İnceleme

Jurassic Park Evolution İnceleme

Jurassic Park Evolution İnceleme
Baha Tan Oral

Hayalimdeki Jurassic Park oyunu sonunda çıkmış haberim yokmuş.

Jurassic Park’ın filmlerinin sevemesem de filmdeki temel fikir hep hoşuma gitmişti. Bu fikrin oyunla buluşması ise daha da hoşuma gitti. Bir de oyunu yapan ekip Frontiers Development olunca tadından yenmiyor.

Kim bu Frontiers Development derseniz tek bir oyuna özetliyeyim: Evil Dangerous. Oyunu sevmeye bilirsiniz fakat detay ve çeşitlilik konusunda bir şey diyebileceğinizi sanmıyorum. Jurassic Park’ın da çeşitlilik ve detay konusunda Evil Dangreous’dan geri kalır yani yok diyebilirim.

Jurassic Park Evolution’a biraz para, bir kaç bina ve bolca asistan ile başlıyoruz. Bizden yönetmekte olduğumuz parkı daha güzel bir yer haline getirmemizi istiyorlar. Bunu yapmak ise 3 temel kategoriye bağlı: Bilim, Eğlence, Güvenlik.

Eğer oyunun detayına inersem yazı çok uzayacak bu yüzden yüzeysel bir şekilde oyunda neler yaptığımızı anlatayım.

Oyunda dinozor yapıyoruz fakat göründüğü kadar kolay değil. Bunun yemi var, etçili var, otçulu var, kaçmaya çalışanı var, hastalığı var, mutsuzluğu var uğraş dur.

Ziyarete gelen insanlarla uğraşmak ise ayrı bir dert. Bir süre sonra dinozorlar sıradanlaşıyor  ve insanlar bu dinozorları sevmemeye başlıyor. Biz de bunun önüne geçmek için keşif yaparak yeni dinozor dnaları bulmamız gerekiyor. Bunları bulmak yetmiyor bulduğumuz dnaları araştırıyoruz. Araştırmalar belirli bir seviyeye ulaşınca dinozor kullanılabilir oluyor, yumurtayı yapıp bekliyoruz… bir süre sonra nur topu gibi bir dinozorumuz oluyor. Gelelim en can alıcı noktalardan birisine. Bu dinozorları direk olduğu gibi koyabilme seçeneğinin yanında bir de genleriyle oynayıp koyabiliyoruz. Eğer böyle yaparsak reyting artıyor ve insanlar parkımızı daha çok beğeniyor.

Frontiers sıkılmamızı engellemek için oyunda araba ve helikopter kullanma mekanikleri eklemiş. Helikopter ile çitleri kırıp geçen hayvanları bayıltıyor, istediğimiz bir hayvani taşıyor ya da satıyoruz. Araba ile ise yemek stoklarını tazeleyip, kırılan çitleri tamir ediyoruz.

Oyun böyle ilerlerken… tam kısır döngüye girdi diyecekken yeni bir adada bir park daha kurmamız isteniyor. Bununla birlikte oyuna adeta yeni bir soluk geliyor. Eski ada normal bir iklime sahipken yeni ada kurak bir iklime sahip bu durum da oyuna büyük bir çeşitlilik getiriyor.

Bütün bunların yanında oyunda şaşırtıcı derecede iyi hazırlanmış animasyonlar var. Etçil hayvanların yeme animasyonları, bir dinozora yaklaşınca seni kafasıyla itmeye çalışması, dinozorun kükremesi, bütün bu detaylar bir araya gelince oldukça başarılı bir oyun ortaya çıkmış. Eğer siz de benim gibi bu oyunu gözden kaçırdıysanız bir şans vermenizi tavsiye ederim.

Yorumları Gör (1)

1 Yorum

  1. Mert

    4 Eylül 2018 at 15:39

    Sitenizi gerçekten oldukça başarılı buluyorum sizleri de sevindirmek adına mesaj atmadan edemedim. Faydalı ve sürükleyici içerikler üretiyorsunuz tebrikler böyle devam. :)

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İnceleme

Marvel's The Punisher

Punisher SPOILERLI 2. Sezon İncelemesi: Hikayenin Derinliklerine İniyoruz!

Emre19 Ocak 2019
ace-combat-7-skies-unknown-ogimage

Ace Combat 7: Skies Unknown İnceleme

Baha Tan Oral18 Ocak 2019
Screen-Shot-2017-02-10-at-23.16.23

Black Widow Filmi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Emre13 Ocak 2019
jon-bernthal-returns-as-frank-castlethe-punisher-in-season-2-of-the-netflix-series

Punisher 2. Sezon Spoilersız İnceleme: Daha Sert, Daha Kanlı, Daha Punisher!

Emre12 Ocak 2019
Banner-KatamariDamacyReRoll-920x518

Katamari Damacy Reroll İnceleme

Baha Tan Oral10 Ocak 2019
Photograph-32-3

Sentry: Unutulan Kahraman Geri Döndü!

Emre7 Ocak 2019
nihilizm

Rick And Morty Ve Bojack Horseman’ın Felsefesi Üzerine: Nihilizim

Baha Tan Oral6 Ocak 2019
462563278s

Aquaman DCEU’nun En İyi Filmi Miydi?

Emre5 Ocak 2019
box

Açılın Yoldan “DC Universe” Geliyor: Titans 1. Sezon Spoilersız İnceleme

Bulut Şimşek3 Ocak 2019

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.