İnceleme

Mutant Year Zero: Road to Eden İnceleme

Mutant Year Zero: Road to Eden İnceleme
Baha Tan Oral

Aralık ayı oyun camiası için kısır bir ay olsa da zaman zaman güzel yapımlar aralık ayında da boy gösterebiliyor. İşte Mutant Year Zero’da bu güzel yapımlardan birisi.

Funcom’ın ilk oyunu olan Conan Exiles çıktığında epey konuşulsa da pek başarılı bir oyun olduğu söylenemez. Beklenen satışı elde edemeyen Funcom bambaşka bir oyun ile bir Turn Based Strateji oyunu ile karışımıza çıkageldi. Uzun zamandır beklediğim Mutant Year Zero beni utandırmadı hatta beklediğimden kat kat iyi çıktı.

Payday Ve Hitman oyununda çalışmış deneyimli bir ekip olan The Bearded Ladies’in geliştirdiği Mutant Year Zero post apokaliptik bir dünyada geçiyor. Her ne kadar post apokaliptik bir dünya olsa da oyun oldukça renkli.

Ördek ve Domuz karakterleri ile bu dünyadaki maceramıza başlıyoruz. Nükleer savaşın ardından mutasyona uğrayan canlılardan olduğumuz için bizim de çeşitli özelliklerimiz, skillerimiz mevcut. Ufakta olsa skill ağacını istediğimiz gibi şekillendirmek mümkün. Elbette kişileştirmeler bununla sınırlı değil. Yarı açık dünyada topladığımız hurdalarla eşyalar alabilmek mümkün. Bunun dışında ise çeşitli yerlere saklanmış hazine sandıkları oyundaki en iyi ekipmanlara ulaşmamızı sağlıyor. Fakat bunlara ulaşmak zaman zaman yorucu olabiliyor. Çünkü oyunda doğru taktikle ilerlemezseniz kazanmak neredeyse imkansız. 5 levelken karışınıza çıkan 20 level bir düşmanı alt etmek için tek yol doğru taktikten geçiyor. Tabi taktik de bir yere kadar. Şehir’e gidip savaş sonrasında edindiğimiz ekipmanları silahlarımıza takıp silahları geliştirebiliyoruz. Ve eşya çeşitliliği bununla da sınırlı değil. Bombalar, zırhlar, şapkalar. Hepsinin kendine göre + sı mevcut. Hangisini kullanacağınız ise size kalmış.

Xcom 2 her ne kadar güzel bir oyun olsa da kesinlikle sürükleyicilikten uzak, sıkıcı, ağır bir oyundu. Mutant Year Zero ise Xcom’un tam tersi olarak sürükleyici, hızlı, akıcı bir oynanışa sahip. Başına bir kere oturduktan sonra kalmak istemeyeceğiniz kadar güzel bir oyun olmuş. Hikaye anlatımı, çizimleri, grafikleri, sanat tasarımı, loot sistemi her şey yerli yerinde. 90 Tl’lik fiyatı ile de oldukça ucuz bir oyun.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İnceleme

phantomdoc

Phantom Doctrine İnceleme

Baha Tan Oral20 Nisan 2019
cats

Kahraman Tanıtımları: Ronin Kimdir?

Arif Emre13 Nisan 2019
Untitled 6

Gülümseyin: Joker Fragman İncelemesi

Bulut Şimşek12 Nisan 2019
4DC54753-0660-4BEF-A584-79A10857F7B8

Netflix’e Eklenmesi İçin Film Önerebilirsiniz

Emre Türkoğlu11 Nisan 2019
game-of-thrones-episode-9-4

Game of Thrones: 8 Sezon Öncesi Hatırlamamız Gereken 8 Dönüm Noktası!

Arif Emre4 Nisan 2019
generation-zero-listing-thumb-01-ps4-us-28jun18

Generation Zero İnceleme

Baha Tan Oral3 Nisan 2019
tropico6_june2018_topimage2

Tropico 6 İnceleme

Baha Tan Oral30 Mart 2019
H2x1_NSwitchDS_Warparty_image1600w

Warparty İnceleme

Baha Tan Oral30 Mart 2019
maxresdefault

The Messenger İnceleme

Baha Tan Oral24 Mart 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.