DC

Professor Marston & The Wonder Woman

Professor Marston & The Wonder Woman
Abdurrahman Yaltır

Professor Marston & The Wonder Woman filmi geçtiğimiz günlerde yeni bir klip yayınladı. Wonder Woman’ın ilk ortaya çıkış hikayesinin anlatılacağı filmin bu sonbahar gösterime girmesi bekleniyor. Pek tanınmamış bir yönetmen ile işe başlamış olsalar da, fragman hayranların gönlünü biraz olsun almış gibi görünüyor. Tabii hayal kırıklığına uğrayanların sayısı da bir hayli fazla. Peki, Wonder Woman aslında nasıl ortaya çıktı?1600-600x600

Roma mitolojisindeki ay ve avcı tanrıçası olan Diana, Yunan mitolojisindeki Artemis’e denktir. Artemia kelimesi güvenlik, doğruluk anlamlarına gelir. Wonder Woman’ın ile oldukça özdeşleşmiş olan ‘’Lasso of truth’’ yani doğruluk kementinin bir bakıma mitolojideki yeri ile de uyumlu olduğu söylenebilir. Wonder Woman’ın yaratıcısı William Moulton Marston, psikiyatr ve mucitti. Günümüzde kullandığımız yalan makinesini o icat etmiştir. Belki bu açıdan doğruluk kementi, yaratıcısının da izlerini taşıyor diyebiliriz. Marston, Wonder Woman’ı özgür kadınlara rol model olması için yarattığını söylemiştir. Kısa bir zamanda çok fazla okuyucuya erişen Wonder Woman, özgür kadınların olduğu kadar profesörün de hayatını değiştirmiştir.

Karısı ve öğrencisi ile üçlü bir ilişki süren Morston, 1920’lerin Amerikası’nda dahi hoş karşılanmayacak bir durumdadır. Çizgi romanları içeriğinde şiddet, işkence ve sadomazoşizm olduğu için çocuklara uygun görülmez. Kendini saklamak için başka bir isimle yazsa da, fayda etmez. O dönemlerde birçok Amerikalının çizgi roman yazarlarına karşı kötü fikirleri vardı. Çoğu onların dinsiz, yalancı ve kötü örnek olduklarını düşünüyorlardı. Wonder Woman’ın getirdiği ün, profesörün hayatının açığa çıkmasına sebebiyet verir. Yazdıkları yakılarak, parçalanarak protesto edilir. Hatta birçok kez linç edilir, ölme noktasına gelir.

Başrolünü Luke Evans, Rebecca Hall ve Beta Heatcote’nin paylaştığı film şimdiden eleştirileri toplamış durumda. Pek çok insan bunun Wonder Woman olmadığı ve yanlış bir hikâye anlatıldığını öne sürse de, film bir kitleyi etkilemeyi başarmış görünüyor. Umarız başarılı bir yapım olur ve hayranlarını hayal kırıklığına uğratmaz.
ww

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla DC

marvel-studios-logo

Marvel Stüdyoları Moon Knight Filmi Düşünüyor!

Barış Çakır23 Nisan 2018
Raven_Daughter_of_Darkness_Vol_1_1

Yeniden bir Mini-Seri ile Karşımızda! : Raven – Daughter of Darkness #1

Melda Kavak23 Nisan 2018
jake_gyllenhaal_actor_beard_jacket_109237_1920x1080

Jake Gyllenhaal, Batman Rolü Hakkında Son Sözü Söyledi

Alperen Keser12 Nisan 2018
Roy_Harper,_Oliver_Queen,_Sara_Lance,_Nyssa_al_Ghul_and_the_League_of_Assassins

Arrow’un Sevilen Karakteri Yeni Sezonda Kesin Dönüş Yapıyor

Bulut Şimşek10 Nisan 2018
justice_league_2017___barry_hq___v2_by_duck_of_satan-db3kq4i

Solo Flash Filminin Adı Flashpoint Olmayacak!

Barış Çakır4 Nisan 2018
IMG_8910D9B99C45_1

İnceleme: Doomsday Clock#4

Carnage863 Nisan 2018
DC-ComicsGallery_20180418__Action1000_LeeCVR2_hirez_5aabfc6292f111.53853842

Şuana kadar duyurulmuş olan 25 Action Comics #1000 kapağı!

Akın İşleyen30 Mart 2018
shazam__by_xionice-d7xyxxz

Shazam! Filminde Tanıdık Bir Kahramanı Görebiliriz

Alperen Keser30 Mart 2018
7

Krypton Diğer DC Dizileri İle Ortak Bölüm Yapacak mı?

Bartu Yılmazer26 Mart 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.