DC

“Justice League Filminde Aquaman’i Yeteri Kadar Göremedik” Diyorsanız Jason Momoa’dan Açıklama Geldi

“Justice League Filminde Aquaman’i Yeteri Kadar Göremedik” Diyorsanız Jason Momoa’dan Açıklama Geldi

Justice League filminin süresinin çok daha önceden değil de gösterime girmesine sayılı günler kala açıklanmasının sebebi bariz. Stüdyonun filmin üzerinde yaptığı bu kırpmaların olumlu sonuç verip vermeyeceğini şu anki gişeye bakarak yorumlamak için henüz erken, lakin bu kesintilerin bir çok hayranı üzdüğü açık. Film gösterime gireli daha bir hafta bile olmadan hayranlar Extended Edition‘ı görme arzusuyla yanıp tutuşur haldeler, hatta sonrasında Zack Snyder’ın çektiği halin kesintisiz yayımlanması için imza bile toplanıyor.

Fragmanlara tekrardan dönüp baktığımızda karşılaştığımız bazı sahnelerin filmde yer almadığı gözümüze çarpıyor, hatta bazı karakterler – Iris West gibi- direkt olarak çıkarılmış filmden. Üzücü olan bir diğer tarafı ise ana karakterlerimiz de bu kesintilerden payına düşeni almış ve karakterlere ait arka plan hikayelerini içeren sahnelerin çıkarılmış olması. Bundan en büyük payı, kendine ait sahnelerin kısalığı göz önünde bulundurulursa Cyborg almış gibi gözüküyor.

Kesilmiş sahnelerden ötürü izleyicilerin gözünde derinlik kazanamayan bir diğer karakter de Aquaman. Kahramanın bu dışlanmış halinin ve sebeplerinin biraz daha deşilmesi bekleniyordu filmde. Aquaman’in hikayesine dair bir diğer beklenti ise Vanko (Willem Dafoe) ve bu karaktere ait mitolojik elementlerin de filmde yer alabilmesiydi, fakat bunların hiç birisi kendine tatmin edici şekilde yer bulamadı perdede.

Jason-Momoa-Aquaman-Justice-League-Pictures

Entertainment Weekly ile yaptığı röportajda Jason Momoa, Zack Snyder’ın uygulanamayan planında, hali hazırda bize tek bir filmle sunulan Justice League’in iki ayrı film olarak çekilmesi olduğunu söyledi.

Zor olan kısım filmin, Arthur Curry’nin hayatının sadece bir hafta sonunu içermesi. İzleyicilerin aklında “Aquaman neden bu kadar huysuz?” ya da “Neden orada saklanıyor?” gibi soruların oluşması gayet normal. Bunların hepsini planlamıştık fakat sahneler kesildi. Ama bu benim karakterimin filmi değil, benden başka iki karakterin daha evrene girdiği büyük bir yapım.  Aquaman, Flash ve Cyborg’a dair anlatılmamış çok şey var. Bunun yanında Willem Dafoe ile çekilmiş sahneler vardı, Aquaman’in kral olmaya dair isteksizliğinin sebeplerini içeren Atlantis sahneleri de çekilmişti, fakat bunların Justice League filminde yer alması bir zorunluluk değil. Bunlara Aquaman’in kendi filminde değinilecek. Bu Aquaman filmi değil, Justice League filmi.

Momoa’nın söylediklerinin aksine hayranların bu sahneleri Aquaman filminden önce, bu karakterin yer aldığı ilk filmle beraber verilmesi tercihiydi elbette çünkü bu sahneleri görebilmek uğruna bir saat daha koltuklarından ayrılmamayı bizler gözden çıkarmıştık zaten. Hatta Atlantis sahnelerini görememenin gerçekten üzücü olduğunu söylemek gerek.

Belki de bu sahneleri bir Extended/Ultimate Edition ile görme şansımız vardır ne dersiniz?

Yorumları Gör (1)

1 Yorum

  1. doğuş

    23 Kasım 2017 at 11:31

    warner broos filmin 1 saatini kesmiş 2 saat jl filmimi olur

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla DC

1

Constantine Sonunda Ekranlara Dönüyor mu?

Bartu Yılmazer20 Mart 2018
justice-league-1094579

DC, Justice League’i Yeniden Başlatıyor!

Barış Çakır19 Mart 2018
Ben-Affleck-Batman-Hd-Images

Solo Batman Filmi İçin Önümüzdeki Yılı Bekleyin!

Barış Çakır17 Mart 2018
ezra-miller-flashpoint-jeffrey-dean-morgan

Jeffrey Dean Morgan: “Batman Rolü Eşsiz Bir Tecrübe Olacaktır”

Alperen Keser17 Mart 2018
Ekran Alıntısı Devoe da kim

The Flash 4×16 “Run Iris, Run” İncelemesi

Berke Tuncer15 Mart 2018
HJFLC_Cv1_R3_gallery_57f6a26741afb5.19569302

“Green Lantern Corps” Filmi, Mission: Impossible Yönetmenini Gözüne Kestirdi!

Alperen Keser9 Mart 2018
Ekran Alıntısı Enter The Flashtime

The Flash 4×15 “Enter The Flashtime” İnceleme

Berke Tuncer8 Mart 2018
Ekran Alıntısı jason

Injustice 2 ‘nin Kafada Soru İşareti Bırakan Hikayeleri

Berke Tuncer3 Mart 2018
170325

Kalite Kokan Çizgi Romanlar #10 [Final]: Batman – Bitmeyen Cadılar Bayramı!

Emre24 Şubat 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.