Marvel

Marvel ve Fox’un Yanlış Kullandığı ya da Hiç Kullanmadığı 5 Karakter

Marvel ve Fox’un Yanlış Kullandığı ya da Hiç Kullanmadığı 5 Karakter
Berk Cakman

Marvel sinema evreni olarak hepimizin gönlünü fethetmiş durumda. Ancak Fox’un elinde olan Marvel filmleri için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. Deadpool filmi bu konuda büyük bir istisna oldu fakat X-Men ve Fantastic 4 filmlerine gelecek olursak sorunlar olduğu gözden kaçmıyor. Bugün bu sorunlardan biri hakkında fikirlerimi paylaşacağım. Bu sorun yanlış kullanılmış ya da hiç kullanılmamış karakter sorunu.

1.DR. DOOM

Dr. Doom şüphesiz tüm çizgi roman tarihinin en popüler kötü adamlarından biri, hatta bir çok ankette ve oylamada ilk 5’ten aşağıda göremezsiniz.  Fantastic 4’un ezeli düşmanı olarak tanıdığımız Doctor Victor Von Doom sadece Fantastic 4 ile sınırlı kalmamış Spider-Man,Hulk,Avengers ve hatta bir çok defa bütün Marvel evrenine tehdit olmuştur. Dr. Doom kurgusal bir ülke olan Latveria’nın hükümdarıdır. Üstün zekası ve annesinden gelen yetenekleri ile teknoloji ve büyüyü birleştiren Doom Marvel evreninin en güçlü karakterlerindendir. 1962 yılında meşhur yeşil pelerini ve metal zırhıyla Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratılmış olan Dr. Doom’u şu ana kadar 3 kez beyaz perdede gördük ancak hiçbiri bu görkemli karakteri yansıtamadı hatta son deneme tam bir hayal kırıklığıydı. Fantastic 4’u son fiyaskosundan sonra bir süre beyaz perdede göremeyeceğimiz kesin hatta fanların büyük çoğunluğu Marvel’ın tekrar filmin haklarını almasını umuyor . Bizim isteğimiz ise Marvel ya da Fox, Fantastic 4’un ve Dr. Doom’un bir sonraki görüşümüzde düzgün bir hikaye ve yapımla karşımıza çıkmaları.

2.KANG THE CONQUEROR

Zaman gezgini Kang’in hakları da Fox’un elinde bulunuyor fakat Fox Kang’i henüz kullanmadı. Geçtiğimiz günlerde Guardians of the Galaxy’i filminin yönetmeni James Gunn, Kang’i filmlerinde kullanmak istediklerini ancak yayın haklarının Fox’ta bulunmasının bunu imkansız kıldığını söylemişti. Anlayacağınız bir sonraki Fantastic 4 yapımını ya da Marvel’ın sürpriz bir atılımını beklemekten başka çare kalmadı Kang’i beyaz perdede görmemiz için.

3.Mr. SINISTER

X-Men’in ürkütücü düşmanlarından Mr. Sinister da beyaz perdede henüz kendine yer bulamadı. Bazı teoriler bir sonraki X-Men filmi ile ilk kez beyaz perdeyle bulaşacağını söylese de henüz resmi bir açıklama yok.

4.GALACTUS

Elçisi Silver Surfer ile ilk kez 2007 yılında beyaz perdede gördüğümüz Galactus çizgi roman ve çizgi dizilerdeki ihtişamından çok uzaktı. Gezegenlerin kaynaklarıyla beslenen kendini yarı tanrı sayan Galactus’un uzayda süzülen bir duman olması çizgi roman hayranlarını pek mutlu etmemişti. Fantastic 4 daha önce söylediğim gibi bir süre ortalarda olmayacağı için Galactus’un da akıbeti belli değil.

5.MANDARIN

Mandarin Marvel’dan beklemediğimiz derecede kötü bir şekilde ilk kez beyaz perdede 2013’te çizgi romanlarla zerre alakası olmadan karşımıza çıkmıştı. Mandarin Iron Man’in arch nemesis’i olarak tabir edebileceğimiz ezeli düşmanıdır. Mandarin uzaydan gelmiş 10 büyülü yüzüğü ile büyü ve zekasını birleştirerek Iron Man’in zıttı bir karakter oluşturmuş ve büyü teknolojiye karşı konseptini oturtmuştur. Iron Man 3’te vasat bir şekilde karşımıza çıkmasının ardından Mandarin için bir beyaz perde umudu ufukta gözükmüyor. Diğer Marvel filmlerinin başarısının sinematik evreninin devamını sağlamasıyla uzunca bir süre Mandarin’i görebileceğimizi sanmıyorum.

 

 

Yorumları Gör (3)

1 Yorum

 1. SkyRavenn

  17 Mayıs 2016 at 22:12

  Kang’in hakları marvel’da olsaydı güzel bir time gem ve guardians 3000 hikayesi görebilirdik.

 2. batman

  25 Kasım 2016 at 21:52

  Bir sorum olacak berk.
  Skrullar’ın film hakları marvedamı?
  Eğer öyle ise umarım secret ınvesion hikayesini sinemaya uyarlarlar…

 3. fatih

  25 Kasım 2016 at 23:42

  mandarin’in zaten çakması kullanılmıştı iron man’de. gerçek mandarin değildi.

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Marvel

29497499_857791134408200_4915058061262979072_n

Marvel Yeni Yayınladığı Avengers: Infinity War TV Spotu İle Çok Büyük Spoiler Verdi!

Çağan Acı9 Nisan 2018
sv5n74nmimrel88v7tmu

Luke Cage 2. Sezondan Taze Taze Haberler – Heroes for Hire mı Geliyor?

Bulut Şimşek5 Nisan 2018
Screen-Shot-2016-05-09-at-10.38.40-PM-1037x600

Thanos Hayranlardan Ne İstiyor? Russo Biraderler’den Hayranlara Mektup Var!

Bulut Şimşek3 Nisan 2018
avengers-infinity-war-spider-man-1097684

Iron-Spider’a En Net Bakış!

Barış Çakır2 Nisan 2018
marvel

5.Geleneksel Marvel Relaunch’ı Yolda! Marvel Fresh Start

Akın İşleyen28 Mart 2018
1

Fox Ertelemeden Duramıyor: Dark Phoenix ve The New Mutants’ın Vizyon Tarihleri Değişti!

Bartu Yılmazer27 Mart 2018
1

Captain Marvel Filminden Yeni Fotoğraf Geldi!

Bartu Yılmazer27 Mart 2018
8

Captain Marvel Kadrosu Belli Oldu: Guardians of the Galaxy’nin Yıldızları Dönüyor!

Bartu Yılmazer27 Mart 2018
5

Marvel Dizilerinin Sayısı Artıyor: Cloak and Dagger ile Runaways Ortak Bölüm Yapacak mı?

Bartu Yılmazer26 Mart 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.