İnceleme

My Time At Portia İnceleme

My Time At Portia İnceleme
Baha Tan Oral

Bu incelemeyi yazarken bile oyun açık ve craftın bitmesini bekliyorum… Sanırım bu cümle bile oyuna olan bağımlılığımı özetliyor. Belki de sorun bendedir Stardew Valley’de de aynı sorunu yaşamıştım.
Starew Valley’in üç boyutlu hali olarak özetleyebiliriz My Time At Portia’yi tabi bu kadarla yetinmiyor My Time At Portia bir sürü yenilikle birlikte geliyor.
Craft etmek için çeşit çeşit craft masaları inşa etmemiz gerekiyor. Bu craft masaları kesme, birleştirme, inşa etme, dikiş yapmak gibi çeşitli özelliklere sahip. Tabi bunlar için malzeme lazım. Bu malzemeleri başta yerden toplarken daha sonra craftladığımız balta ve kazma ile topluyoruz. Ağaç kaynağı doğada bol bulunurken taş ve diğer madenler pek sık bulunmuyor bu nedenle mağara sistemi mevcut. Bu mağarada sıkıcı geçmiyor kızıl ötesi gözlüğü ile belirtilen noktalara doğru kazarsak sonucunda değişik bir materyal elde ediyoruz. Bu materyaller genellikle tek başına iş yapmayan, teknoloji binasına gidip birleştirmemiz gereken malzemeleri birleştiriyoruz. Sonucunda ise kozmetik ya da eve eşya kazanıyoruz. Bu eşyalar ve kozmetikler parçalar halinde çıkıp birleştirilebilirken aynı zamanda tek parça halinde de çıkabiliyor. Peki ne işe yarıyorlar? Hem evimizi dekore edebiliyor hem de çeşitli güçler kazanıyoruz.

 

Doğada elbette yalnız değiliz: Çeşitli hayvan dostlarımızın kürkünden, etinden vs. yararlanabiliyoruz. Şehre indiğimizde ise cıvıl cıvıl bir ortam bizi bekliyor. Online bir oyundaymışızcasına kalabalık, canlı bir ortam bizi karşılıyor. Peki bu kadarla yetiniyor mu My Time At Portia? Elbette hayır. Bu konuyu övmeden geçemeyeceğim ve eminim bir tık abartacağım çünkü her oyunda aradığım dungeon ve bu dungeonların içine koyulmuş parkurlar bu oyunda epey yer kaplıyor ve bu parkurlardan aldığım zevki açıklamak tarifsiz…

 

Bu sistem dışında Stardew Valley’den alışık olduğumuz bitki dikmek, hayvan bakmak, para karşılığı görev almak vs. gibi aktiviteler de mevcut.89 lira fiyat etiketine sahip My Time At Portia sizlere uzun ve eğlenceli bir zaman sunmayı vaat ediyor

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnceleme

Daha Fazla İnceleme

phantomdoc

Phantom Doctrine İnceleme

Baha Tan Oral20 Nisan 2019
cats

Kahraman Tanıtımları: Ronin Kimdir?

Arif Emre13 Nisan 2019
Untitled 6

Gülümseyin: Joker Fragman İncelemesi

Bulut Şimşek12 Nisan 2019
4DC54753-0660-4BEF-A584-79A10857F7B8

Netflix’e Eklenmesi İçin Film Önerebilirsiniz

Emre Türkoğlu11 Nisan 2019
game-of-thrones-episode-9-4

Game of Thrones: 8 Sezon Öncesi Hatırlamamız Gereken 8 Dönüm Noktası!

Arif Emre4 Nisan 2019
generation-zero-listing-thumb-01-ps4-us-28jun18

Generation Zero İnceleme

Baha Tan Oral3 Nisan 2019
tropico6_june2018_topimage2

Tropico 6 İnceleme

Baha Tan Oral30 Mart 2019
H2x1_NSwitchDS_Warparty_image1600w

Warparty İnceleme

Baha Tan Oral30 Mart 2019
maxresdefault

The Messenger İnceleme

Baha Tan Oral24 Mart 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.