Avengers: Endgame

Kahraman Tanıtımları: Ronin Kimdir?

Kahraman Tanıtımları: Ronin Kimdir?
Emre

Geçtiğimiz gün görücüye çıkan Avengers: Endgame fragmanının en ilgi çekici noktası hiç şüphesiz ki siyahlara bürünmüş Clint Barton’dı. Pekçoğunuz bu yeni kostüm ile gelen yeni takma adı biliyorsunuz: Ronin. Peki Ronin kimliğinin kökeni? Bugün bunu konuşacağız.

Ronin kostümü Marvel çizgi romanlarında pekçok karakterin eline geçmiştir. Moon Knight olarak bildiğimiz Marc Spector, Echo adıyla tanınan Maya Lopez ve elbette bugünün konusu olan eski Hawkeye Clint Barton. Barton kostümü Maya Lopez’den devralmakta ve uzun yıllar Marvel Evreni’nde bu isimle tanınmakta.

v-vingadores-4-ronin

Avengers: Diassambled serisinde; Scarlet Witch’in psikolojik sorunlarının büyülerine yansıması sebebiyle ölen Clint Barton, yine Scarlet Witch tarafından House of M olaylarından sonra canlandırıldı. Yokluğunda Hawkeye kimliğini genç Avenger Kate Bishop’un devraldığını görünce bunun kafasını bir süre dinlemek için iyi bir fırsat olduğunu düşündü ve inzivaya çekildi.

2007’de yayımlanan New Avengers #30’da Barton New Avengers ekibiyle tanışma fırsatı yakaladı. Luke Cage, Iron Fist, Jessica Jones, Spider-Man ve Doctor Strange gibi kahramanların bulunduğu ekibin acil bir göreve çıktıklarını görünce elinden geleni yapmayı teklif etti. Görev Elektra ve The Hand’in elinden Maya Lopez’i kurtarmaktı.

New-Avengers-group-shot

Görev için Lopez’in Ronin kostümünü kuşanan Clint Barton bir süre New Avengers takımında kalmaya devam etti. Fakat artık Hawkeye olarak değil, Ronin olarak bilinmeyi seçti. Ronin kimliği sayesinde ok ve yay yeteneklerinin yanına kılıç kullanımını da eklemesiyle birlikte durdurulamaz bir savaşıya dönüştü.

Ronin bir süre sonra New Avengers’ın lideri haline geldi. Dark Reign ve Siege eventlerinde etkin rol oynadıktan sonra Heroic Age döneminde yeniden Hawkeye olmaya karar verdi. Daha sakin bir hayatı seçti ve sokak düzeyi kahramanların arasına katıldı.

Hawkeye-Civil-War-II

Peki Ronin öyküsü MCU’ya nasıl yansıyacak? Şu ana kadar iki büyük teori ortaya çıktı ve yeni fragman iki teoriyi de destekler nitelikte. İlki Barton’ın, ailesi The Snap ile toz olduktan sonra eski hayatını geride bırakmak için Ronin olmayı seçtiğini söylüyor. Mantıklı. Fakat fragmanda da görülen Japonya ayrıntısını açıklamıyor.

İkincisi ise şöyle. Hawkeye Civil War’daki isyanından sonra ev hapsi cezası alınca direkt olarak S.H.I.E.L.D. içindeki Hawkeye ünvanı de sonlandırıldı. Muhtemelen kostümü , silahları ve diğer ekipmanlarına el konulduğu için sokaklara döndüğünde yeni bir kostüme ihtiyaç duydu. Bu noktada da karşısına çıkan Japonya odaklı bir görev dolayısıyla Ronin kostümünü ele geçirdi.

Ronin hakkında bilmeniz gerekenler genel hatlarıyla böyle. Daha detaylı bilgi elde etmek için Biran Michael Bendis’in New Avengers serisine göz atabilirsiniz, hatta atmalısınız!

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avengers: Endgame
Emre

Çizgi Roman ve kaynağı çizgi roman olan her şey canımız ciğerimizdir

Daha Fazla Avengers: Endgame

jason-momoa-drax-art

Jason Momoa Paylaşılan Konsept Çalışmalarında Drax!

Emre10 Ocak 2019
avengers-infinity-war-cast-4-1200x630

Avengers: Endgame Fragmanlarında Filmin Sadece Başını Göreceğiz!

Emre8 Ocak 2019
jghjhkgk

Yılın En İyileri Belli Oldu!

Emre31 Aralık 2018
KKBHVK

Yılın En İyilerini Seçiyoruz, Hemen Oy Ver!

Emre27 Aralık 2018
gplus4753490184038241954

Sonsuzluk Eldivenini Daha Önce Kullanmış 6 Marvel Karakteri!

Emre12 Aralık 2018
Tony-Stark-Endgame-1

Avengers: Endgame Fragmanının Müziği Burada!

Emre10 Aralık 2018
Ekran Alıntısı

Avengers: Endgame Fragmanı Rekor Kırdı!

Emre9 Aralık 2018
images (1)

Avengers: Endgame Fragmanı Sahne Sahne Analiz

Bulut Şimşek8 Aralık 2018
jjhjhf

Avengers: Endgame Fragman İncelemesi!

Emre7 Aralık 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.