İnceleme

Shadows: Awakening Mini İnceleme

Shadows: Awakening Mini İnceleme
Baha Tan Oral

Baştan söyleyeyim bu oyun ne Divinity Original Sin olmaya ne de Pillars Of Eternity olmaya aday. Bu oyun izometrik RPG oyunlarını bir de böyle oynayın diyerek çıkmış bir oyun.

Shadows: Awakening’in sunduğu farklılık şu: Oyunu 2 modda oynayabiliyoruz. 1. modda gölge modunda yani ölüler diyarın oynarken ikinci modda normal modda oynuyoruz bu modlara geçiş yapmak oldukça kolay. Tek tuşla iki evren arasında gidip gelebiliyoruz. Bazı yaratıklar sadece gölge evreninde gözükürken bazıları ise sadece gerçek evrende gözüküyor.

Elbette gölge ve gerçek evren ile gidip gelmemizin işlevsel olarak bir çok sebebi var.

İlk sebebimiz hazineler bazı hazine çeşitleri gölge evreninde olurken bazıları sadece gerçek evrene özel oluyor. Başka bir özellik ise bosslar. Bosslarla dövüşürken birden fazla phase yani evre ile karşılaşıyoruz bu evreler 2 farklı şekilde oluyor. Tahmin edebileceğiniz üzere yaratık ya sadece gölge evrenindeyken hasar alıyor ya da sadece gerçek evrendeyken hasar alıyor. Fakat düşman hasar almasada istediğimiz evrendeki karakterimiz ile skill atabilmemiz mümkün. Skill demişken biraz da skillerden bahsedeyim. Oyunda oldukça geniş bir skill ağacı mevcut. Fakat yanımıza max 3 skill alabiliyoruz. Her karakterin farklı skilleri olması oyunu bir tık daha üste çıkartıyor. Hangi skilli alacağımız, hangi itemleri kullanacağımızı ve puanlarımız hangi statlara vereceğimizi ise biz belirliyoruz. İtemler ise otomatik olarak hangisi daha güçlü ise onu kuşanıyoruz fakat biz hiçbir şey yapmıyor değiliz. Verdiğimiz skillere göre buz skillerine bonus sağlayan yoksa ateşe göre mi bonus sağlayan silahı seçmek ise bize düşüyor. Bunun yanında bir de craft sekmesi ile ilgileniyoruz.

Gelelim ikinci sebebimize: Puzellar. Oyunun en iddialı olduğu noktalardan bir diğeri ise puzellar. Farklı farklı hazırlanmış bir çok puzzle mevcut bir tane örnek vermek gerekirse. Gerçek dünyadayken geçemediğimiz bir geçitten geçmemiz gerekiyor fakat bu geçitler hareketli. Gerçek evrende bu geçidin doğru yere gelmesini bekleyip gölge evrenine dönüp normal haldeyken geçemediğimiz geçitlerden geçiyoruz.

Sanırım bahsedeceklerim bu kadar. Dediğim gibi ne başarılı grafikleri olduğunu ne başarılı bir RPG sistemi olduğunu söyleyebilirim fakat izometrik RPG seviyorsanız bir şans vermenizi tavsiye ederim.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnceleme

Daha Fazla İnceleme

phantomdoc

Phantom Doctrine İnceleme

Baha Tan Oral20 Nisan 2019
cats

Kahraman Tanıtımları: Ronin Kimdir?

Arif Emre13 Nisan 2019
Untitled 6

Gülümseyin: Joker Fragman İncelemesi

Bulut Şimşek12 Nisan 2019
4DC54753-0660-4BEF-A584-79A10857F7B8

Netflix’e Eklenmesi İçin Film Önerebilirsiniz

Emre Türkoğlu11 Nisan 2019
game-of-thrones-episode-9-4

Game of Thrones: 8 Sezon Öncesi Hatırlamamız Gereken 8 Dönüm Noktası!

Arif Emre4 Nisan 2019
generation-zero-listing-thumb-01-ps4-us-28jun18

Generation Zero İnceleme

Baha Tan Oral3 Nisan 2019
tropico6_june2018_topimage2

Tropico 6 İnceleme

Baha Tan Oral30 Mart 2019
H2x1_NSwitchDS_Warparty_image1600w

Warparty İnceleme

Baha Tan Oral30 Mart 2019
maxresdefault

The Messenger İnceleme

Baha Tan Oral24 Mart 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.