Avengers: Endgame

Sonsuzluk Eldivenini Daha Önce Kullanmış 6 Marvel Karakteri!

Sonsuzluk Eldivenini Daha Önce Kullanmış 6 Marvel Karakteri!
Emre

Marvel evreninin en güçlü silahlarından biri olarak nitelendirebileceğimiz Infinity Gauntlet, MCU’da birkaç yıldır tam anlamıyla etkinliğini gösterse de çizgi roman dünyasında onyıllardır kullanılmakta. Ve sanıldığının aksine, yalnızca Thanos ile özdeşleştireceğimiz bir alet değil.

Bugün, şu ya da bu sebeple 6 sonsuzluk taşını birden eline almış belli başlı 6 karakteri konuşacağız. Elbette aralarından birkaçı Endgame’de de eldiveni ele geçirebilecek özelliğe sahip. İnceleyelim.

 

DOCTOR DOOM

3898650-doom12

Doom’un eldivene olan sevdası ilginç noktalara taşınıyor. Şöyle ki; kendisinin mahzeninde 2 farklı sonsuzluk eldiveni mevcut. İkisini de farklı gerçekliklerden 616’ya getirmiş lakin her eldiven kendi evreninde etkin olduğundan burada kullanamamış. Yine de misafirlerin dibi düşüyor olmalı.

 

NEBULA

Nebula

Nebula pekçoğunuzun bildiği üzere eldiveni Thanos’tan alıyor ve Infinity Gauntlet hikayesini hepimizin hayrına bir yöne saptırıyor. Kendisinden aynı hareketi sinematik evrende de bekliyoruz zira hikaye oraya doğru gidecek gibi.

 

ADAM WARLOCK

Adam-Warlock-Infinity-Gauntlet

Nebula’dan kısa bir süre sonra eldiveni ele geçiren Warlock, kendisinin vahşi kötü versiyonu Magus’u yok etmek için taşları kullandı. Ardından ise Drax, Gamora, Moondragon gibi kahramanların kurduğu Infinity Watch’a teslim etti. Infinity Watch taşları ayırıp gözleme aldı.

 

THE HOOD

The-Hood-in-Marvel-Comics

Eğer taşların gücünü bir kez deneyimlerseniz kolay kolay vazgeçemezsiniz. Yüksek kalibrede bir suçlu olan The Hood da aynen bu duruma düştü ve eldiveni giydiği gibi süper gücün tutkusuna kapıldı. Tabii ki tek yaptığı ortalığa korku saçmak gibi vizyonsuzca bir hareket.

 

IRON MAN

14_7125

Illuminati ekibinin Infinity Gauntlet ile münasebeti malum. Lakin kimse taşların gücüne Tony Stark gibi dayanamadı. Hiç beklemezsiniz, Stark eldivene karşı nefsini koruyan ilk insandı. Başarılı bir test sürüşünün ardından gerekeni yaptı ve taşları korumaya aldı.

 

BLACK PANTHER

Black-Panther-Infinity-Gauntlet

Secret Wars döneminde karşımıza çıkan Battleworld ve tanrısı Doom’u ortadan kaldırmak için harekete geçen birkaç kahramandan biri olan T’Challa, Doctor Strange’in kendisine teslim ettiği sonsuzluk eldivenini kuşanarak savaşın sonunu getirmişti. (Çizgi roman için) Günümüzde var olan Marvel Evreni’ni kendisine borçluyuz.

Hawkeye olarak tanıyıp sevdiğimiz Clint Barton’ın Endgame fragmanında görülen Ronin kimliğinin kökenini öğrenmek için sizi şuraya alalım.

 

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avengers: Endgame
Emre

Çizgi Roman ve kaynağı çizgi roman olan her şey canımız ciğerimizdir

Daha Fazla Avengers: Endgame

jason-momoa-drax-art

Jason Momoa Paylaşılan Konsept Çalışmalarında Drax!

Emre10 Ocak 2019
avengers-infinity-war-cast-4-1200x630

Avengers: Endgame Fragmanlarında Filmin Sadece Başını Göreceğiz!

Emre8 Ocak 2019
jghjhkgk

Yılın En İyileri Belli Oldu!

Emre31 Aralık 2018
KKBHVK

Yılın En İyilerini Seçiyoruz, Hemen Oy Ver!

Emre27 Aralık 2018
Tony-Stark-Endgame-1

Avengers: Endgame Fragmanının Müziği Burada!

Emre10 Aralık 2018
Ekran Alıntısı

Avengers: Endgame Fragmanı Rekor Kırdı!

Emre9 Aralık 2018
cats

Kahraman Tanıtımları: Ronin Kimdir?

Emre8 Aralık 2018
images (1)

Avengers: Endgame Fragmanı Sahne Sahne Analiz

Bulut Şimşek8 Aralık 2018
jjhjhf

Avengers: Endgame Fragman İncelemesi!

Emre7 Aralık 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.