Film

Snoke Hakkında 2 Teori: Snoke Aslında Kim?

Snoke Hakkında 2 Teori: Snoke Aslında Kim?
Baha Tan Oral

Yazıya geçmeden önce belirteyim: Star Wars filmlerini izlemediyseniz bu yazıdan uzak durun çünkü yazı spoiler’lı olacak. 2. olarak belirtmek istediğim şey , bunlar kendi teorilerim değil. Sosyal medyada bolca dolanan teorileri toplayıp yazdım.

Last Jedi filmine gittim ve filmin güzel olduğunu düşünenlerdenim. Aklıma birkaç sahne takılması dışında iyi bir filmdi benim için. Bu sahnelerden birisi de Snoke’un ölümü oldu. Bu yazıda Snoke kimdir? Nasıl harcanır? gibi soruları cevaplayacağım.

Çoğu kişi son filmde Snoke’un ölümünün ardından bu teorilerin asılsız olduğunu söylemekte. Fakat bazı insanlar hala ölmediğine ve Snoke hakkında açıklama geleceğine inanmakta. Bu yüzden bu teorileri derlemek istedim. Birçok teori olduğu için bana en mantıklı gelen 2 teoriyi en kısa şekilde yazmayı tercih ettim.

 

 • Darth Plagueis = Snoke 

Palpatine, Darth Plagueis’e bir suikast düzenlemişti ama yine de birçok teori Darth Plagueis’ın Snoke olabileceği yönünde. Bunun en büyük sebeplerinden birisi Darth Plagueis’ın yıllarca ölümsüzlüğü aramasından kaynaklı bir durum. Kimileri Plagueis’ın ölümsüzlüğü bulduğunu savunmakta. Yüzündeki yaraların ise Palpatine yüzünden olduğunu söylemekte. Bir başka ilginç nokta ise: Palpatine Anakin ile Plagueis hakkında konuşurken çalan müzik ile Snoke’un sahnesinde çalan müziğin birbirine çok benzer olması. Bu olaylar, Darth Plagueis’ın Snoke olduğunu düşündürmeye yetiyor.

snokedarthplagueis-164928-1280x0

 • Darth Vader = Snoke

Bu teorinin mantıklı gelmesinin tek sebebi Darth Vader’ın yüzündeki yaraların, Snoke’un yaralarıyla neredeyse aynı olmasından kaynaklı.

snoke-vader-165165-640x320

Son filmde ise Snoke bir hiçmiş gibi harcandı. Bu durum bizi gerçekten üzdü. Umarız gelecek filmlerde Snoke hakkında daha fazla bilgi edinebiliriz. (Bütün bunların teori olduğunu unutmayın. Belki de tamamen yeni bir karakterdir.).

 

Yorumları Gör (5)

1 Yorum

 1. Max Meyer

  19 Aralık 2017 at 00:06

  Ya bırakın bu teoriler eski haber. Last Jedi yı izlemediniz mi adamalr ters köşe yapmış. Snoke ne darth vader ne Darth Plagueis. Force Awakens da Kylo Ren in darth vader maskesi ile yaptığı konuşmayı hatırlayın. Zamanında darth vaderın maça yemedi sidious u alt etmeyi. Ama kylo renin ki yedi snoke u ikiye böldü. Olaya burdan bakın snoke harcanmak için yapılmış bir karakterdi. Kylo Reni yükseltmek için.

  • Baha Tan Oral

   Baha Tan Oral

   19 Aralık 2017 at 00:19

   İnanmak istemiyorum. Belki 9. filmde çıkar gelir diye bekliyorum. Bu kadar yüce bir karakteri tek bir hamleyle öldürmek saygısızlıktır bence.

 2. Dark Jedi

  19 Aralık 2017 at 20:37

  2 senedir Snoke hakkında o kadar çok teori üretildi ki yeni filmde beklenmedik şekilde öldürülünce ister istemez insan şoka giriyor.Ölmeme ihtimali de var.Force bakımından o kadar usta birinin ölümünü de ufak bir zihin oyunuyla tezgahlamış olması mantıklı bir düşünce.Eğer sanıldığı gibi gerçekten öldüyse kim olduğunu ayrıntılı bir şekilde öğreniriz.Filmlerde çabuk harcanıp genişletilmiş evrende çok iyi şekilde kullanılan çok karakter oldu şimdiye kadar.Hatırlarsanız 5. ve 6. filmin çıktığı dönemlerde Darth Sidious’un kim olduğu hakkında kimsenin ufak bir fikri yoktu.Sadece Darth Vader’ın bir üstü olarak biliniyordu.Tam olarak kim olduğunu ve hayatını sonrasında çıkan filmlerde ve romanlarda öğrenmiştik.Benzer olay 1. filmde Darth Maul için de olmuştu.1. filmde Snoke’un ölümüne çok benzettiğim şekilde ve hatta daha beter olarak boşluktan aşağı düştükten sonra Clone Wars ve Rebels animasyonlarında tekrardan ortaya çıkmıştı.Hatta tam olarak nasil bir hayat sürdüğünü de romanlarda öğreniyorduk.Ama 1. filmde sadece Jedi’ları durdurmaya çalışan bir Sith olarak gösterilmişti bize.Geçmişi hakkında hiçbir şey bilmiyorduk.Benzer olay Snoke için de oluyor.Bu kadar çabuk öldürülmesinin nedeninin Kylo Ren karakterine gelişiminde bir basamak daha atlattırmak olabilir.Zira şu an Kylo Ren karakterinin karakter gelişimi bayağı farklı yöne gitti.Darth Vader bile Sidious’un zorbalıklarına yıllarca katlanırken Kylo Ren 3-5 azarlamadan sonra gözünün yaşına bakmadı.

 3. emicigiyan

  27 Aralık 2017 at 13:47

  sayın adminler 2017 en iyi çizgi roman uayrlaması filmler ne zaman listelenecek

  • Emre

   Emre

   5 Ocak 2018 at 17:44

   Şu anda sitede genel bir ”Yılın En İyileri” yazısı mevcut.

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Film

maxresdefault

Obi-Wan vs Darth Vader Sahnesi 40 Yıl Sonra Yenilenerek Döndü!

Arif Emre9 Mayıs 2019
avengers-endgame-group-shot

Bitti ama Biz de Bittik – Avengers: Endgame “Spoilersız” İnceleme

Bulut Şimşek26 Nisan 2019
avengers-end-game-et00090770-11-12-2018-05-03-48

Sevinsek mi Üzülsek mi Bilemedik – Avengers: Endgame Hakkında İlk Yorumlar

Bulut Şimşek23 Nisan 2019
eternals-750x380

Kevin Feige, Avengers: Endgame’den Sonra Olacaklar Hakkında Konuştu!

Orkan16 Nisan 2019
img_4513.jpg

KALBİ OLAN BAKMASIN: Endgame’den Görüntüler Sızdırıldı!

Mustafa Akkuş16 Nisan 2019
emperor

İmparator Palpatine de Star Wars: The Rise Of Skywalker Filminde Olacak!

Must13 Nisan 2019
cats

Kahraman Tanıtımları: Ronin Kimdir?

Arif Emre13 Nisan 2019
TheLastJedi59dd0aca3ada9

Star Wars: The Rise of Skywalker: John Boyega, Captain Phasma’nın Öldüğünü Doğruladı

Orkan12 Nisan 2019
Untitled 6

Gülümseyin: Joker Fragman İncelemesi

Bulut Şimşek12 Nisan 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.