DC

Joss Whedon Cephesinden DCEU İçin Umut Verici Haber: Batgirl Çalışmalarına Tam Gaz Devam!

Joss Whedon Cephesinden DCEU İçin Umut Verici Haber: Batgirl Çalışmalarına Tam Gaz Devam!

Justice League filminin gösterime girdiği ilk hafta itibariyle gişede umduğunu bulamamasından ötürü DCEU hakkında ortaya atılan dedikoduların ardı arkası kesilmiyor. Bu dedikodulardan biri de Zack Snyder’ın ayrılmasından ötürü filmin yapım sürecinin sonlarına doğru projeye katılan Joss Whedon‘a dair!

Yer aldığı projenin an itibariyle gişede hayal kırıklığı yaratmasından ötürü Joss Whedon’ın Batgirl filmiyle ilişiğinin kesildiği söyleniyordu. Fakat Warner Bros’a yakın olan kişilere ulaşan EW.com tarafından yapılan açıklamada Batgirl filminin sorumluluğunun hala Whedon’ın üstünde olduğu, kendisinin senaryo üzerinde çalışmaya devam ettiği belirtildi.

batman-arkham-knight-batgirl

An itibariyle Warner Bros’un planlarında değişiklik yapması ihtimal dahilinde elbette, fakat DCEU çatısı altında Aquaman ve Shazam! filmeri resmi olarak onaylı halde cepte bulunmakta. Bunların haricinde çekilmesi planlanan diğer filmler ise şunlar: Wonder Woman 2, Justice League serisi devam filmi, Matt Reeves yönetmenliğinde Batman filmi, Flashpoint, Suicide Squad 2, Gotham City Sirens, Dwayne Johnson’ın baş rolünde yer alacağı Black Adam filmi, Joker & Harley Quinn filmi, Man of Steel 2 ve David S. Goyer yönetmenliğinde bir Green Lantern filmi.

Joss Whedon’ın Batgirl filmine dair resmi bir gösterim tarihi açıklanmadı. Bunun yanında Barbara Gordon’ın çetin geçen yaşamını anlatması planlanan filme dair bir başrol belirlenmedi, fakat Whedon rol için çok bilindik, büyük bir ismin peşinde olmadığını söyledi. Basına sızmış dedikodularda ise bu rol için Olivia Thirlby’nin konuşulduğu söyleniyor.

Yorumları Gör (3)

1 Yorum

 1. Dark Jedi

  24 Kasım 2017 at 18:21

  Joss Whedon sevdiğim bir yönetmendir.Avengers 1 ve 2. filmlerindeki başarılarını görmezden gelemem.Justice League’de yaptığı değişikliklerden çok rahatsız olmadım ama bu adamın zamanında çekmeyi düşündüğü iptal edilen Wonder Woman filminin sızdırılan taslak senaryosunu okuduktan sonra maalesef biraz korkuttu beni.Eğer o zaman ki kafasıyla bu filmi çekecekse bayağı sıkıntı olur.Hem bence Batgirl gibi karakterlere film çekmek çok erken.Daha Justice League üyelerinin hepsine film çıkmış değil ki en başta buna önem vermeleri gerekirdi.Toplasan o evrendeki Wonder Woman ve Superman’in filmlerini gördük.Aquaman geliyor ki bence 2018 yılına tek o filmi koymaları büyük hata.Geriye Batman,Cyborg (aslında filmi olmasa da olur) ve Flash gibi evrende önemli yer edecek karakterlere film çıkmamışken Suicide Squad gibi tumblr kitlesine hitap eden vasatlıkta master yapmış bir filmin devamını çekmek mantıklı mı ? Joker ve Harley filmi çekmek çok mu mantıklı ? Aynı şekilde Batgirl filmi için de erken olduğunu düşünüyorum.Dc’nin şu an Superman ve Wonder Woman karakterlerinin filmlerinin devamlarına ve Batman,Aquaman,Flash gibi karakterlerin filmlerine yoğunlaşması gerekiyor.Ve ardından Justice League 2’ye hazırlanması gerekiyor.Zira Suicide Squad 2,Gotham City Sirens vb. gereksiz projelere yoğunlaşırlarsa işleri zor.

 2. Gelelimsadede

  24 Kasım 2017 at 21:02

  Açık söylüyorum arkadaşlar iyi dinleyin.40 yaşına yaklaşmış ve 25-30 yıl gibi hem Marvel hem de Dc ve muhtelif diğer şirketlerin çr lerini okumuş ve genel bilgim iyi bir çr okuyucusuyum,tabi son dönemler hariç baya geri kaldım okul,askerlik iş güç derken 10 yıl biraz bocalama oldu çr konusunda ancak 80 lerin sonundan itibaren gayet iyi takip etmişliğim var.

  Burda kendimi tanıtıktan sonra söyleyeceklerim daha çok gerçekler olmakla birlikte bende oluşan intiba ve genel görüşlerim olacak!

  Ana sorun Dc çizgiromanlarından kaynaklı.Çünkü Dc çr lerini okudum okuyalı çr evrenleri kendi içinde bütünleşik değil.Ana event olayları az ve kararkterler daha çok birbirinden bağımsız solo hikayeler etrafında gözüküyor.Daha çok Jl çr lerinde birlikte gözüken karakterler aynı zamanda kendi soo çr leri de devam ederken zaman ve mekan karmaşası oluşuyor.En büyük rakipleri Marvel ise sanki gerçek bir hayat yaşıyormuşcasına karakterleri her sene ana eventler ile birlikte gözükürken kendi solo hikayeleri ise tie-in lerle birlikte bu ana evente katkı yapıyorlar.Böyle bütünleşik çr evren hissi daha çok ve sanki ilerde Sinema evreni kuracaklarını düşünmüşcesine bu çr lerdeki bütünleşik hissiyatını oluşturdular.

