Oyun

Nintendo Switch’in Bu Çağın En İyi El Konsolu Olduğu Gerçeği!

Nintendo Switch’in Bu Çağın En İyi El Konsolu Olduğu Gerçeği!
Alwis

Ya şimdi şöyle bir durum var, yıllardır Nintendo’nun çok iyi yaptığı bir şey var, o da inanılmaz eğlenceli oyunları inanılmaz portable halde üretebilmesi. Her ne kadar el konsolunda bu derece başarılı olsa da mesele “ev konsoluna” gelince tökezleyip kalan Nintendo, Switch ile son yılların en büyük patlamasını yaptı. Başlarda bir Wii U felaketinden korksak da “ehehehe 4K 60fps oynuyorum” diyen insanların tersine oyunların yıllar boyunca hep eğlenmek için yapıldığını ve öyle devam etmesi gerektiğini çok iyi hatırlattı Nintendo. Ardı ardına çıkan ve aynı formülü kullanan oyunların aksine exclusive oyunlarıyla yine nefesimizi kesip bıraktı.

IMG_9373

Yıllarca 3DS ve onun öncesinde de Original NES kullanan birisi olarak fanboyluğuma engel olmak da istesem Nintendo’nun Zelda oyunlarıyla, Pokemon oyunlarıyla özellikle de Mario oyunları ile başardığı o nefis keyif alma duygusunu günümüz oyunlarında bulamıyorum.

IMG_9372

Super Mario 64 gibi belki de son on yılın en iyi oyunlardan birisinin formülü ve daha yeni bir teknoloji ile Odyssey’i yapışı zaten konsolun ve firmanın yıllar boyunca çizgilerinden sapmadığının kanıtı. Bunların yanı sıra Nintendo’nun en berbat olduğu “3.parti uygulama desteği” de neredeyse çözüldü. Öyle ki gittiğiniz her yerde “Skyrim, Doom, FIFA, NBA” ve daha nice favori oyununuzu oynayabilmeniz büyük bir inovasyon. Firmanın da her şeyden önce eğlence vaat etmesi gerek konsolu gerekse çıkardığı exclusive oyunları portable konsol konusunda rakipsiz yapmayı başarıyor. Zaten 3DS ile rakiplerine fark atan Nintendo, favori oyunlarımızı da oynamamızı sağlayan Switch ile piyasanın en iyisi.

Sizin favori Nintendo konsolunuz nedir dostlar? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Yorumları Gör (2)

1 Yorum

 1. Yusuf

  25 Eylül 2017 at 19:10

  Sahip olmasamda Ocarina of Time,Super Mario 64 gibi devrimsel, Mario Party,James Bond gibi çok oyunculu eğlenceli oyunlara sahip olduğu için N64 ve birde GBA benim sevdiğim Nintendo konsolları

  • Yusuf

   25 Eylül 2017 at 19:19

   Böyle diyincediğer Nintendo konsollarına haksızlık ettiğini düşündüm.
   Hepsi Favorim 😀

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun
Alwis

17 yaşında genç bir geek. Yaşı geçmiş de olsa Hogwarts mektubunu beklemeye devam ediyor. Avrupa sinemasına inanılmaz meraklı. "Ne ile uğraşmak istersin?" sorularına "sinema" yanıtını vermeye devam ediyor.

Daha Fazla Oyun

923284

Moonlighter İnceleme

Baha Tan Oral12 Ağustos 2018
55de26f823f71-a-wellette

We Happy Few İnceleme

Baha Tan Oral10 Ağustos 2018
screen_fb

Dead Cells İnceleme

Baha Tan Oral10 Ağustos 2018
GladiusFactions-July12-Share

Warhammer 40,000: Gladius – Relics of War – Mini İnceleme

Baha Tan Oral17 Temmuz 2018
Evolve

Evolve’dan Bir İlginç Haber

Baha Tan Oral8 Temmuz 2018
kapak

Pillars Of Eternity 2 : Yetersiz İnceleme

Baha Tan Oral8 Temmuz 2018
123

Wreckfest Mini İnceleme

Baha Tan Oral23 Haziran 2018
Spider-Man

Spider-Man’den Oynanış Videoları Geldi

Carnage8613 Haziran 2018
Doom Eternak

Doom Eternal Duyuruldu

Carnage8612 Haziran 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.