Doctor Strange

Heyecan-Ölçer #14: Doctor Strange 2’de Baş Kötü Olarak Görmek İstediğimiz 5 Büyük Karakter!

Heyecan-Ölçer #14: Doctor Strange 2’de Baş Kötü Olarak Görmek İstediğimiz 5 Büyük Karakter!
Emre

Bizim açımızdan Marvel Cinematic Universe tarihinin gördüğü en iyi solo film olan Doctor Strange, üzerimizde bıraktığı bu güçlü etkiyi birçok etmene borçluydu. Etkileyici görsellik, mistik sanatlara getirilen bakış açısı, kadro, aksiyon vs vs… Ee tabi film boyu karşımıza çıkan 3 villain karakteri de göz ardı etmemek gerek. Zira teori yazımız direk bu mevzu üzerinden yürüyecek.

Kaecilius’un yanısıra çizgi romanların klasik villainlarından olan Baron Mordo ve Dormammu’yu da ekranlara taşıyan film, bir anlamda elindeki en önemli Doctor Strange kötülerini kullanmış oldu. Tabi ikisinin de yalnızca ön görünüş olarak karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Kendilerini devam filminde görmemiz işten bile değil.

5500903-6751965914-docto

Peki Doctor Strange 2’nin en büyük baş kötü adayı kim? Mordo ve Dormammu dışında kimler bu önemli koltuğa oturabilir? İşte bunları konuşmak için toplandık. Hazırsanız, buyrun. En önemsizden en önemliye doğru sıralayalım.

5- NIGHTMARE

nightmare-218324

İlk görünüşünü Strange Tales #110’da yapan Nightmare, rüya boyutunun hükümdarı olarak bildiğimiz kıdemli bir Strange kötüsü. Kendisi insanların uyku saatlerinde gördükleri kabuslar ve başlarına üşüşen karabasanlar vasıtasıyla güç kazanmakta. Haliyle yetenekleri epey etkileyici. 5. sırada kendine yer bulmasının sebebi ise, diğerlerine göre daha az heyecan verici olması. Ama aynı zamanda en yüksek olasılığa sahip olanı…

4- THE EMPIRIKUL

empirikul-1--218329

Empirikul, Doctor Strange külliyatına son zamanlarda katılan bir karakter. Lakin bu süre zarfında, gerek evren içinde gerekse biz hayranların gönlünde güzel bir ivme yakaladı. Kişisel sebeplerden ötürü büyü dediğimiz şeyi tamamen yok etme peşine düşen Empirikul bunu tek başına değil, koca bir orduyla yapıyor. Ve evet yapıyor. Özellikle Dünya üzerinde Stephen başta olmak üzere birçok büyücüyü gücünden ayırıyor.

3- BARON MORDO

baron-mordo-218326

Mordo reddedilemez bir şekilde Marvel mistik dünyasının en büyük kötülerinden. İlk filmin end credit sahnesinde karanlık tarafını ortaya koyan karakter, aynı şekilde ikinci filmin de önemli bir bölümünü kaplayacaktır. Fakat biz hala baş kötü olacağını düşünmüyoruz. Loki misali, serinin sürekli villaini olarak varlığını koruyacaktır. Haliyle önem sıralamasında bu durum kendisini biraz ön plana çıkarıyor.

2- DORMAMMU

dormammu-218325

Dormammu işte. Mordo nasıl mistik dünyanın en büyük kötülerindense, Dormammu direk en büyük kötüsü. Her daim Stephen Strange’in yakasında gezen karakter, Time Stone ortadan kaybolunca tekrar ortaya çıkacaktır. Dormammu’yu yeniden Dünya istilası ile görmek 2. filmi ilkinin bir çıt kopyası yapacağından, karanlık boyutların lordunu 3. yani final filminde görmeyi bekliyoruz.

1- DOCTOR DOOM

537ba8e5a36c4

Şu listeye bakarsak Doctor Doom’u 2. filmin baş kötüsü olarak görmek bizce en mantıklı ve heyecan verici ihtimal. Zira ikili arasında çizgi romanlardan gelen önemli bir ilişki var ve bu ilişki malumunuz yeni Marvel evreninin kuruluşuna yol yapan mevzu. Hakları Fox tarafından alınabilecek en kolay karakter olması bir yana, kendisi konum itibariyle devam halkasına inanılmaz bir derinlik katacaktır. Büyünün en büyük iki dünyalı üstadını karşı karşıya görmek… Varın siz söyleyin nasıl olur?

Bizce Doctor Strange’in yeni villaini bu listenin ne kadar aşağısından seçilirse, biz o kadar deli olacağız. Ee siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce kimi görmeliyiz?

Yorumları Gör (4)

1 Yorum

 1. ottoman

  17 Aralık 2016 at 14:45

  doctor doom olmalı hatta fox wolverine mistik x-men haklarını marvele sony deki gibi spider man ortaklığı gibi versin sonuç olarak fox x-men

 2. Emicigiyan

  17 Aralık 2016 at 14:51

  Nigthmare olması çok iyi olabilir

 3. Hasan

  17 Aralık 2016 at 16:02

  ‘Büyünün en büyük iki dünyalı üstadını karşı karşıya görmek… Varın siz söyleyin nasıl olur?’ derken ? Yeni marvel dünyasında dr doom büyücü mü ?

  • Emre

   Emre

   17 Aralık 2016 at 19:03

   Her zaman öyleydi…

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doctor Strange
Emre

Çizgi Roman ve kaynağı çizgi roman olan her şey canımız ciğerimizdir

Daha Fazla Doctor Strange

age-of-ultron-810x506

2008’den Bu Yana Hangi Marvel Filmi Ne Kadar Bütçeyle Çekildi? Ne Kadar Kazandı? [GÜNCELLENDİ]

Emre24 Ocak 2018
dr strange

Doctor Strange’e Bir de Böyle Bakın!

Tsfhfizban4 Mayıs 2017
hj

Doctor Strange 2 için O Yönetmen Geri Dönüyor

Eser Yeşim21 Nisan 2017
3de24ffc7eaa250ae43d6f6e1fe27334

Oscar Dosyaları #10: Doctor Strange, Suicide Squad, Rogue One ve Fantastic Beasts’in Törendeki Şansları Ne?

Alwis26 Şubat 2017
Ekran Alıntısı

Doctor Strange’in Kapanış Sahnesinden Orijinal Kostüme Dair Muhteşem Gönderme!

Emre17 Şubat 2017
doctor-strange-ant-man-232108

Doctor Strange Karınca Adam’a Nasıl Göz Kırptı?

Bojeunx15 Şubat 2017
hq720

Doctor Strange’e Gereksiz Sansür Uygulayan Eğlenceli Video

Bojeunx15 Şubat 2017
a1

Doctor Strange’in Düşmanı Kaecilius’un Alternatif Tasarımları

Bojeunx14 Şubat 2017
maxresdefault

Doctor Strange’i Bir De 8-Bit Olarak İzleyin!

Arwen13 Şubat 2017

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.