Bilim Kurgu

Hannibal Dizisi Geri Mi Dönüyor?

Hannibal Dizisi Geri Mi Dönüyor?
Berk Bilgen

Hep birlikte birkaç yıl önceye geri dönelim. NBC, Hannibal dizisini ilk resmi duyuruşundan sonra internet kasıp kavrulmuştu. Neredeyse herkesin büyük bir beklentisi vardı. Tahminler havada uçuşuyordu. Dizi hangi zaman dilimini konu alacak, olay örgüsü nasıl gerçekleşecek… Üstelik aşılması oldukça zor bir engel de mevcuttu. Bu engelin adı Anthony Hopkins’ti. Kendisinin mükemmel performansı herkesin aklındaydı ve çıta o kadar yükseklerdeydi ki.

Daha sonra dizi başladı. Eleştiriler oldukça iyiydi aslına bakacak olursak. Mads Mikkelsen harikalar yaratmaya başlamıştı ve Hugh Dancy ile de mükemmel bir uyum içindeydiler. Dizinin kendine özgü bir kitlesi de oluştu. Her diziye nasip olacak bir şey değildir de bu, kıymetini bilmek lazım. Gelgelelim reytingler ne yazık ki beklendiği gibi gitmemekteydi. Üstüne üstlük her sezonun reytingi bir önceki sezonu mumla aratıyordu. Bunun üzerine ödül törenlerindeki başarısızlıklar da eklenince dizinin üçüncü sezonunda final yapması bir bakıma kaçınılmaz oldu.

Ancak söylentiler bitmemişti. Birtakım söylentiler dizinin kanal değişikliği ile devam edeceği yönündeydi. Dizinin yapımcısı Bryan Fuller bu söylentiler karşısında uzun bir süre sessiz kaldıktan sonra geçen yaz, 2017 yazından bir dördüncü sezonun gerçekleşmesinin imkansız olmayacağını dile getirmişti. Ancak aldığımız son haberler bu yorumu biraz yalanlar nitelikte.

Dizide Will Graham’i canlandıran Hugh Dancy, dizinin geleceği ile ilgili şu şekilde konuştu:

 

Açıkcası benim görüşüm şu yönde. Eğer dizimiz bir gün kaldığı yerden devam edecekse bunun için en uygun zaman 4-5 yıl sonrasıdır heralde. Aslında düşününce bu oldukça ilginç de olabilir. Kendinizi bu kadar yıl sonra aynı insanlarla aynı sete geri dönmüş bir şekilde bulduğunuzu düşünsenize. Biliyorum oldukça garip bir düşünce bu, ama hikayenin devamı için sağlıklı da olabilir. Nasıl bir devam olacağına gelirsek de. 3. sezonun sonuna baktığımızda Kuzuların Sessizliğine oldukça yaklaşmıştık. Bryan Fuller, bu tür şeyleri seviyor.”

 

Ne yazık ki çok mutlu edici bir haber olmasa bile, birilerinin hala Hannibal’ın geleceğini düşünmesi sevindiriyor bizleri.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilim Kurgu

Daha Fazla Bilim Kurgu

kapak

Alien: Covenant – Spoilersız İnceleme – Better To Reign In Hell Than Serve In Heaven

Ufuk Koban13 Mayıs 2017
aaa

Yeni Avatar Filmlerinin Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Melih Çalık23 Nisan 2017
920425_366400376812283_454187148_o

Star Wars Efsanesi Carrie Fisher Serinin 9. Filminde Olmayacak!

Mustafa Akkuş16 Nisan 2017
sword-art-online-ordinal-scale

Sword Art Online: Ordinal Scale Vizyona Girdiği İlk Haftada Zirveye Oturdu!

Eren Kalkan22 Şubat 2017
oo1

Çizgi Roman İnceleme: Umbrella Akademi 2 – Dallas

Eser Yeşim20 Şubat 2017
gantz-0

Gantz: O Anime Filmi Netflix’te!

Eren Kalkan20 Şubat 2017
wallhaven-264641

Ghost In The Shell İnanış, Felsefe, Gelecek Ve Teknoloji Üzerine…

Bojeunx3 Şubat 2017
IMG_5726

Ghost In The Shell’den Super Bowl’a Özel Yeni Bir TV Spotu Yayınlandı!

theonewhoknocks3 Şubat 2017
week-1

Süper Kahraman Renk Teorisi: Kahramanlarımızın Renkleri Bize Bir Şeyler Anlatıyor Olabilir mi?

Hasan Mert Bozkuş30 Ocak 2017

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.