise her yeni Soulcalibur oyununda farklı bir oyundan karakter transfer etmeleri (zamanında Zelda’nın gelmesi gibi). Kılıç deyince aklımıza gelen en önemli karakterlerden birisi olan Geralt’da bu senenin konuğu. Geralt’ı oynamaya doyamadım desem yalan söylemiş olmam.

Gelelim oyundaki modlara: Oyunda 3 tane mod bulunuyor, bunlardan en sevdiğim ve en çok oynadığım kariyer modu (mission modu). Kendi karakterinizi yapıp dilediğimiz kılıç çeşidi ile maceramıza başlıyoruz. Oyunda her kılıca sahibiz hepsiyle oynayıp size en uygun hangisi olduğuna karar verip onda ustalaşabilirsiniz. Dilerseniz istediğiniz silah türünün daha güçlüsünü marketten satın alabiliyorsunuz ya da yaptığınız dövüşlerde perfect yapıp yeni bir kılıç kazanıyoruz. Bu modda seçimler yaparak ilerliyoruz. Bu seçimler sonucunda ise kötü ya da iyi olarak oyuna devam ediyoruz. Bu mod elbette tek düze görev yaparak ilerlemiyor. Ana görevlerin yanında bir de yan görevler mevcut. Karakterinizi daha da güçlendirmek isterseniz yan görevleri de es geçmemenizi öneririm.

1920x1080

 

Gelelim diğer bir mod olan online moduna. Her dövüş oyunda olduğu gibi Soulcalibur’da da online mod var. Online ise kendi içinde 2 ye ayrılıyor: Ranked ve casual. Casual’da iyice piştikten sonra rankedda profesyonel olarak yer almak, bir bir insanları yenip rank atlamak, ustalaştığını hissetmek oldukça zevkli.

Her oyunda alışık olduğumuz bir diğer mod ise botlara karşı. Bu mod ise 3’e ayrılıyor. Versus, Training, Arcade. Bu modlar hakkında detaya inmeye pek gerek yok hepimizin bildiği, alışık olduğu modlar.

Soulcalibur bu oyununda da hikaye modunu eksik etmemiş. 1583 yılında geçen bir hikayeye ortak oluyoruz Soulcalibur ile. Bu hikaye için bir kılıcın hikayesi desem yanlış söylemiş olmam. Bu hikayenin ara sahneleri çizimler ile canlandırılırken bize de dövüşmek kalıyor. Bu hikaye modu ile her karakterin hikayesine yakından tanık oluyoruz.

Bütün bunların birleşimi ile güzel bir oyun olmuş Soulcalibur. Dövüş oyunlarını seviyorsanız bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İnceleme

Marvel's The Punisher

Punisher SPOILERLI 2. Sezon İncelemesi: Hikayenin Derinliklerine İniyoruz!

Emre19 Ocak 2019
ace-combat-7-skies-unknown-ogimage

Ace Combat 7: Skies Unknown İnceleme

Baha Tan Oral18 Ocak 2019
Screen-Shot-2017-02-10-at-23.16.23

Black Widow Filmi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Emre13 Ocak 2019
jon-bernthal-returns-as-frank-castlethe-punisher-in-season-2-of-the-netflix-series

Punisher 2. Sezon Spoilersız İnceleme: Daha Sert, Daha Kanlı, Daha Punisher!

Emre12 Ocak 2019
Banner-KatamariDamacyReRoll-920x518

Katamari Damacy Reroll İnceleme

Baha Tan Oral10 Ocak 2019
Photograph-32-3

Sentry: Unutulan Kahraman Geri Döndü!

Emre7 Ocak 2019
nihilizm

Rick And Morty Ve Bojack Horseman’ın Felsefesi Üzerine: Nihilizim

Baha Tan Oral6 Ocak 2019
462563278s

Aquaman DCEU’nun En İyi Filmi Miydi?

Emre5 Ocak 2019
box

Açılın Yoldan “DC Universe” Geliyor: Titans 1. Sezon Spoilersız İnceleme

Bulut Şimşek3 Ocak 2019

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.