Çizgi Roman

Secret Empire #2 – Çizgi Roman İnceleme: Biz Bu İşi Çok Seveceğiz

Secret Empire #2 – Çizgi Roman İnceleme: Biz Bu İşi Çok Seveceğiz
Emre

Artık kendisi için hiçbir şey ifade etmeyen eski dostlarını birer birer yenilgiye uğratarak ülke kontrolünü eline alan Steve Rogers’ın, bu vahşet sürecine tanık olduğumuz ilk iki sayıdan sonra [(#0 için)-(#1 için)] asıl aksiyona nihayet geçiş yapıyoruz. Yeraltı kahramanlarımız, üzerlerine yağdırılan bombalar sonucunda sağlam bir uyanış gerçekleştiriyor ve harekete geçiyor.

Bu sayıda epey çok cephe dolaştık. Bizce sırayla bahsetmekte fayda var. Karanlığa gömülmüş Manhattan ile başlayalım. Stephen Strange’in çabalarının boşa çıktığını görüyoruz. Dagger şehre zar zor ışık sağlıyor ve o da tükenmek üzere. Halkın perişan oluşlarına şahit oluyoruz. Iron Fist ve Luke Cage başta olmak üzere birçok sokak kahramanı yardım yetiştirmek için uğraşıyor. Anlayacağınız üzere durumlar burada vahim. Dark Force’tan nasıl kurtulacağımızı Doctor Strange’in solo serisinde öğreneceğiz sanıyorsam. Ona da ileride hafiften değiniriz.

uuyteuy

Aydınlık civarlara dönecek olursak, orada da işlerin pek aydınlık gittiği söylenemez. Kahramanlar arasında ciddi bir ikilik oluşmuş durumda. Rick Jones’un ölmeden önce bıraktığı kayıtları dinliyoruz ve Kozmik Küp Parçasını bulup olayları düzeltmek için bir umut doğuyor. Tony ve Clint mevzuyu irdelemeleri gerektiğini savunsa da, Natasha tuzak olduğunu düşünmekte. Şiddetli bir tartışma sonucunda gruptan ayrılıp kendi yoluna gidiyor zaten. Tek amacı ise Rogers’ın kellesini almak. Arkasına topladığı bir grup kahraman ile işi kökten halletmeye kararlı.

Tony ise Cap’i öldürmeden denklemi çözebilme gayesiyle kendi tayfasını topluyor ve izlerin peşinden gidiyor. Asıl düşüncesi ise, Steve Rogers’ın içinde hala bir miktar iyilik kaldığı yönünde. Ki bu konuda haksız olduğunu söyleyemeyiz. Neden derseniz, beton gibi bir spoiler vermeden bunu açıklayamam galiba. Ona göre davranın siz.

urujrtduryur

Evet… Sayının sonlarına geldiğimizde, Cap’in zihnine doğru ufak bir yolculuğa çıkıyoruz. Ve karşılaştığımız manzara epey ilginç. Kobik’in, Steve’in zihninde kendi halinde yaşayan bir gerçeklik yarattığını görüyoruz. Bizim sevip saydığımız Captain America ise bu gerçeklikte -yani kendi zihninde- kısılı kalmış ve çıkış yollarını arıyor. 2. sayıyı ise bu noktada sonlandırıyoruz.

Başından beri söylediğimiz şeyi, Rogers’ın eski kimliğine dair bir şeylerin hala varlığını koruduğunu doğrulamış olduk. Aynı zamanda serinin nasıl finale ereceği de yavaştan ortaya çıktı. Bir yandan Black Widow’un suikast planlarına tanık olurken, diğer yandan Tony’nin gerçekliği kurtarma yolculuğunu takip edeceğiz. Belli bir noktada ise bu iki konu çakışacak muhtemelen. Hangisinin olması gerektiğine dair büyük tartışmalar ortaya çıkacak. Fakat ikinci ihtimalin seçilmesi işten bile değil.

jhkgdllujlf

Biz durumlardan memnunuz açıkçası (Başlıkta yeterince belli ettiğimizi düşünüyorum.). Marvel’ın sembol haline gelen bir kahramanını asıl versiyonundan tamamen ayrılmış, hatta tam zıttı bir karaktere bürünmüş şekilde okumak sandığımızın aksine epey zevkli bir süreç sunmakta. Tabi bu kalitenin en büyük başrolü, aylar boyunca hikayeyi ilmek ilmek dokuyarak buralara taşıyan Nick Spencer’ın harika kalemidir. Kendisinin ileride daha popüler bir yazara dönüşeceğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Diğer yandan, Steve Mc’Niven’ın yerine Old Man Logan çizimleri ile tanıdığımız Andreo Sorrentino’nun geldiğini görüyoruz. Muhtemelen seri boyunca farklı çizerlerle devam edeceğiz. Şimdilik karşımıza çıkan üç çizim stilinin de hikayeye uygun olduğunu belirtmekte bir sakınca görmüyorum. Bu ince çizgi bozulmazsa muazzam olur.

gyolyotoy

Biz 10. sayıya kadar buralarda olmaya devam edeceğiz. Sen de buralardaysan, arada yorumlarını salmaktan kaçınma sevgili okur. Ve tabii, kendine iyi bak. İyi okumalar…

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çizgi Roman
Emre

Çizgi Roman ve kaynağı çizgi roman olan her şey canımız ciğerimizdir

Daha Fazla Çizgi Roman

eisnerbanner2017

2017 Yılının “Eisner Ödülleri” Sahiplerini Buldu!

Eser Yeşim23 Temmuz 2017
Aquaman25Cover

Aquaman #25 – İnceleme: Atlantis’te Neler Oluyor?

Hakan Arda Güven21 Temmuz 2017
1216136-loki__03__001__01_

Heyecan-Ölçer #36: Loki Yeni Sorcerer Supreme Oluyor – Var mıyız?

Emre20 Temmuz 2017
DarkDaysCasting

Dark Days The Casting #1 – İnceleme: Her Şey Ortaya Çıkıyor!

Hakan Arda Güven19 Temmuz 2017
secretinv_1

MARVEL TARİHİ #3: 2008-2009: Secret Invasion, Dark Reign ve Siege!

Emre19 Temmuz 2017
GalleryComics_1920x1080_20170614__DDays_Forge_1_59149e4149c5d5.19107262

DC’nin Yeni Bombası Dark Days’in İlk Sayısı The Forge’u İnceliyoruz!

Engin Topaloğlu18 Temmuz 2017
RCO001_1496244853

Secret Empire #3 – Çizgi Roman İnceleme: Marvel Bu Yazarı Neden Elinden Kaçırmamalı?

Emre1 Haziran 2017
GoG05_rivera

Çizgi Roman İncelemesi: Marmara Çizgi’den Guardians of the Galaxy Cilt-1 (Kozmik Avengers)

Melih Çalık15 Mayıs 2017
Hawkeye-1

Hawkeye [Cilt 1-2] Çizgi Roman İnceleme: Hala Okumadıysanız, Gazı Buradan Alın!

Ozan7 Mayıs 2017

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.