İnceleme

Soulcalibur VI İnceleme

Soulcalibur VI İnceleme
Baha Tan Oral

Bandai Namco’nun en köklü serilerinden birisi olan Soulcalibur’un 6. Oyunu çıktı.

Soulcalibur’un eski oyunlarını oynamasam da diğer dövüş oyunlarından ayrıldığı noktayı biliyorum. Alışık olduğumuz dövüş oyunlarında genellikle yumruklarla dövüşürken Soulcalibur’da yumruk yerine kılıçlar var. Soulcalibur’un bir diğer özelliği ise her yeni Soulcalibur oyununda farklı bir oyundan karakter transfer etmeleri (zamanında Zelda’nın gelmesi gibi). Kılıç deyince aklımıza gelen en önemli karakterlerden birisi olan Geralt’da bu senenin konuğu. Geralt’ı oynamaya doyamadım desem yalan söylemiş olmam.

Gelelim oyundaki modlara: Oyunda 3 tane mod bulunuyor, bunlardan en sevdiğim ve en çok oynadığım kariyer modu (mission modu). Kendi karakterinizi yapıp dilediğimiz kılıç çeşidi ile maceramıza başlıyoruz. Oyunda her kılıca sahibiz hepsiyle oynayıp size en uygun hangisi olduğuna karar verip onda ustalaşabilirsiniz. Dilerseniz istediğiniz silah türünün daha güçlüsünü marketten satın alabiliyorsunuz ya da yaptığınız dövüşlerde perfect yapıp yeni bir kılıç kazanıyoruz. Bu modda seçimler yaparak ilerliyoruz. Bu seçimler sonucunda ise kötü ya da iyi olarak oyuna devam ediyoruz. Bu mod elbette tek düze görev yaparak ilerlemiyor. Ana görevlerin yanında bir de yan görevler mevcut. Karakterinizi daha da güçlendirmek isterseniz yan görevleri de es geçmemenizi öneririm.

1920x1080

 

Gelelim diğer bir mod olan online moduna. Her dövüş oyunda olduğu gibi Soulcalibur’da da online mod var. Online ise kendi içinde 2 ye ayrılıyor: Ranked ve casual. Casual’da iyice piştikten sonra rankedda profesyonel olarak yer almak, bir bir insanları yenip rank atlamak, ustalaştığını hissetmek oldukça zevkli.

Her oyunda alışık olduğumuz bir diğer mod ise botlara karşı. Bu mod ise 3’e ayrılıyor. Versus, Training, Arcade. Bu modlar hakkında detaya inmeye pek gerek yok hepimizin bildiği, alışık olduğu modlar.

Soulcalibur bu oyununda da hikaye modunu eksik etmemiş. 1583 yılında geçen bir hikayeye ortak oluyoruz Soulcalibur ile. Bu hikaye için bir kılıcın hikayesi desem yanlış söylemiş olmam. Bu hikayenin ara sahneleri çizimler ile canlandırılırken bize de dövüşmek kalıyor. Bu hikaye modu ile her karakterin hikayesine yakından tanık oluyoruz.

Bütün bunların birleşimi ile güzel bir oyun olmuş Soulcalibur. Dövüş oyunlarını seviyorsanız bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İnceleme

521755452

KURSK İnceleme

Baha Tan Oral10 Kasım 2018
hellsign

HellSign İnceleme

Baha Tan Oral10 Kasım 2018
image

Call of Cthulhu İnceleme

Baha Tan Oral9 Kasım 2018
WhatsApp Image 2018-10-12 at 18.26.40

Maniac Bir Dizi!

Baha Tan Oral6 Kasım 2018
1707795_1920x1080

Cumhuriyetimizin Işığında Çizgi Roman Okuru ve Geek Olmak

Engin Topaloğlu29 Ekim 2018
WorldWar3_KeyArt_2k_logo-2060x1161

World War 3 İnceleme

Baha Tan Oral25 Ekim 2018
Venom-Movie-Netflix-Farmers-Insurance-Parody

Kahramanın Venom Değil Tom Hardy Olduğu Film – Venom İnceleme

Bulut Şimşek7 Ekim 2018
rabstol_net_captain_america_07

Captain America’ya Veda… Teşekkürler Chris Evans!

Bulut Şimşek5 Ekim 2018
Captain America: Civil War

Geç Kalmış Bir Film Analizi – Captain America: Civil War (1. Bölüm)

Bulut Şimşek30 Eylül 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.