  Dc çrlerindeki diğer bir sorun ise karaktelerin birbirne uyumsuz olması tabi burda Jl ana kararkterlerini daha çok öne çıkarıyorum.Bu uyumsuzluk hem orjin hikayelerinden hem de sahip oldukları süper güç seviyesi ve süper güç çeşitliliğinden kaynaklanıyor.Hem Marvel hem de Dc çr leri zaten malumdur çokça absürd ve salakça karakterlerle doludur ayrıca yazılan çr lerin yüzde 90 ı berbattır!

  İşte bu dc Marvel ve Dc karakterlerinden bazılarını absürt ve aşırı saçma güçleri sinema geçişte sorunlar yaratıyor.MArvel doğru bir kararla bu absürtlükleri azaltmak ve DÜZGÜN BİR SİNEMA FİLMİ İÇİN DÜZGÜN BİR SENARYO VE KURGU YAPABİLMEK İÇİN BU ABSÜRT KARAKTERLERİN GÜÇLERİNİ KISTI VE AZALTTI.Dc de ise bu durum filmlerde gözükmedi.filmlerin senaryosunu yazanlar ve kurgusunu yazanlar için bu güçler ve çeşitliliği sorunlar yaratıyor.

  Marvel Studyosu gibi güzel filmler yapabilmek için Warnerın yapması gereknler:

  -Sahip oldukları karakterlerin absürt güçlerini ve çeşitliliğini azaltacaklar bu sayede filmlerin senaryo ve kurgusu düzelir.

  -Karakterlerin orjin hikayeleri kısmende olsa değiştirilip her karakterin aynı evrendeymiş gibi his uyandırmalı,böylece bütünleşik sinema evreni oluşur.

  -En baştan bilnen değil bilinmeyen karakterleri ile sinema evrenine başlamalı ve bilinen karakterleri bu filmlerde cameo olarak gözterip karizmalarını artırmalı,böylece bilinen karakterleri için yapacağı filmler genel izleyici için daha çok merak unsuru oluşturur ve hasılat daha çok elde ederler.

  -Marvelin Shiled için verdiği yapıştırıcı görevini Dc de devlet,hükümet veya BM(birleşmiş milletler) veya olmadı benzer bir kuruluş için verebilir,böylece karakterlerin tanışması evrenin genişletilmesi sağlanabilir.

  -Filmler yapılırken genel izleyicinin çr leri bilmediği bilinmeli,karakterlerin detaylarıyla izleyiciyi boğmamalı,gereken her türlü değişiklik yapılmalı,karakterler tek bir kalıpmış gibi hareket edilmemeli.Bu hataya düştüler ve her karakter sanki batmanmiş gibi davrandılar ve olmadı.Her karakterle birlikte ayrı lezzetler vermeliler.

  -Bu sinema evrenine yanlış tonlama ile başladılar,daha eğlenceli ve daha aydınlık başlayıp genel sinem izleyicisinin ilgisi çekildikten sonra diğer tonlamalarda işin içine girebilirdi.

  Şimdilik bu kadar.gördüğünüz üzere kısmen çr kısmen filmler üzerine genel görüş belirttim.Bunlar benim düşüncelerim olmakla birlikte şu 10 yıllık sinema evreni kurulumu üzerine yazabileceklerim bunlar katılın veya katılmayın çokta umurumda değil çünkü atı alan üsküdarı geçti!

 3. Wade Wilson

  28 Kasım 2017 at 19:36

  Hadi darısı Flashpoint filmine

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DC

Daha Fazla DC

0A0B72A1-7E75-4233-B7E4-B4ACE33BCEA8

Solo Harley Quinn Filminin Vizyon Tarihi Açıklandı!

Betül Karataş27 Eylül 2018
26ADE1DC-28B1-4EAB-97FC-00CABCAADB06

Joker’in Solo Filminde Hangi Kostümü Giyeceği Ortaya Çıktı!

Betül Karataş26 Eylül 2018
Joker-Movie-Killing-Joke

Toplaşın! Joker Filminden Teaser Geldi, Etraflıca Değerlendirdik!

Bulut Şimşek22 Eylül 2018
8F768D5C-7EBB-4D4E-BE5A-ECFF12388A8F

Henry Cavill Superman Rolünü Bıraktı!

Betül Karataş12 Eylül 2018
F2D8DA71-E678-4885-92EF-A6FBB318946F

Captain Marvel İlk Görseller [First Look]

Betül Karataş6 Eylül 2018
Venom-Tom-Hardy-transformation-header

Kemerleri Bağlayın Venom Üçlemesi Geliyor!

Barış Çakır26 Ağustos 2018
captain-marvel-660x371

Captain Marvel’dan Yeni Görsel!

Barış Çakır20 Ağustos 2018
supergirl_by_captainirachka-d9caqe3

Supergirl Filmi Geliyor! Peki Neler Biliyoruz?

Emre7 Ağustos 2018
vv

Hangi Filmler Vizyona Girecek? #VizyonTakvimi

Betül Karataş27 Temmuz 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.