Çizgi Roman

Secret Empire #2 – Çizgi Roman İnceleme: Biz Bu İşi Çok Seveceğiz

Secret Empire #2 – Çizgi Roman İnceleme: Biz Bu İşi Çok Seveceğiz
Emre

Artık kendisi için hiçbir şey ifade etmeyen eski dostlarını birer birer yenilgiye uğratarak ülke kontrolünü eline alan Steve Rogers’ın, bu vahşet sürecine tanık olduğumuz ilk iki sayıdan sonra [(#0 için)-(#1 için)] asıl aksiyona nihayet geçiş yapıyoruz. Yeraltı kahramanlarımız, üzerlerine yağdırılan bombalar sonucunda sağlam bir uyanış gerçekleştiriyor ve harekete geçiyor.

Bu sayıda epey çok cephe dolaştık. Bizce sırayla bahsetmekte fayda var. Karanlığa gömülmüş Manhattan ile başlayalım. Stephen Strange’in çabalarının boşa çıktığını görüyoruz. Dagger şehre zar zor ışık sağlıyor ve o da tükenmek üzere. Halkın perişan oluşlarına şahit oluyoruz. Iron Fist ve Luke Cage başta olmak üzere birçok sokak kahramanı yardım yetiştirmek için uğraşıyor. Anlayacağınız üzere durumlar burada vahim. Dark Force’tan nasıl kurtulacağımızı Doctor Strange’in solo serisinde öğreneceğiz sanıyorsam. Ona da ileride hafiften değiniriz.

uuyteuy

Aydınlık civarlara dönecek olursak, orada da işlerin pek aydınlık gittiği söylenemez. Kahramanlar arasında ciddi bir ikilik oluşmuş durumda. Rick Jones’un ölmeden önce bıraktığı kayıtları dinliyoruz ve Kozmik Küp Parçasını bulup olayları düzeltmek için bir umut doğuyor. Tony ve Clint mevzuyu irdelemeleri gerektiğini savunsa da, Natasha tuzak olduğunu düşünmekte. Şiddetli bir tartışma sonucunda gruptan ayrılıp kendi yoluna gidiyor zaten. Tek amacı ise Rogers’ın kellesini almak. Arkasına topladığı bir grup kahraman ile işi kökten halletmeye kararlı.

Tony ise Cap’i öldürmeden denklemi çözebilme gayesiyle kendi tayfasını topluyor ve izlerin peşinden gidiyor. Asıl düşüncesi ise, Steve Rogers’ın içinde hala bir miktar iyilik kaldığı yönünde. Ki bu konuda haksız olduğunu söyleyemeyiz. Neden derseniz, beton gibi bir spoiler vermeden bunu açıklayamam galiba. Ona göre davranın siz.

urujrtduryur

Evet… Sayının sonlarına geldiğimizde, Cap’in zihnine doğru ufak bir yolculuğa çıkıyoruz. Ve karşılaştığımız manzara epey ilginç. Kobik’in, Steve’in zihninde kendi halinde yaşayan bir gerçeklik yarattığını görüyoruz. Bizim sevip saydığımız Captain America ise bu gerçeklikte -yani kendi zihninde- kısılı kalmış ve çıkış yollarını arıyor. 2. sayıyı ise bu noktada sonlandırıyoruz.

Başından beri söylediğimiz şeyi, Rogers’ın eski kimliğine dair bir şeylerin hala varlığını koruduğunu doğrulamış olduk. Aynı zamanda serinin nasıl finale ereceği de yavaştan ortaya çıktı. Bir yandan Black Widow’un suikast planlarına tanık olurken, diğer yandan Tony’nin gerçekliği kurtarma yolculuğunu takip edeceğiz. Belli bir noktada ise bu iki konu çakışacak muhtemelen. Hangisinin olması gerektiğine dair büyük tartışmalar ortaya çıkacak. Fakat ikinci ihtimalin seçilmesi işten bile değil.

jhkgdllujlf

Biz durumlardan memnunuz açıkçası (Başlıkta yeterince belli ettiğimizi düşünüyorum.). Marvel’ın sembol haline gelen bir kahramanını asıl versiyonundan tamamen ayrılmış, hatta tam zıttı bir karaktere bürünmüş şekilde okumak sandığımızın aksine epey zevkli bir süreç sunmakta. Tabi bu kalitenin en büyük başrolü, aylar boyunca hikayeyi ilmek ilmek dokuyarak buralara taşıyan Nick Spencer’ın harika kalemidir. Kendisinin ileride daha popüler bir yazara dönüşeceğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Diğer yandan, Steve Mc’Niven’ın yerine Old Man Logan çizimleri ile tanıdığımız Andreo Sorrentino’nun geldiğini görüyoruz. Muhtemelen seri boyunca farklı çizerlerle devam edeceğiz. Şimdilik karşımıza çıkan üç çizim stilinin de hikayeye uygun olduğunu belirtmekte bir sakınca görmüyorum. Bu ince çizgi bozulmazsa muazzam olur.

gyolyotoy

Biz 10. sayıya kadar buralarda olmaya devam edeceğiz. Sen de buralardaysan, arada yorumlarını salmaktan kaçınma sevgili okur. Ve tabii, kendine iyi bak. İyi okumalar…

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çizgi Roman
Emre

Çizgi Roman ve kaynağı çizgi roman olan her şey canımız ciğerimizdir

Daha Fazla Çizgi Roman

mos_1_6-7-e1527957604440-740x431

DC Comics Superman’i Baştan Yazıyor!

Barış Çakır3 Haziran 2018
dc_jrjr_trade_lg

DC’nin yeni varyant kapak tasarımları YOK satıyor!

Akın İşleyen1 Haziran 2018
captain m

Kahraman Tanıtımları: Zeki, Etkileyici ve Yarı Uzaylı, Captain Marvel!

Eren Ipeker5 Mayıs 2018
DC-Rebirth-Featured-032816

Ya Şöyle Olsaydı #1 : DC Rebirth

Akın İşleyen1 Mayıs 2018
Raven_Daughter_of_Darkness_Vol_1_1

Yeniden bir Mini-Seri ile Karşımızda! : Raven – Daughter of Darkness #1

Melda Kavak23 Nisan 2018
justice-league-1094579

DC, Justice League’i Yeniden Başlatıyor!

Barış Çakır19 Mart 2018
609190._SX360_QL80_TTD_

BAYRAKLARI ASIYORUZ: X-Men Red #1

Melda Kavak10 Mart 2018
170325

Kalite Kokan Çizgi Romanlar #10 [Final]: Batman – Bitmeyen Cadılar Bayramı!

Emre24 Şubat 2018
maxresdefault

Black Panther: Ayaklar Altında Bir Ulus Cilt 1 Çizgi Roman İncelemesi

Eren Ipeker24 Şubat 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.