İnceleme

Phantom Doctrine İnceleme

Phantom Doctrine İnceleme
Baha Tan Oral

Phantom Doctrine son zamanlarda çıkmış özgün oyunlardan birisi olmayı başarmış sıra tabanlı bir strateji, aksiyon, macera oyunu. Soğuk savaş döneminde geçen heyecanlı ajanlık öyküsüyle oyun sizi içine çekmeyi başarıyor. Karakterimizi kişiselleştirip Doğu ya da Batı bloğunu seçip maceraya giriyoruz. Peki bu macera tam olarak neyi konu alıyor? Cabal adlı bir proje dünya ülkelerini birbirine düşürmek için gizli bir proje yürütmekte bunu durdurmak ise bizim ve ekibimizin elinde.

Ajanlık üssümüzde çeşitli geliştirmeler yapabilir oynama şeklinize göre teçhizatlar, silahlar, özellikleri kuşanarak karakterleri savaş alanına hazırlayabiliyoruz. Elbette üssümüzde yaptıklarımız bunlarla sınırlı değil. Dünyanın çeşitli yerlerinden gelen bilgilere göre hareket ediyor ve üssümüzde bulunan ajanları gelen ihbarlara göre dağıtıyoruz. Gelen ihbarlar zaman zaman boş çıksa da bazen sonucunda çeşitli bilgiler ediniyor bazen ise çeşitli bilgiler edinmemiz gerekiyor. Demeye çalıştığım şey, bazen belgeleri ele geçirmek için sadece ajan göndermek yetiyorken bazen kontrolü ele almamız gerekebiliyor ve çeşitli görevlere çıkıyoruz. Bu görevler kimi zaman bir kişiyi öldürmek kimi zaman ise belge çalmak üzerine oluyor. Phantom Doctrine bizi oyunda özgür bırakıyor. İster sadece görevi yapıp çıkıyoruz istersek etrafta çeşitli dosyalar arayabiliyoruz ki bu dosyalar oyunun hikayesine derinlik katıyor. Mantar panoda edindiğimizi bu belgeleri birleştiriyor ve sonuca gitmeye çalışıyoruz ki bu da oynanışta çeşitlilik sunan bir öge olmuş. Bununla birlikte çeşitli tekonjilere de sahibiz. Beyin okuma, zihin kontrolü, kalp atışı ölçme gibi çeşitli teknolojik aletleri kullanmak da oyuna yeni mekanikler katıyor. Bu yenilikler dışında ise diğer turn based oyunlarından aşina olduğumuz overwatch, action point gibi unsurlar da oyunda mevcut.

40 saatten fazla oynanışa sahip Phantom Doctrine üstüne bir de online oynanış eklemiş ve oyunu adeta taçlandırmış. Türkiye’ye özel fiyatlandırması ile ise oyuncuların gönlünü fethetmeyi başarıyor Phantom Doctrine. Sıra tabanlı oyunlardan zevk alıyorsanız bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnceleme

Daha Fazla İnceleme

01

Karanlık İstila Bölüm Bir Kapak Galerisi: “Seç, Beğen, Al!”

M. Engin Topaloğlu22 Mayıs 2019
Kapak A-1

Merakla Beklediğimiz Yerli Çizgi Roman “Karanlık İstila” İlk Sayısıyla Yakında Raflarda! – Okuyucu Dostu Ön İnceleme

M. Engin Topaloğlu22 Mayıs 2019
side

Mordhau İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
beast_wallpaper-1

Battle Brothers İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
Plague-Tale-Innocence-New-Screenshots-01-Header

A Plague Tale: Innocence İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
ClosetotheSun-review

Close To The Sun İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
093858

Fade To Silence Çıktı

Baha Tan Oral27 Nisan 2019
avengers-endgame-group-shot

Bitti ama Biz de Bittik – Avengers: Endgame “Spoilersız” İnceleme

Bulut Şimşek26 Nisan 2019
cats

Kahraman Tanıtımları: Ronin Kimdir?

Arif Emre13 Nisan 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.