İnceleme

Mutant Year Zero: Road to Eden İnceleme

Mutant Year Zero: Road to Eden İnceleme
Baha Tan Oral

Aralık ayı oyun camiası için kısır bir ay olsa da zaman zaman güzel yapımlar aralık ayında da boy gösterebiliyor. İşte Mutant Year Zero’da bu güzel yapımlardan birisi.

Funcom’ın ilk oyunu olan Conan Exiles çıktığında epey konuşulsa da pek başarılı bir oyun olduğu söylenemez. Beklenen satışı elde edemeyen Funcom bambaşka bir oyun ile bir Turn Based Strateji oyunu ile karışımıza çıkageldi. Uzun zamandır beklediğim Mutant Year Zero beni utandırmadı hatta beklediğimden kat kat iyi çıktı.

Payday Ve Hitman oyununda çalışmış deneyimli bir ekip olan The Bearded Ladies’in geliştirdiği Mutant Year Zero post apokaliptik bir dünyada geçiyor. Her ne kadar post apokaliptik bir dünya olsa da oyun oldukça renkli.

Ördek ve Domuz karakterleri ile bu dünyadaki maceramıza başlıyoruz. Nükleer savaşın ardından mutasyona uğrayan canlılardan olduğumuz için bizim de çeşitli özelliklerimiz, skillerimiz mevcut. Ufakta olsa skill ağacını istediğimiz gibi şekillendirmek mümkün. Elbette kişileştirmeler bununla sınırlı değil. Yarı açık dünyada topladığımız hurdalarla eşyalar alabilmek mümkün. Bunun dışında ise çeşitli yerlere saklanmış hazine sandıkları oyundaki en iyi ekipmanlara ulaşmamızı sağlıyor. Fakat bunlara ulaşmak zaman zaman yorucu olabiliyor. Çünkü oyunda doğru taktikle ilerlemezseniz kazanmak neredeyse imkansız. 5 levelken karışınıza çıkan 20 level bir düşmanı alt etmek için tek yol doğru taktikten geçiyor. Tabi taktik de bir yere kadar. Şehir’e gidip savaş sonrasında edindiğimiz ekipmanları silahlarımıza takıp silahları geliştirebiliyoruz. Ve eşya çeşitliliği bununla da sınırlı değil. Bombalar, zırhlar, şapkalar. Hepsinin kendine göre + sı mevcut. Hangisini kullanacağınız ise size kalmış.

Xcom 2 her ne kadar güzel bir oyun olsa da kesinlikle sürükleyicilikten uzak, sıkıcı, ağır bir oyundu. Mutant Year Zero ise Xcom’un tam tersi olarak sürükleyici, hızlı, akıcı bir oynanışa sahip. Başına bir kere oturduktan sonra kalmak istemeyeceğiniz kadar güzel bir oyun olmuş. Hikaye anlatımı, çizimleri, grafikleri, sanat tasarımı, loot sistemi her şey yerli yerinde. 90 Tl’lik fiyatı ile de oldukça ucuz bir oyun.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İnceleme

ProjectWarlock-review_featured-alt2

Oldschool Fps Project Warlock!

Baha Tan Oral13 Aralık 2018
first-man_lead

Yılın En İyi Filmleri: First Man – İnsanlık İçin Büyük, Stüdyo İçin Küçük Bir Film!

Emre13 Aralık 2018
Insurgency-Sandstorm

Insurgency: Sandstorm İnceleme

Baha Tan Oral13 Aralık 2018
gplus4753490184038241954

Sonsuzluk Eldivenini Daha Önce Kullanmış 6 Marvel Karakteri!

Emre12 Aralık 2018
starlight-header1

“Sahip Olduklarının Kıymetini Bilmek İçin Bir Süre Uzaklaşmak Gibisi Yok.” – Starlight: Duke McQueen’in Dönüşü İncelemesi

Engin Topaloğlu10 Aralık 2018
cats

2019’un En Çok Beklediğimiz 35 Filmi – Part I // Ocak, Şubat, Mart!

Emre9 Aralık 2018
FB_IMG_1544260567705

Avengers: Endgame Fragmanında Kaçırdığımız Şeyler ve Mini Teoriler

Betül Karataş8 Aralık 2018
cats

Kahraman Tanıtımları: Ronin Kimdir?

Emre8 Aralık 2018
images (1)

Avengers: Endgame Fragmanı Sahne Sahne Analiz

Bulut Şimşek8 Aralık 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.