İnceleme

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom Detaylı İnceleme

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom Detaylı İnceleme
Baha Tan Oral

Ni No Kuni’yi tek cümle ile özetleyecek olsaydım, masal gibi oyun derdim. Oyuna girer girmez ilk dakikalardan oyuna alışıveriyorsunuz, oyunun bir parçası oluyorsunuz. Grafikleri anime vari olması nedeniyle herkese hitap edecek bir oyun değil fakat bu tarzı seven birçok insan var.

Hikayesinden kısaca bahsetmek gerekirse ana karakterimiz kral olacakken taht elinden alınıyor. Bunun ardından ana karakterimiz yeni bir krallık kuracağına ve bu krallıkta herkesin mutlu yaşayacağına söz veriyor, ve maceramız başlıyor.

Kral olmak için kingmaster adındaki yaratığa sahip olmamız gerekiyor. Peki nedir bu kingmaster? Kralın evcil hayvanı diyebiliriz. Bu hayvanlar çok güçlü olduğu için her kralın bir tane kingmasterı olmak zorunda. Fakat bu kingmaster direk epik bir şekilde gelmiyor. Almak için büyük bir çaba sarf etmeniz gerekiyor (4 bölümden oluşan bir puzzle’ı çözmeniz gerekiyor ki bu gerçekten çok zor bir puzzle). Çözdük puzzle’ı bitti ver bizim hayvanı… Veriyor vermesine fakat verdiği hayvan pekte epik değil vere vere işte bunu veriyor.

NiNoKuni-II-Lofty

Burdan sonra ise bildiğiniz Pokemon oynar gibi bu hayvanı güçlendiriyoruz. Peki bu karakterimizi güçlendirirken yalnız mıyız? Oyunun başında ufak bir cutscene var bu cutscene ile birlikte (spoiler sayılmasın diye anlatmayacağım) yanımıza bir abi geliyor. Ardından korsanlarla olan olaylardan sonra bir kız geliyor vs. vs. Yani yalnız değiliz. Savaş sırasında ciddi yardımları dokunuyor, gerek kendileri vuruyor gerek büyü atıyorlar hatta seçtiğimiz yan karakteri başa geçirip onunla da oynayabiliyoruz. Fakat ne kadar çok insan o kadar çok sorumluluk. Onların eşyasıydı canıydı giyisisiydi skilliydi hepsiyle biz uğraşıyoruz. Peki bu kadar mıyız? hayır değiliz bir de minik yaratıklarımız var.

Ni-no-Kuni-II_06-29-17_001

Bu yaratıklar savaş sırasında dövüştüğümüz kişilere vuruyor (en azından vurmaya çalışıyor) bu durum pek etki etmese de savaş sırasında 4ü 5i bir araya gelince gidip aktif edersek çeşitli skiller atıyorlar. Kara delik açmak, bize can veren bir alan oluşturmak, mancınık vari bir makine yaparak düşmana saldırmak gibi.

Oyundaki diğer saldırı sistemi ise fetih sistemi. Krallık kurmak için düşmanın elinde olan bir bölgeyi fethetmemiz gerekiyor. Bunun için askerlerimizi konumlandırıp kontrol ediyoruz ve bölgeyi ele geçiriyoruz.

+ ları

  • 2 farklı savaş deneyimi
  • Krallık kurmak
  • Karakterler
  • Zorlayıcı fightlar
  • İtem çeşitliliği

– leri

  • Müzikler ve sesler
  • Gereksiz uzayan konuşmalar
  • Saldırı yaparken block yapamamak
  • Seçim yapamamak ( hazır lafını açmışken biraz bahsedeyim oyunda hiçbir şeyi seçemiyoruz. Bu beni o kadar çok sinirlendirdi ki anlatamam. Oyunu seve seve oynasam da bir yerden sonra oyuna bir katkım olmadığını hissettim. En azından görsel olarak 2-3 seçim ekleyebilirlermiş.)

29339983_10213869542927077_546275777981710336_o

 

Oyun bir hayli zevkli. Başta da dediğim gibi anime vari bir oyun olduğu için sevmeyeni çok olacaktır fakat sevdiyseniz bir fırsat vermenizi tavsiye ederim.

 

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İnceleme

Raven_Daughter_of_Darkness_Vol_1_1

Yeniden bir Mini-Seri ile Karşımızda! : Raven – Daughter of Darkness #1

Melda Kavak23 Nisan 2018
justice_league_2017___barry_hq___v2_by_duck_of_satan-db3kq4i

Solo Flash Filminin Adı Flashpoint Olmayacak!

Barış Çakır4 Nisan 2018
a-way-out

A Way Out İnceleme

Baha Tan Oral3 Nisan 2018
blackpanther-boxoffice-money-700x322

Black Panther Neler Yapıyor, Neler Başardı? – İnceleme

Bulut Şimşek26 Mart 2018
uprising-trailer

Pacific Rim: Uprising – Kaijular Geri Döndü! (İnceleme)

Arwen24 Mart 2018
228879AE-0153-409E-9FB1-C880F2DFC9D1

Tomb Raider Spoilersız İnceleme

Betül Karataş24 Mart 2018
Tekken7recensione-720p

Tekken 7 İnceleme (Noctis Tekken’e Geldi)

Baha Tan Oral24 Mart 2018
Avengers-Infinity-War-Logo-2018-Wallpaper-27482

Empire Magazine’den Yeni Avengers: Infinity War Coverları!

Eren Ipeker21 Mart 2018
justice-league-1094579

DC, Justice League’i Yeniden Başlatıyor!

Barış Çakır19 Mart 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.