Doctor Strange

Kahraman Tanıtımları: Doctor Strange Kimdir?

Kahraman Tanıtımları: Doctor Strange Kimdir?
Arif Emre

Marvel Sinematik Evreni’ne 2016 Kasım ayında kendi solo filmiyle girecek olan Doctor Strange, aynı zamanda köken hikayesi en az bilinen kahramanlardan olacak. Çünkü kendisi yıllardır özel çizgi romanlarda boy göstermedi. Sadece başka serilerde karşımıza çıktı. Ama bu onu evrenin en güçlüleri arasına girmekten alı koymuyordu.

O zaman başlıyoruz. Kimdir bu Doctor Strange? Kendisini dünyanın en büyük büyücüsü yapan nedir? En iyisi en baştan almak…

original_sin_3_dellotto_variant

Stephen Strange çok başarılı bir cerrahtı. Fakat hastalarından çok, alacağı para ilgi odağıydı. Yani başarılı filan değildi. Geçirdiği bir trafik kazası Stephen’ı ellerini kullanamaz hale getirdi. Bu onu mesleğinden uzaklaştırdı. Tüm parasını ellerini iyileştirmek uğruna harcadı ama nafile. Daha beter oldu ve beş parasız kaldı.

Tibet’te yaşayan, tüm yaraları iyileştirebilen Ancient One isimli bir büyücünün namını duyması kendisi için tekrar bir umut ışığı oldu. Topladı bavulunu, çıktı Tibet yoluna.

Uzun yolculuk sonunda büyücünün sarayına ulaşmayı başardı. Ancient One’a derdini anlattı fakat yüce büyücü kendisinin bu ödüle layık olmadığını belirtti. Strange de bunun üzerine (artık sinir bozukluğundan mıdır nedir) büyü sanatı ile dalga geçmeye başladı. En başından beri zaten inanmadığını belirtti ve orayı terk etmeye karar verdi. Ama kötü hava şartları onu sarayda kalmaya zorladı.

GabrieleDellOttoDrStrange

Birkaç gece orada kalan Stephen Strange, saray mensuplarıyla içli dışlı oldu. Abartmış olacak ki Ancient One’ın baş yardımcısı Mordu’nun yüce büyücüyü öldüreceğini fark etti. Bunu engellemeye çalışması onu Mordo ile karşılaşmaya itti ve burada ilk defa gerçek büyüyü tattı. Yani yenildi. Ancient One Strange’i kurtarmayı başardı ve Mordo’yu hizmetinden kovdu.

Tüm bunlar üzerine büyü sanatına bakış açısı değişen Strange, bir şeylere layık olmadan yaşanmayacağını fark etti. Ancient One’dan büyü eğitimleri almaya başladı. Kendisini geliştirdi ve yüce büyücünün sağ kolu oldu.

Strange mistik sanatlarda epey ustalaştıktan sonra Amerika’ya döndü. Burada güçlerini ilk defa iyilik adına kullandı. O sırada Ancient One’ın iblis Shuma-Gorath ile yaptığı savaşta ölmesi Stephen Strange’i onun yerine geçirdi. Yüce büyücü ünvanını aldı ve evrenin mistik koruyucusu haline geldi.

tumblr_l714ksI17u1qbg23ko1_1280

Doctor Strange artık bir mücadelenin ortasındaydı. Bu büyük görevde dostlar ve düşmanlar edindi. Avengers ve Defenders gibi ekiplere katıldı. Mistik güçleri olan veya olmayan her kahramanla müttefik haline geldi ve yüce dava adına bu boyutun en büyük büyücüsü oldu.

Doctor Strange 4 Kasım 2016’da MCU’ya dahil olacak. Strange’i ise ünlü oyuncu Benedict Cumberbatch canlandıracak. Ayrıca film başka boyutlara kapı açan ilk Marvel yapımı olacak. Merak içinde beklemekteyiz.

Daha önceki ” Kahraman Tanıtımları ” yazılarımız için şöyle buyrun:

Kahraman Tanıtımları #1: Black Panther Kimdir?

Yorumları Gör (3)

1 Yorum

  1. ENES

    11 Ekim 2015 at 16:13

    başka boyut derken neyi kast ediyor :(

  2. Pingback: Kahraman Tanıtımları #7: Old Man Logan Kimdir? - Çizgi Roman

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doctor Strange
Arif Emre

Çizgi Roman ve kaynağı çizgi roman olan her şey canımız ciğerimizdir

Daha Fazla Doctor Strange

img_4397.jpg

Disney+ Bugün Yeni Haberler Açıklayacak

Emre Türkoğlu11 Nisan 2019
doctor-strange

Doctor Strange 2’nin Vizyon Tarihi Belli Oldu

Orkan5 Nisan 2019
doctor-strange-infinity-war-poster

Doctor Strange 2 Çekimleri Hakkında İlk Bilgi!

Barış Çakır21 Ağustos 2018
images-19

Captain Marvel’ı Dünya’ya Doctor Strange Mi Getirecek?

Barış Çakır3 Haziran 2018
age-of-ultron-810x506

2008’den Bu Yana Hangi Marvel Filmi Ne Kadar Bütçeyle Çekildi? Ne Kadar Kazandı? [GÜNCELLENDİ]

Arif Emre24 Ocak 2018
dr strange

Doctor Strange’e Bir de Böyle Bakın!

Tsfhfizban4 Mayıs 2017
hj

Doctor Strange 2 için O Yönetmen Geri Dönüyor

Eser Yeşim21 Nisan 2017
3de24ffc7eaa250ae43d6f6e1fe27334

Oscar Dosyaları #10: Doctor Strange, Suicide Squad, Rogue One ve Fantastic Beasts’in Törendeki Şansları Ne?

Alwis26 Şubat 2017
Ekran Alıntısı

Doctor Strange’in Kapanış Sahnesinden Orijinal Kostüme Dair Muhteşem Gönderme!

Arif Emre17 Şubat 2017

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.