İnceleme

Hypercharge: Unboxed İnceleme

Hypercharge: Unboxed İnceleme
Baha Tan Oral

Browser’dan bile oynanabilen Ratz adında bir oyun vardı zamanında. O oyun geliştirip Steam’e gelse ne satar diyordum hep. Bunu dememden 2-3 yıl sonra oyun Steam’ e geldi fakat gelişmeden geldi birebir aynı oyunu alıp Steam’e koymuşlardı. Doğal olarak kıt bir oyun olmanın ötesine geçemedi. İşte HYPERCHARGE: Unboxed bunu başaran oyun oldu.

HYPERCHARGE: Unboxed, Digital Cybercherries ekibi tarafından geliştiren eğlenceli odaklı bir FPS oyunu. Oyunda oyuncak olarak oynuyor, diğer oyuncaklara karşı mücadele veriyoruz. Basit bir oyun gibi dursa da 2. 3. dalgada epey zorlanıyorsunuz. Dalga dalga gelen düşmanlar kulelerini yıkmaya çalışıyor. Kuleleri savunmaksa bize düşüyor. Bize diyorum çünkü HYPERCHARGE: Unboxed online bir oyun isterseniz arkadaşlarınızla isterseniz rastgele insanlarla birlikte savunuyorsunuz bu kuleleri. Gelen düşmanları öldür, düşmanlar daha da güçlensin daha fazla gelsin tekrar öldür olarak giden bir oyun aslında fakat o kadar çok bol içeriği var ki HYPERCHARGE: Unboxed’ın oynamaya doyamıyoruz. Şöyle bir kaç güzel özelliği anlatayım.

HYPERCHARGE: Unboxed’da kuleleri savunduğumuzu söylemiştim. Dalga gelmiyorken build modu açılıyor ve kulelerimizin etrafına çeşitli nesneler koyuyoruz (taretler, engeller, duvarlar, tuzaklar vs.) tabi bu koyduğumuz her şey yine oyuncak. Digital Cybercherries ekibi oyuncak temasından hiç bir zaman vazgeçmiyor bunu söyleyeyim. Ve bu karar oyunu stilize ediyor. Gelen düşmanları gördükçe çocukluğunuza dönüyorsunuz. Çünkü düşmanlar robotlar, küçük yeşil askerler, slimelar, beybladelerden oluşuyor.

Tamam güzel çeşitli binalar koyuyoruz kulemizin yanına o zaman her şeyi koyalım diyorsanız yanılıyorsunuz çünkü bu binalar ücretli. Para toplamak içinse dalga aralarında parkur yapmanız gerekiyor. Bu parkurlar tahmin edebileceğinizden çok daha zor hele bir de mor rozetleri toplamak isterseniz imkansız bir yolculuk olacağını şimdiden söyleyeyim. Mor rozetler ekstra para ve ekstra xp sağlıyor 3 er tane bulunan mor rozetler haritanın en olmadık yerlerine gizlenmiş durumda. Xp sağlıyor dedik peki ne bu Xp? Xp kazandıkça yeni mapler, yeni kıyafetler, yeni oyuncak (aslında bir nevi skin), kafa, silah gibi çeşitli kostümler elde ediyoruz.

Cybercherries ekibi oyuna tonla aktivite, eğlence, içerik koymuş fakat bununla da yetinmeyip mizahi bir hava eklemiş oyuna. Örnek vermek gerekirse kimi zaman kendimizi bir gencin odasına buluyoruz. Bu gencin odasına bilgisayar var bilgisayarın ise 2 tane monitörü var bir monitörde masaüstü açık masaüstüne HYPERCHARGE: Unboxed, Steam gibi ikonları görüyoruz basit de olsa güzel bir 4. duvar yıkma. Diğer monitörde ise Pc Master Race Reddit sayfası açık. Aynı mapteki iron man maskesi, İndina Jones ve Jurasic Park posterleri. Başka bir mapteki Toys ‘r Us göndermesi, head and shoulders yerine legs and elbows, bir kaç eski filme ait karakterlerin türlü yerlere gizlenmiş posterleri…

Vallahi ne desem bilemedim çok sevdim ben bu oyunu. Oyun için uğraşıldığı her halinden belli. Tertemiz çalışan bir oyun var karşımızda üstüne bir de bu kadar detay için uğraşmışlar. Kendine has bir havası, epey iyi bir topluluğu var hem de ucuz bir göz atın bence.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İnceleme

fate-extella-link-magic-fantasy-anime-boy-sword-back-view-anime-17454

Fate / Extella Link İnceleme

Baha Tan Oral19 Mart 2019
RCO001_1552094857

Radyoaktif İncelemeler #3

Yiğit İleri17 Mart 2019
OPWS_key_visual_final_15373191492-ds1-1340x1340

One Piece World Seeker İnceleme

Baha Tan Oral14 Mart 2019
52440760_506040389920395_6456188822098018304_n

Farklı Dünyalar, Ortak Düşler! İsimsiz Dünya Üçüncü Sayısı ile Raflarda!

M. Engin Topaloğlu14 Mart 2019
maxresdefault

Hacktag İnceleme

Baha Tan Oral6 Mart 2019
092492

The Occupation İnceleme

Baha Tan Oral4 Mart 2019
dead_or_alive_6_wallpaper_hd_by_sonicx2011_dcdxn72-pre

Dead Or Alive 6 İnceleme

Baha Tan Oral3 Mart 2019
755321995_1280x720

Tech Support Error Unknown İnceleme

Baha Tan Oral1 Mart 2019
tasm 16

Radyoaktif İncelemeler #2

Yiğit İleri1 Mart 2019

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.