Agents of S.H.I.E.L.D.

Koca 4 Haftadan Sonra Koca Dönüş

Koca 4 Haftadan Sonra Koca Dönüş
Abdurrahman Yaltır

Marvel’ı sıkı takip edenler elbet Agents of S.H.I.E.L.D’i duymuştur. Duymakla kalmayıp izleyen ve uzun soluğunun içine giren kişilerde dizinin kalitesini bilir. Her ne kadar son sezonun başlaması 6 ay geç olsa da asıl heyecanlı bekleyiş o kadar art arda gelen bölümden sonra hikayenin en heyecanlı kısmında sanki heyecandan kıvranalım gibi bir fikirle verdikleri 4 haftalık ara… Tabii ki kalitenin kokusunu 20 saniyelik fragmanla ufaktan vermiş olsalar da bir bölümün bu kadar güzel gelişmesini beklemiyordum.

#Spoiler

Ekran Alıntısı nefes

Şimdi konuya sağ sol aşağı yukarı gibi uzatmama gerek yok, bölüm hatalarıyla bile güzel işlenmiş. Aha sağ salim kendi zamanımıza döndük derken bundan keyif almalarına fırsat sunan tek anında araba çalıp göreve dönmelerinden 1 dakika önce olması yetmezmiş gibi adamlara soluk almaya fırsat vermiyorlar. Birde düşünsene kendine dair bir gelecek bilgisine sahipsin onun sitresiyle aksiyona ara veremiyorsun. Ha tabii adamlar öyle iğrenç bir gelecekten döndüler ki zamanlarına, bir zahmet bunu değiştirmeye uğraşsınlar.

Ekran Alıntısı monolith

Madem bir harika yapıtı inceliyoruz iyice detaya inelim. Dizinin bir önceki bölümünde kaosun tam göbeğindeki bir gelecekten kaosun ortasındaki şimdiye dönmek için bir monolith yapıldı. Peki ya deniz fenerindeki diğer monolithler nereden çıktı başımıza. Birde dizide 10-15 dakika arayla gözümüze soktular bu korkunç üçlüyü. Sanki Daisy’den daha çok sıkıntı çıkartacaklar gibi bir his yaratmıyor mu size de? Birde olay zaten monolithlerin başından beri dünyaya sıkıntı yaratması değil miydi zaten. Jemma’yı uzaya yollar, Hive dünyaya geri dönme imkanı bulur, bunun üzerine Kreelere savaş açmaya çalışır. Sonra tutar gelecekte Kreeler dünyayı(en azından geri kalanını) kontrol etmeye başlar ve zamanı düzeltmek için(ya da zaman döngüsüne sokmuş durumda tam emin değilim) 2. monolith ortaya çıkar, bu sefer takımın hepsinin dahil olacağı daha tehlikeli bir olay döngüsü başlar. Bunlardan sonra 3.sünün yararlı bir şey olmasını beklemek çok elden gelir bir şey değil.

Enoch Dünyadaki incelemeyle görevli tek Chronicom iken “2.si nereden çıktı?” derken bir diğer yandan akla gelen diğer soru “Enoch nerede?”. Düşünürsek Enoch mantıken Fitz’in yanına o kadar süre yaşayarak gitti. Yani şimdiki zamana döndüklerinde de Enoch’un geçmişinin orada olması gerekmiyor muydu? Dediğim gibi bölüm harikaydı ve bulduğum ya da bulunan kusurlar asla dizi hakkında beni rahatsız etmez çünkü kusursuz bir zaman yolculuğu story line’ı zaten yapılmadı yapılması da gerçek hayatımızda kanıtlanmayan bir şey olduğundan mümkün değil zaten. Ama biraz daha izleyicilerden dikkatli olunabilinir.

Ekran Alıntısı dove camaron

Birde Dove Camoron’un oynadığı o gizemli karakterimiz Ruby. Her ne kadar dizide General Hale ona kızıymış gibi davransa da tam teşekkürlü bir tesiste ve elindeki bir sürü teçhizata rağmen kaçmayan birinin böyle kilit altına tutulması tutarsız bir şey. Tabii izlediğimiz kaotik hikayede ne psikopatlıklar ne delilikler gördük. Şimdi tutup bir generalin kızını koruma altında tutması da o kadar garipsenecek değil.

Ekran Alıntısı creel

Tabii ki Absorving Man’ide(Carl Creel) unutmamak lazım. Şimdi Hulk okurlarının dikkatini çekebilirim sanırım. Evet bildiğimiz dizide çok büyük zorluklar yaratan şu adamın Hulk’u devirdiğini hatırladıktan sonra bir ajanının bu adamdan darbe alıp ayakta kalması karakteri güçsüz işlemiş olmalarının eksiksiz bir göstergesiydi. Şimdi ise karakterin hakkını vermek için kendilerine tekrardan bir fırsat sunarak General Hale tarafından kurulan bir takıma katıyorlar. Tabi karakter hakkında geri dönüş şekli şemali tam olarak verilmiş durumda değil ve her zamanki gibi SONRAKİ BÖLÜME KALDI…

 

 

Yorumları Gör (1)

1 Yorum

  1. Begüm

    4 Mart 2018 at 19:17

    Enoch kısmı yanlış olmuş.Geçmişteki enoch şuan uzayda fitzin yanında. Fitzi dondurmaları ve uzaya çıkmaları birkaç ay önce oldu.90 yıl sonraya gittikten sonra tekrar geçmişe geldiler fakat enoch öldüğü için orada kaldı.

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Agents of S.H.I.E.L.D.

Daha Fazla Agents of S.H.I.E.L.D.

ekran görüntüsü 7

Agents of S.H.I.E.L.D 5×12 İncelemesi

Abdurrahman Yaltır15 Mart 2018
4

Agents of SHIELD’ın 5. Sezonundan Yeni Poster Yayınlandı!

Bartu Yılmazer17 Kasım 2017
agents_of_shield_season_3-1920x1200

Agents of Shield’ın Yeni Sezonunda Grant Ward Olmayacak!

Mustafa Akkuş14 Haziran 2017
Ghost-Rider-Shield-Johnny-Blaze

Ghost Rider Dizi Söylentileri: Gabriel Luna’nın Johnny Blaze Rolü İçin Muazzam Bir Önerisi Var!

Emre31 Mayıs 2017
coulson-996727-1280x0

Agents of S.H.I.E.L.D. Sezon Finali: Coulson Şu Anda Nerede ve Bu Ne Demek?

Emre17 Mayıs 2017
Ghost-Rider-Agents-of-Shield

Hayırlı Olsun: Ghost Rider Geri Dönüyor! [GÜNCELLENDİ]

Emre2 Mayıs 2017
hq720

Heyecan-Ölçer #33: Agents of S.H.I.E.L.D.’ın Şu Sıralar Aldığı HYDRA Virajının 5 Muazzam Sonucu!

Emre22 Nisan 2017
C5UY2poUkAAWmVd

Coulson’dan Güzel Bir HYDRA Tarihi Dersi Alır Mıyız?

Emre30 Mart 2017
cats

Agents of S.H.I.E.L.D.’dan HYDRA Temalı 5 Muazzam Poster Geldi!

Emre14 Mart 2017

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.