İnceleme

Jump Force İnceleme

Jump Force İnceleme
Baha Tan Oral

Bu sene E3 fuarında tanıtıldığı günden beri bekliyordum Jump Force’u. Bandai Namco, alıştığımız grafikleri terk edip gerçekçi bir tarz deneyecekti hatta öyle ki pek çok kişi (ben de bu gruba dahilim) bu oyunun ne olduğunu anlayamadı. One Piece’deki gemiyi görmemize rağmen One Piece olduğundan bile emin olamadık. Aşırı gerçekçi, post apokalitpik, ne olduğu belirsiz, gayet hoş duran bir trailer vardı karşımızda. Heh işte bunu unutun.

Bandai Namco’nun büyük bütçeli oyunlar yapmadığını hatta çoğu oyun için seslendirme bile yapmadığını biliyoruz. Bu sefer karşımızda seslendirme var hem de Japonca. Evet buna tam sevinecektim ki… Sesler bir tek bana mi tuhaf geldi merak ediyorum. Oyuna başladığım andan itibaren sinematiklerdeki ve dövüşlerdeki sesler oyundan bir puan kırmama sebep oldu. Seslendirme ile konuya girip bir puan hoş olmadı fakat oyunun bana yaptığını ben de inceleme yazıma yapıyorum diyebilirim.

Gelelim oyuna yani dövüş kısmına. Dövüş kısmının tatmin ettiğini söyleyebilirim. Klasik vuruşlarımızın yanında 4 tane özel gücümüz bulunuyor bu özel güçlerin her biri ayrı zevkli. Size güçlü olduğunuzu hissettiriyor. Savaşlarla ilgili tek eksi ise 3 v 3 savaş yaptığımız için zaman zaman her şey birbirine giriyor. Karşı taraf skill atıyor siz skill atıyorsunuz tam bu sırada karakterleri değiştiriyorsunuz derken ortada renk cümbüşü oluşuyor.

Jump Force’un bize sunduğu bir diğer şey ise karakter yapmak. Karakterinizi dilediğiniz gibi kişiselleştirip savaş meydanına inebiliyorsunuz. Her maçtan sonra güçlenip yeni kıyafet, skill vs. satın alabiliyorsunuz derken oyunun süresi epey uzuyor.

Oyundaki lobinin dizaynını, renklerini, tasarımını, müziklerini beğenmesem de anime karakterlerine özel yapılan yerlerin hakkını vermişler. Oyunda 3 adet özel yer bulunuyor, bunlar: Goku’nun olduğu yer, Naruto’nun olduğu yer ve Luffy’nin olduğu yer şeklinde ayrılmış ve dediğim gibi güzel bir şekilde tasarlanmış.

Anime kültürünü seviyor, izliyor, yakından takip ediyorsanız kaçırmamanız gereken bir oyun olduğunu söylemeliyim. Şimdiden iyi oyunlar.

 

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnceleme

Daha Fazla İnceleme

01

Karanlık İstila Bölüm Bir Kapak Galerisi: “Seç, Beğen, Al!”

M. Engin Topaloğlu22 Mayıs 2019
Kapak A-1

Merakla Beklediğimiz Yerli Çizgi Roman “Karanlık İstila” İlk Sayısıyla Yakında Raflarda! – Okuyucu Dostu Ön İnceleme

M. Engin Topaloğlu22 Mayıs 2019
side

Mordhau İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
beast_wallpaper-1

Battle Brothers İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
Plague-Tale-Innocence-New-Screenshots-01-Header

A Plague Tale: Innocence İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
ClosetotheSun-review

Close To The Sun İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
093858

Fade To Silence Çıktı

Baha Tan Oral27 Nisan 2019
avengers-endgame-group-shot

Bitti ama Biz de Bittik – Avengers: Endgame “Spoilersız” İnceleme

Bulut Şimşek26 Nisan 2019
phantomdoc

Phantom Doctrine İnceleme

Baha Tan Oral20 Nisan 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.