İnceleme

Shadows: Awakening Mini İnceleme

Shadows: Awakening Mini İnceleme
Baha Tan Oral

Baştan söyleyeyim bu oyun ne Divinity Original Sin olmaya ne de Pillars Of Eternity olmaya aday. Bu oyun izometrik RPG oyunlarını bir de böyle oynayın diyerek çıkmış bir oyun.

Shadows: Awakening’in sunduğu farklılık şu: Oyunu 2 modda oynayabiliyoruz. 1. modda gölge modunda yani ölüler diyarın oynarken ikinci modda normal modda oynuyoruz bu modlara geçiş yapmak oldukça kolay. Tek tuşla iki evren arasında gidip gelebiliyoruz. Bazı yaratıklar sadece gölge evreninde gözükürken bazıları ise sadece gerçek evrende gözüküyor.

Elbette gölge ve gerçek evren ile gidip gelmemizin işlevsel olarak bir çok sebebi var.

İlk sebebimiz hazineler bazı hazine çeşitleri gölge evreninde olurken bazıları sadece gerçek evrene özel oluyor. Başka bir özellik ise bosslar. Bosslarla dövüşürken birden fazla phase yani evre ile karşılaşıyoruz bu evreler 2 farklı şekilde oluyor. Tahmin edebileceğiniz üzere yaratık ya sadece gölge evrenindeyken hasar alıyor ya da sadece gerçek evrendeyken hasar alıyor. Fakat düşman hasar almasada istediğimiz evrendeki karakterimiz ile skill atabilmemiz mümkün. Skill demişken biraz da skillerden bahsedeyim. Oyunda oldukça geniş bir skill ağacı mevcut. Fakat yanımıza max 3 skill alabiliyoruz. Her karakterin farklı skilleri olması oyunu bir tık daha üste çıkartıyor. Hangi skilli alacağımız, hangi itemleri kullanacağımızı ve puanlarımız hangi statlara vereceğimizi ise biz belirliyoruz. İtemler ise otomatik olarak hangisi daha güçlü ise onu kuşanıyoruz fakat biz hiçbir şey yapmıyor değiliz. Verdiğimiz skillere göre buz skillerine bonus sağlayan yoksa ateşe göre mi bonus sağlayan silahı seçmek ise bize düşüyor. Bunun yanında bir de craft sekmesi ile ilgileniyoruz.

Gelelim ikinci sebebimize: Puzellar. Oyunun en iddialı olduğu noktalardan bir diğeri ise puzellar. Farklı farklı hazırlanmış bir çok puzzle mevcut bir tane örnek vermek gerekirse. Gerçek dünyadayken geçemediğimiz bir geçitten geçmemiz gerekiyor fakat bu geçitler hareketli. Gerçek evrende bu geçidin doğru yere gelmesini bekleyip gölge evrenine dönüp normal haldeyken geçemediğimiz geçitlerden geçiyoruz.

Sanırım bahsedeceklerim bu kadar. Dediğim gibi ne başarılı grafikleri olduğunu ne başarılı bir RPG sistemi olduğunu söyleyebilirim fakat izometrik RPG seviyorsanız bir şans vermenizi tavsiye ederim.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnceleme

Daha Fazla İnceleme

521755452

KURSK İnceleme

Baha Tan Oral10 Kasım 2018
hellsign

HellSign İnceleme

Baha Tan Oral10 Kasım 2018
image

Call of Cthulhu İnceleme

Baha Tan Oral9 Kasım 2018
WhatsApp Image 2018-10-12 at 18.26.40

Maniac Bir Dizi!

Baha Tan Oral6 Kasım 2018
1707795_1920x1080

Cumhuriyetimizin Işığında Çizgi Roman Okuru ve Geek Olmak

Engin Topaloğlu29 Ekim 2018
WorldWar3_KeyArt_2k_logo-2060x1161

World War 3 İnceleme

Baha Tan Oral25 Ekim 2018
soulcalibur-vi-8s-1920x1080

Soulcalibur VI İnceleme

Baha Tan Oral19 Ekim 2018
Venom-Movie-Netflix-Farmers-Insurance-Parody

Kahramanın Venom Değil Tom Hardy Olduğu Film – Venom İnceleme

Bulut Şimşek7 Ekim 2018
rabstol_net_captain_america_07

Captain America’ya Veda… Teşekkürler Chris Evans!

Bulut Şimşek5 Ekim 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.