İnceleme

One Piece World Seeker İnceleme

One Piece World Seeker İnceleme
Baha Tan Oral

One Piece’in tüm bölümlerini olmasa da izledim. Tüm bölümlerini izleyene saygım sonsuz fakat bir çok filler bölüm olduğu için dayanamayıp bıraktım. Luffy’nin güçleri, tayfa arasındaki dostluk hep hoşuma gitti. Ayrıca korsanlık temasını da seviyordum. Hazineler, epik savaşlar, zaman zaman hüzünlü olaylar aslında oldukça güzel bir öykü One Piece. Bunun yanında bizlere sunduğu hemen hemen her karakter çok stilistik ve farklı. Hal böyle olunca güzel bir oyunu olsa da oynasa diye düşünüyor insan. Evet One Piece’in oyunları zaten vardı fakat hepsi ufak bir alanda geçen, animenin bire birini oynadığımız hikayelerden ibaretti. İşte World Seeker onlardan bu noktada ayrılıyor. World Seeker’la birlikte ilk defa açık dünyaya çıkıyoruz. Bandai Namco’nun Jump Force gibi bir hayal kırıklığının ardından iyi bir şeyler yapmış olmasını ümit ederek oyuna girdim.

Beklentim olmamasından mi bilinmez One Piece World Seeker’i beğendim. Diğer anime oyunlarının aksine oyun dolu ve ne yaptığımız gayet net. Bandai Namco’nun diğer anime oyunlarında yaşadığım iki temel sorun bu oyunda yok. Yükleme ekranları ve rahatsız edici görsellik. Görsellikten kastın grafik değil. Combat esasında ortaya çıkan renk kalabalığından bahsediyorum. One Piece World Seeker’da böyle bir sorun yok. Luffy’nin yaptığı tüm hareketler anlaşılıyor ve böylece karakterle bağ kurmakta zorlanmıyoruz. Yükleme ekranına gelirsek fast travel yapmadıkça bir yükleme ekranıyla karşılaşmıyoruz. Evet oyunda fast travel var çünkü harita epey büyük. Büyük büyük olmasına fakat ne kadar dolu? İşte bu esnada devreye yan görevler giriyor. Ana görevlere giderken yolumuza epey yan görev çıkıyor. Bu görevler 2 ye ayrılmış kırmızı yan görevler içinde hikaye barındıran görevlerden mavi görevler ise materyal görevleri. Açık dünyada minik beyaz noktaları topladıkça yeni eşyalar kazanıyoruz işte kazandığımız bu eşyaları bu yan görevler için kullanıyoruz. Bu yüzden açık dünyadayken eşyaları toplamayı ihmal etmeyin. Açık dünyada bulunan eşyalar ise 3 e ayrılıyor. Beyaz eşyalar, sarı eşyalar ve sandıklar. Beyaz eşyaları görevler için kullanıyoruz dedik sarı itemler ise genellikle bize çeşitli güç sağlayan eşyalar oluyor. Sandıklardan ise ne çıkacağı şansınıza kalmış.

One Piece World Seeker’in dünyası epey geniş, grafikleri oldukça iyi yani ortada güzel bir dünya var. Doya doya gezmek istiyor insan ama koşa koşa gitmek epey yavaş oluyor haliyle insan sıkılıyor… Derken devreye skiller giriyor. Bu skiller can, saldırı ve explore olarak ayrılıyor. Explore kısmını geliştirdikçe Luffy tuhaf tuhaf işler yapmaya başlıyor. Anime izleyenlerin aşina olduğu bu hareketler Spider-Man oyunu kadar tatmin ediyor insani doğrusu. Luffy kolunu uzatıp bir yerlere tutunuyor. Bunu oyunun başından beti yapabiliyor fakat insan istiyor ki tutunup uçalım dolaşalım göklerde. Bunu düşünüp ulan şöyle büyük bütçeli bir anime oyunu oynayamayacağız herhalde dedim kendi kendime. Dedikten sonra skiller kısmında böyle bir özellik olduğunu görünce mutlu oldum. One Piece World Seeker’da gönül rahatlığıyla dolanabiliyorsunuz. Ve bu gerçekten tatmin edici bir deneyim.

Skillerden bahsederken combat için de skill olduğunu söyledim. O zaman gelelim combata. Aslında çok komplike bir combat sistemi yok. Kare ile vuruyor yuvarlak ile kaçıyoruz. Dilerseniz hızlı modda dilerseniz daha ağır bir modda oynayabilirsiniz (Adını bilmediğim için yavaş mod diyorum fakat kolunuz tamamen değişiyor ve balyoz benzeri bir hal alıyor). Açtığınız skiller sonucunda ise kareye basılı tutup vurmak, kareye hızlı basarak vurmak gibi türlü özellikler elde ediyoruz.

Son olarak hikayemizi ise şöyle özetleyebilirim. Tayfa türlü sebeplerden dolayı farklı yerlere dağılıyor, hapsediliyor. Onları kurtarmak ise elbette Luffy’e kalıyor.

Oyun gayet eğlenceli ve tatmin edici. Fiyatı biraz fazla fakat anime severlerin kaçırmaması gerek diye düşünüyorum.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İnceleme

fate-extella-link-magic-fantasy-anime-boy-sword-back-view-anime-17454

Fate / Extella Link İnceleme

Baha Tan Oral19 Mart 2019
RCO001_1552094857

Radyoaktif İncelemeler #3

Yiğit İleri17 Mart 2019
52440760_506040389920395_6456188822098018304_n

Farklı Dünyalar, Ortak Düşler! İsimsiz Dünya Üçüncü Sayısı ile Raflarda!

M. Engin Topaloğlu14 Mart 2019
maxresdefault

Hacktag İnceleme

Baha Tan Oral6 Mart 2019
092492

The Occupation İnceleme

Baha Tan Oral4 Mart 2019
dead_or_alive_6_wallpaper_hd_by_sonicx2011_dcdxn72-pre

Dead Or Alive 6 İnceleme

Baha Tan Oral3 Mart 2019
755321995_1280x720

Tech Support Error Unknown İnceleme

Baha Tan Oral1 Mart 2019
tasm 16

Radyoaktif İncelemeler #2

Yiğit İleri1 Mart 2019
review_article_hcu

Hypercharge: Unboxed İnceleme

Baha Tan Oral28 Şubat 2019

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.