DC

Professor Marston & The Wonder Woman

Professor Marston & The Wonder Woman
Abdurrahman Yaltır

Professor Marston & The Wonder Woman filmi geçtiğimiz günlerde yeni bir klip yayınladı. Wonder Woman’ın ilk ortaya çıkış hikayesinin anlatılacağı filmin bu sonbahar gösterime girmesi bekleniyor. Pek tanınmamış bir yönetmen ile işe başlamış olsalar da, fragman hayranların gönlünü biraz olsun almış gibi görünüyor. Tabii hayal kırıklığına uğrayanların sayısı da bir hayli fazla. Peki, Wonder Woman aslında nasıl ortaya çıktı?1600-600x600

Roma mitolojisindeki ay ve avcı tanrıçası olan Diana, Yunan mitolojisindeki Artemis’e denktir. Artemia kelimesi güvenlik, doğruluk anlamlarına gelir. Wonder Woman’ın ile oldukça özdeşleşmiş olan ‘’Lasso of truth’’ yani doğruluk kementinin bir bakıma mitolojideki yeri ile de uyumlu olduğu söylenebilir. Wonder Woman’ın yaratıcısı William Moulton Marston, psikiyatr ve mucitti. Günümüzde kullandığımız yalan makinesini o icat etmiştir. Belki bu açıdan doğruluk kementi, yaratıcısının da izlerini taşıyor diyebiliriz. Marston, Wonder Woman’ı özgür kadınlara rol model olması için yarattığını söylemiştir. Kısa bir zamanda çok fazla okuyucuya erişen Wonder Woman, özgür kadınların olduğu kadar profesörün de hayatını değiştirmiştir.

Karısı ve öğrencisi ile üçlü bir ilişki süren Morston, 1920’lerin Amerikası’nda dahi hoş karşılanmayacak bir durumdadır. Çizgi romanları içeriğinde şiddet, işkence ve sadomazoşizm olduğu için çocuklara uygun görülmez. Kendini saklamak için başka bir isimle yazsa da, fayda etmez. O dönemlerde birçok Amerikalının çizgi roman yazarlarına karşı kötü fikirleri vardı. Çoğu onların dinsiz, yalancı ve kötü örnek olduklarını düşünüyorlardı. Wonder Woman’ın getirdiği ün, profesörün hayatının açığa çıkmasına sebebiyet verir. Yazdıkları yakılarak, parçalanarak protesto edilir. Hatta birçok kez linç edilir, ölme noktasına gelir.

Başrolünü Luke Evans, Rebecca Hall ve Beta Heatcote’nin paylaştığı film şimdiden eleştirileri toplamış durumda. Pek çok insan bunun Wonder Woman olmadığı ve yanlış bir hikâye anlatıldığını öne sürse de, film bir kitleyi etkilemeyi başarmış görünüyor. Umarız başarılı bir yapım olur ve hayranlarını hayal kırıklığına uğratmaz.
ww

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla DC

supergirl_by_captainirachka-d9caqe3

Supergirl Filmi Geliyor! Peki Neler Biliyoruz?

Emre7 Ağustos 2018
vv

Hangi Filmler Vizyona Girecek? #VizyonTakvimi

Betül Karataş27 Temmuz 2018
landscape-1513853421-joe-manganiello-deathstroke

Deathstroke Filmi Gerçekten Yapılıyor Mu Ya?

Emre25 Temmuz 2018
cats

San Diego Comic Con 2018’in En İyi 5 Film Fragmanı!

Emre25 Temmuz 2018
aquamanheader5454

Açılın, Kral Geliyor! [Fragman İncelemesi]

Engin Topaloğlu22 Temmuz 2018
shazam-movie

DCEU İçin Umutlarımız Yeşerdi: Shazam! Fragman İncelemesi

Bulut Şimşek21 Temmuz 2018
CC619C6D-67B4-4BA9-9D95-AFC7E1DEEB53

DC’nin Yeni Serisi Olan Titans’ın Fragmanı Yayınlandı

Betül Karataş19 Temmuz 2018
27C8FC95-F2E5-4027-AF1A-526E505EB70B

İşte Aquaman’den Poster Geldi!

Betül Karataş16 Temmuz 2018
Joker-Origin-Movie-Joaquin-Phoenix-Will-It-Happen

Toparlıyoruz: Gelecek Joker Filmi İle İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey!

Emre9 Temmuz 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.