Çizgi Roman

Sentry: Unutulan Kahraman Geri Döndü!

Sentry: Unutulan Kahraman Geri Döndü!
Emre

Sentry Marvel için sorunlu bir karakterdi. Zira evrenin geri kalanına göre aşırı kusursuz özelliklere sahipti. Bir süre Marvel Comics’in Superman’i olarak sayfalarda boy gösterse de bir noktada hikayelere mantık çerçevesinde yerleştirilemez oldu. Haliyle karakteri daha ortalama bir noktaya çekmek için kendisini zihinsel bir sorunla baş başa bıraktılar ve ana akışın gerisine ittiler. Kötücül ikizi Void ile arasındaki mücadele hakkında daha fazla bilgi almak için karakteri derinlemesine incelediğimiz şu yazıya atlayabilirsiniz. Bugün, 2018 yılında çıkmış ve 5 sayı sürmüş olan yeni Sentry serisini konuşacağız.

İnsanlığı Void’den korumak için Void’i ve mecburen beraberinde Sentry’i alternatif bir cep gerçekliğine hapseden Doctor Strange sayesinde Bob Reynolds, tüm bu kaostan arınır ve ara ara denetlenmek şartıyla özgür bir hayata başlar. Gününü lokantada çalışarak geçiren Bob her gün bu zihiniçi evrene gidip Sentry karakterine bürünmektedir. Asıl gerçeklikte çok yalnız kalmış olacak ki burada yeni süper güçlü dostlar yaratır ve aralıksız bir şekilde Void’le savaştığı çeşitli senaryoları oynar.

1530104617667

Bu noktada, şöyle bir bakıp çıkmayı planladığım ilk sayı beni tamamen içine çekti ve 5 sayıyı birden tek gecede bitirdim. Zira Bob Reynolds’un Sentry’i hapsettikten sonra inanılmaz derecede sıkıcılaşan hayatına paralel olarak zihninde yaşadıklarını görmek etkileyici bir fikir. Bu sayıdan sonra emin olacaksınız ki Sentry güçlerinden ziyade psikolojisiyle öne çıkan bir karakter.

Serinin devamında ise eski bir Sentry düşmanı olan Cranio yüzünden iki gerçekliğin karışmasını ve kaosun yavaş yavaş yeniden doğuşunu okuyoruz. Birkaç sağlam ters köşe mevcut. Tempo yerinde tutulmuş. Tony Stark ve Avengers gibi tanıdık yüzlerin de hikayeye dahil olması tat katmış. Eğer ilk sayıdan sonrasını kendiniz deneyimlemek istiyorsanız şu anda yazıyı terk edin, zira çizgi roman kapaklarında bulunandan fazlasına giriyoruz.

RCO009

Hikayenin devamında, zihin ayırıcı alete Cranio’yu ulaştıranın Sentry’nin eski dostu Scout olduğunu fark ediyoruz. İlk sayılarda yardımcı karakter olduğunu düşündüğümüz Scout bir anda baş düşman oluveriyor. Sentry’i mevcut zayıflığını kullanarak yok etmeyi planlıyor ve amacına çok yaklaşıyor aslında. Lakin Bob işin sonunda Void’i birleşmeye teşvik ederek Scout’ı ve Cranio’yu alt ediyor.

Finalde yeni bir Sentry görüyoruz. Belli ki bu cep gerçekliği Sentry ile Void arasındaki çatışmayı dindirmiş, iki karakter uzlaşmaya gitmiş. Elbette bu tam anlamıyla iyi bir şey değil. Avengers’ın tüm çağrılarına rağmen tek başına hareket etmeye karar veren Sentry’nin uzayda süzülüşüyle öyküyü burada sonlandırmaktayız.

RCO021

Tam anlamıyla karakteri anladığı ve bu doğrultuda psikolojik bir anlatım tercih ettiği için Jeff Lemire’ı tebrik ediyorum. Aynı zamanda ikinci sayıyla beraber ipleri eline alıp gözlerimizi erimekten son anda kurtaran Joshua Cassara’ya da teşekkürlerimi iletiyorum. Görsel anlamda doyurucu bir çizgi roman olduğunu da belirtmek lazım.

Sentry mutlaka bir ara göz atmanız gereken bir eser. Belli ki seri devam edecek ve karakterin yolculuğu ilgi çekici noktalara varacak. O zamana dek görüşmek üzere sevgili okur.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çizgi Roman
Emre

Çizgi Roman ve kaynağı çizgi roman olan her şey canımız ciğerimizdir

Daha Fazla Çizgi Roman

jghjhkgk

Yılın En İyileri Belli Oldu!

Emre31 Aralık 2018
KKBHVK

Yılın En İyilerini Seçiyoruz, Hemen Oy Ver!

Emre27 Aralık 2018
gplus4753490184038241954

Sonsuzluk Eldivenini Daha Önce Kullanmış 6 Marvel Karakteri!

Emre12 Aralık 2018
starlight-header1

“Sahip Olduklarının Kıymetini Bilmek İçin Bir Süre Uzaklaşmak Gibisi Yok.” – Starlight: Duke McQueen’in Dönüşü İncelemesi

Engin Topaloğlu10 Aralık 2018
cats

Kahraman Tanıtımları: Ronin Kimdir?

Emre8 Aralık 2018
cats

Daredevil Artık Marvel’ın Yeni Heimdall’ı! // War of The Realms

Emre6 Aralık 2018
brie-la

Kahraman Tanıtımları: Captain Marvel Kimdir?

Eren Ipeker4 Aralık 2018
26

Old Man Hawkeye İnceleme: Çorak Topraklara Dönüş!

Emre3 Aralık 2018
Ekran Alıntısı (2)

Thor’un Çekici Mjollnir’ın Anlatılmayan Yaratılış Hikayesi!

Emre30 Kasım 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.