Çizgi Roman

Secret Empire #2 – Çizgi Roman İnceleme: Biz Bu İşi Çok Seveceğiz

Secret Empire #2 – Çizgi Roman İnceleme: Biz Bu İşi Çok Seveceğiz
Emre

Artık kendisi için hiçbir şey ifade etmeyen eski dostlarını birer birer yenilgiye uğratarak ülke kontrolünü eline alan Steve Rogers’ın, bu vahşet sürecine tanık olduğumuz ilk iki sayıdan sonra [(#0 için)-(#1 için)] asıl aksiyona nihayet geçiş yapıyoruz. Yeraltı kahramanlarımız, üzerlerine yağdırılan bombalar sonucunda sağlam bir uyanış gerçekleştiriyor ve harekete geçiyor.

Bu sayıda epey çok cephe dolaştık. Bizce sırayla bahsetmekte fayda var. Karanlığa gömülmüş Manhattan ile başlayalım. Stephen Strange’in çabalarının boşa çıktığını görüyoruz. Dagger şehre zar zor ışık sağlıyor ve o da tükenmek üzere. Halkın perişan oluşlarına şahit oluyoruz. Iron Fist ve Luke Cage başta olmak üzere birçok sokak kahramanı yardım yetiştirmek için uğraşıyor. Anlayacağınız üzere durumlar burada vahim. Dark Force’tan nasıl kurtulacağımızı Doctor Strange’in solo serisinde öğreneceğiz sanıyorsam. Ona da ileride hafiften değiniriz.

uuyteuy

Aydınlık civarlara dönecek olursak, orada da işlerin pek aydınlık gittiği söylenemez. Kahramanlar arasında ciddi bir ikilik oluşmuş durumda. Rick Jones’un ölmeden önce bıraktığı kayıtları dinliyoruz ve Kozmik Küp Parçasını bulup olayları düzeltmek için bir umut doğuyor. Tony ve Clint mevzuyu irdelemeleri gerektiğini savunsa da, Natasha tuzak olduğunu düşünmekte. Şiddetli bir tartışma sonucunda gruptan ayrılıp kendi yoluna gidiyor zaten. Tek amacı ise Rogers’ın kellesini almak. Arkasına topladığı bir grup kahraman ile işi kökten halletmeye kararlı.

Tony ise Cap’i öldürmeden denklemi çözebilme gayesiyle kendi tayfasını topluyor ve izlerin peşinden gidiyor. Asıl düşüncesi ise, Steve Rogers’ın içinde hala bir miktar iyilik kaldığı yönünde. Ki bu konuda haksız olduğunu söyleyemeyiz. Neden derseniz, beton gibi bir spoiler vermeden bunu açıklayamam galiba. Ona göre davranın siz.

urujrtduryur

Evet… Sayının sonlarına geldiğimizde, Cap’in zihnine doğru ufak bir yolculuğa çıkıyoruz. Ve karşılaştığımız manzara epey ilginç. Kobik’in, Steve’in zihninde kendi halinde yaşayan bir gerçeklik yarattığını görüyoruz. Bizim sevip saydığımız Captain America ise bu gerçeklikte -yani kendi zihninde- kısılı kalmış ve çıkış yollarını arıyor. 2. sayıyı ise bu noktada sonlandırıyoruz.

Başından beri söylediğimiz şeyi, Rogers’ın eski kimliğine dair bir şeylerin hala varlığını koruduğunu doğrulamış olduk. Aynı zamanda serinin nasıl finale ereceği de yavaştan ortaya çıktı. Bir yandan Black Widow’un suikast planlarına tanık olurken, diğer yandan Tony’nin gerçekliği kurtarma yolculuğunu takip edeceğiz. Belli bir noktada ise bu iki konu çakışacak muhtemelen. Hangisinin olması gerektiğine dair büyük tartışmalar ortaya çıkacak. Fakat ikinci ihtimalin seçilmesi işten bile değil.

jhkgdllujlf

Biz durumlardan memnunuz açıkçası (Başlıkta yeterince belli ettiğimizi düşünüyorum.). Marvel’ın sembol haline gelen bir kahramanını asıl versiyonundan tamamen ayrılmış, hatta tam zıttı bir karaktere bürünmüş şekilde okumak sandığımızın aksine epey zevkli bir süreç sunmakta. Tabi bu kalitenin en büyük başrolü, aylar boyunca hikayeyi ilmek ilmek dokuyarak buralara taşıyan Nick Spencer’ın harika kalemidir. Kendisinin ileride daha popüler bir yazara dönüşeceğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Diğer yandan, Steve Mc’Niven’ın yerine Old Man Logan çizimleri ile tanıdığımız Andreo Sorrentino’nun geldiğini görüyoruz. Muhtemelen seri boyunca farklı çizerlerle devam edeceğiz. Şimdilik karşımıza çıkan üç çizim stilinin de hikayeye uygun olduğunu belirtmekte bir sakınca görmüyorum. Bu ince çizgi bozulmazsa muazzam olur.

gyolyotoy

Biz 10. sayıya kadar buralarda olmaya devam edeceğiz. Sen de buralardaysan, arada yorumlarını salmaktan kaçınma sevgili okur. Ve tabii, kendine iyi bak. İyi okumalar…

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çizgi Roman
Emre

Çizgi Roman ve kaynağı çizgi roman olan her şey canımız ciğerimizdir

Daha Fazla Çizgi Roman

5

İki Süper Kitap Birden: Action Comics Cilt 4 ve Cilt 5’i İnceledik!

Bartu Yılmazer15 Kasım 2017
GalleryComics_1920x1080_20160622_WW_Cv1_57226a8888e373.70395830

Wonder Woman’ın En Büyük Savaşlarını Sizler İçin İnceledik! [Kısım 2/2]

Engin Topaloğlu11 Kasım 2017
GalleryComics_1920x1080_20170208_WW-greatest-battles_587985c543d5c2.57726454

Wonder Woman’ın En Büyük Savaşlarını Sizler İçin İnceledik! [Kısım 1/2]

Engin Topaloğlu10 Kasım 2017
sc_home_invasion

“Tekrar Aranıza Dönmek Harika, Ortak!” [Green Lantern 7: Sinestro Birliği Savaşı İkinci Kısım-İnceleme]

Engin Topaloğlu5 Kasım 2017
6

‘Yine Öyle Hissettiğinde’ İncelemesi: Bir Neslin Duyguları Bu Karikatürlerde!

Bartu Yılmazer31 Ekim 2017
4

Pencerenin Ardından Kadın Masalları İncelemesi: Çarpıcı Bir Hikaye

Bartu Yılmazer27 Ekim 2017
HJFLC_Cv1_R3_gallery_57fc3635f2c6a2.45566872

“Korkunun Nasıl Kullanılacağı Hakkında Hiçbir Bir Fikrin Yok, Hal Jordan.” [Green Lantern 6: Sinestro Birliği Savaşı Birinci Kısım-İnceleme]

Engin Topaloğlu22 Ekim 2017
Shadowland5_GRvsDD

Shadowland #5 Çizgi Roman İncelemesi: Son Mücadele İçin Kolları Sıvayın!

Yiğit Yükselen16 Ekim 2017
Gotham-by-Gaslight

Gotham’ın Gaz Lambaları Çizgi Roman İncelemesi: 125 Yıl Öncesinin Gotham’ı!

Eren Ipeker15 Ekim 2017

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.