İnceleme

Hypercharge: Unboxed İnceleme

Hypercharge: Unboxed İnceleme
Baha Tan Oral

Browser’dan bile oynanabilen Ratz adında bir oyun vardı zamanında. O oyun geliştirip Steam’e gelse ne satar diyordum hep. Bunu dememden 2-3 yıl sonra oyun Steam’ e geldi fakat gelişmeden geldi birebir aynı oyunu alıp Steam’e koymuşlardı. Doğal olarak kıt bir oyun olmanın ötesine geçemedi. İşte HYPERCHARGE: Unboxed bunu başaran oyun oldu.

HYPERCHARGE: Unboxed, Digital Cybercherries ekibi tarafından geliştiren eğlenceli odaklı bir FPS oyunu. Oyunda oyuncak olarak oynuyor, diğer oyuncaklara karşı mücadele veriyoruz. Basit bir oyun gibi dursa da 2. 3. dalgada epey zorlanıyorsunuz. Dalga dalga gelen düşmanlar kulelerini yıkmaya çalışıyor. Kuleleri savunmaksa bize düşüyor. Bize diyorum çünkü HYPERCHARGE: Unboxed online bir oyun isterseniz arkadaşlarınızla isterseniz rastgele insanlarla birlikte savunuyorsunuz bu kuleleri. Gelen düşmanları öldür, düşmanlar daha da güçlensin daha fazla gelsin tekrar öldür olarak giden bir oyun aslında fakat o kadar çok bol içeriği var ki HYPERCHARGE: Unboxed’ın oynamaya doyamıyoruz. Şöyle bir kaç güzel özelliği anlatayım.

HYPERCHARGE: Unboxed’da kuleleri savunduğumuzu söylemiştim. Dalga gelmiyorken build modu açılıyor ve kulelerimizin etrafına çeşitli nesneler koyuyoruz (taretler, engeller, duvarlar, tuzaklar vs.) tabi bu koyduğumuz her şey yine oyuncak. Digital Cybercherries ekibi oyuncak temasından hiç bir zaman vazgeçmiyor bunu söyleyeyim. Ve bu karar oyunu stilize ediyor. Gelen düşmanları gördükçe çocukluğunuza dönüyorsunuz. Çünkü düşmanlar robotlar, küçük yeşil askerler, slimelar, beybladelerden oluşuyor.

Tamam güzel çeşitli binalar koyuyoruz kulemizin yanına o zaman her şeyi koyalım diyorsanız yanılıyorsunuz çünkü bu binalar ücretli. Para toplamak içinse dalga aralarında parkur yapmanız gerekiyor. Bu parkurlar tahmin edebileceğinizden çok daha zor hele bir de mor rozetleri toplamak isterseniz imkansız bir yolculuk olacağını şimdiden söyleyeyim. Mor rozetler ekstra para ve ekstra xp sağlıyor 3 er tane bulunan mor rozetler haritanın en olmadık yerlerine gizlenmiş durumda. Xp sağlıyor dedik peki ne bu Xp? Xp kazandıkça yeni mapler, yeni kıyafetler, yeni oyuncak (aslında bir nevi skin), kafa, silah gibi çeşitli kostümler elde ediyoruz.

Cybercherries ekibi oyuna tonla aktivite, eğlence, içerik koymuş fakat bununla da yetinmeyip mizahi bir hava eklemiş oyuna. Örnek vermek gerekirse kimi zaman kendimizi bir gencin odasına buluyoruz. Bu gencin odasına bilgisayar var bilgisayarın ise 2 tane monitörü var bir monitörde masaüstü açık masaüstüne HYPERCHARGE: Unboxed, Steam gibi ikonları görüyoruz basit de olsa güzel bir 4. duvar yıkma. Diğer monitörde ise Pc Master Race Reddit sayfası açık. Aynı mapteki iron man maskesi, İndina Jones ve Jurasic Park posterleri. Başka bir mapteki Toys ‘r Us göndermesi, head and shoulders yerine legs and elbows, bir kaç eski filme ait karakterlerin türlü yerlere gizlenmiş posterleri…

Vallahi ne desem bilemedim çok sevdim ben bu oyunu. Oyun için uğraşıldığı her halinden belli. Tertemiz çalışan bir oyun var karşımızda üstüne bir de bu kadar detay için uğraşmışlar. Kendine has bir havası, epey iyi bir topluluğu var hem de ucuz bir göz atın bence.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İnceleme

01

Karanlık İstila Bölüm Bir Kapak Galerisi: “Seç, Beğen, Al!”

M. Engin Topaloğlu22 Mayıs 2019
Kapak A-1

Merakla Beklediğimiz Yerli Çizgi Roman “Karanlık İstila” İlk Sayısıyla Yakında Raflarda! – Okuyucu Dostu Ön İnceleme

M. Engin Topaloğlu22 Mayıs 2019
side

Mordhau İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
beast_wallpaper-1

Battle Brothers İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
Plague-Tale-Innocence-New-Screenshots-01-Header

A Plague Tale: Innocence İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
ClosetotheSun-review

Close To The Sun İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
093858

Fade To Silence Çıktı

Baha Tan Oral27 Nisan 2019
avengers-endgame-group-shot

Bitti ama Biz de Bittik – Avengers: Endgame “Spoilersız” İnceleme

Bulut Şimşek26 Nisan 2019
phantomdoc

Phantom Doctrine İnceleme

Baha Tan Oral20 Nisan 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.