DC

“Justice League Filminde Aquaman’i Yeteri Kadar Göremedik” Diyorsanız Jason Momoa’dan Açıklama Geldi

“Justice League Filminde Aquaman’i Yeteri Kadar Göremedik” Diyorsanız Jason Momoa’dan Açıklama Geldi

Justice League filminin süresinin çok daha önceden değil de gösterime girmesine sayılı günler kala açıklanmasının sebebi bariz. Stüdyonun filmin üzerinde yaptığı bu kırpmaların olumlu sonuç verip vermeyeceğini şu anki gişeye bakarak yorumlamak için henüz erken, lakin bu kesintilerin bir çok hayranı üzdüğü açık. Film gösterime gireli daha bir hafta bile olmadan hayranlar Extended Edition‘ı görme arzusuyla yanıp tutuşur haldeler, hatta sonrasında Zack Snyder’ın çektiği halin kesintisiz yayımlanması için imza bile toplanıyor.

Fragmanlara tekrardan dönüp baktığımızda karşılaştığımız bazı sahnelerin filmde yer almadığı gözümüze çarpıyor, hatta bazı karakterler – Iris West gibi- direkt olarak çıkarılmış filmden. Üzücü olan bir diğer tarafı ise ana karakterlerimiz de bu kesintilerden payına düşeni almış ve karakterlere ait arka plan hikayelerini içeren sahnelerin çıkarılmış olması. Bundan en büyük payı, kendine ait sahnelerin kısalığı göz önünde bulundurulursa Cyborg almış gibi gözüküyor.

Kesilmiş sahnelerden ötürü izleyicilerin gözünde derinlik kazanamayan bir diğer karakter de Aquaman. Kahramanın bu dışlanmış halinin ve sebeplerinin biraz daha deşilmesi bekleniyordu filmde. Aquaman’in hikayesine dair bir diğer beklenti ise Vanko (Willem Dafoe) ve bu karaktere ait mitolojik elementlerin de filmde yer alabilmesiydi, fakat bunların hiç birisi kendine tatmin edici şekilde yer bulamadı perdede.

Jason-Momoa-Aquaman-Justice-League-Pictures

Entertainment Weekly ile yaptığı röportajda Jason Momoa, Zack Snyder’ın uygulanamayan planında, hali hazırda bize tek bir filmle sunulan Justice League’in iki ayrı film olarak çekilmesi olduğunu söyledi.

Zor olan kısım filmin, Arthur Curry’nin hayatının sadece bir hafta sonunu içermesi. İzleyicilerin aklında “Aquaman neden bu kadar huysuz?” ya da “Neden orada saklanıyor?” gibi soruların oluşması gayet normal. Bunların hepsini planlamıştık fakat sahneler kesildi. Ama bu benim karakterimin filmi değil, benden başka iki karakterin daha evrene girdiği büyük bir yapım.  Aquaman, Flash ve Cyborg’a dair anlatılmamış çok şey var. Bunun yanında Willem Dafoe ile çekilmiş sahneler vardı, Aquaman’in kral olmaya dair isteksizliğinin sebeplerini içeren Atlantis sahneleri de çekilmişti, fakat bunların Justice League filminde yer alması bir zorunluluk değil. Bunlara Aquaman’in kendi filminde değinilecek. Bu Aquaman filmi değil, Justice League filmi.

Momoa’nın söylediklerinin aksine hayranların bu sahneleri Aquaman filminden önce, bu karakterin yer aldığı ilk filmle beraber verilmesi tercihiydi elbette çünkü bu sahneleri görebilmek uğruna bir saat daha koltuklarından ayrılmamayı bizler gözden çıkarmıştık zaten. Hatta Atlantis sahnelerini görememenin gerçekten üzücü olduğunu söylemek gerek.

Belki de bu sahneleri bir Extended/Ultimate Edition ile görme şansımız vardır ne dersiniz?

Yorumları Gör (1)

1 Yorum

  1. doğuş

    23 Kasım 2017 at 11:31

    warner broos filmin 1 saatini kesmiş 2 saat jl filmimi olur

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla DC

0A0B72A1-7E75-4233-B7E4-B4ACE33BCEA8

Solo Harley Quinn Filminin Vizyon Tarihi Açıklandı!

Betül Karataş27 Eylül 2018
26ADE1DC-28B1-4EAB-97FC-00CABCAADB06

Joker’in Solo Filminde Hangi Kostümü Giyeceği Ortaya Çıktı!

Betül Karataş26 Eylül 2018
Joker-Movie-Killing-Joke

Toplaşın! Joker Filminden Teaser Geldi, Etraflıca Değerlendirdik!

Bulut Şimşek22 Eylül 2018
8F768D5C-7EBB-4D4E-BE5A-ECFF12388A8F

Henry Cavill Superman Rolünü Bıraktı!

Betül Karataş12 Eylül 2018
F2D8DA71-E678-4885-92EF-A6FBB318946F

Captain Marvel İlk Görseller [First Look]

Betül Karataş6 Eylül 2018
Venom-Tom-Hardy-transformation-header

Kemerleri Bağlayın Venom Üçlemesi Geliyor!

Barış Çakır26 Ağustos 2018
captain-marvel-660x371

Captain Marvel’dan Yeni Görsel!

Barış Çakır20 Ağustos 2018
supergirl_by_captainirachka-d9caqe3

Supergirl Filmi Geliyor! Peki Neler Biliyoruz?

Emre7 Ağustos 2018
vv

Hangi Filmler Vizyona Girecek? #VizyonTakvimi

Betül Karataş27 Temmuz 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.