Bilim Kurgu

Hannibal Dizisi Geri Mi Dönüyor?

Hannibal Dizisi Geri Mi Dönüyor?
Berk Bilgen

Hep birlikte birkaç yıl önceye geri dönelim. NBC, Hannibal dizisini ilk resmi duyuruşundan sonra internet kasıp kavrulmuştu. Neredeyse herkesin büyük bir beklentisi vardı. Tahminler havada uçuşuyordu. Dizi hangi zaman dilimini konu alacak, olay örgüsü nasıl gerçekleşecek… Üstelik aşılması oldukça zor bir engel de mevcuttu. Bu engelin adı Anthony Hopkins’ti. Kendisinin mükemmel performansı herkesin aklındaydı ve çıta o kadar yükseklerdeydi ki.

Daha sonra dizi başladı. Eleştiriler oldukça iyiydi aslına bakacak olursak. Mads Mikkelsen harikalar yaratmaya başlamıştı ve Hugh Dancy ile de mükemmel bir uyum içindeydiler. Dizinin kendine özgü bir kitlesi de oluştu. Her diziye nasip olacak bir şey değildir de bu, kıymetini bilmek lazım. Gelgelelim reytingler ne yazık ki beklendiği gibi gitmemekteydi. Üstüne üstlük her sezonun reytingi bir önceki sezonu mumla aratıyordu. Bunun üzerine ödül törenlerindeki başarısızlıklar da eklenince dizinin üçüncü sezonunda final yapması bir bakıma kaçınılmaz oldu.

Ancak söylentiler bitmemişti. Birtakım söylentiler dizinin kanal değişikliği ile devam edeceği yönündeydi. Dizinin yapımcısı Bryan Fuller bu söylentiler karşısında uzun bir süre sessiz kaldıktan sonra geçen yaz, 2017 yazından bir dördüncü sezonun gerçekleşmesinin imkansız olmayacağını dile getirmişti. Ancak aldığımız son haberler bu yorumu biraz yalanlar nitelikte.

Dizide Will Graham’i canlandıran Hugh Dancy, dizinin geleceği ile ilgili şu şekilde konuştu:

 

Açıkcası benim görüşüm şu yönde. Eğer dizimiz bir gün kaldığı yerden devam edecekse bunun için en uygun zaman 4-5 yıl sonrasıdır heralde. Aslında düşününce bu oldukça ilginç de olabilir. Kendinizi bu kadar yıl sonra aynı insanlarla aynı sete geri dönmüş bir şekilde bulduğunuzu düşünsenize. Biliyorum oldukça garip bir düşünce bu, ama hikayenin devamı için sağlıklı da olabilir. Nasıl bir devam olacağına gelirsek de. 3. sezonun sonuna baktığımızda Kuzuların Sessizliğine oldukça yaklaşmıştık. Bryan Fuller, bu tür şeyleri seviyor.”

 

Ne yazık ki çok mutlu edici bir haber olmasa bile, birilerinin hala Hannibal’ın geleceğini düşünmesi sevindiriyor bizleri.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilim Kurgu

Daha Fazla Bilim Kurgu

a-deleted-scene-from-age-of-ultron-suggests-quicksilver-s-sacrifice-was-actually-an-act-of-647223

Quicksilver Infinity War’da Olacak Mı?

Berk Bilgen18 Ocak 2017
star-wars-episode-viii

Star Wars Episode 8’den Yeni Bilgiler Geldi!

Berk Bilgen10 Ocak 2017
eternity_by_kalessaradan

Sonsuzluğun Sonu: Tercihlerin, Aşkın ve komplonun Sonsuzluğu…

Kadir Aydoğan8 Ocak 2017
içerik

Moon Knight Filmi Olacak Mı?

Berk Bilgen6 Ocak 2017
wallhaven-264641

Ghost In The Shell İnanış, Felsefe, Gelecek Ve Teknoloji Üzerine…

Kadir Aydoğan4 Ocak 2017
week-1

Süper Kahraman Renk Teorisi: Kahramanlarımızın Renkleri Bize Bir Şeyler Anlatıyor Olabilir mi?

Hasan Mert Bozkuş1 Ocak 2017
torchwood

Torchwood One’nın İçeriği Hakkında Bilgi Paylaşıldı

MeanOfLife22 Aralık 2016
15284845_10154762440212020_2503531763980240064_n

G.O.R.A.’nın Devam Halkası Arif İle 216’dan İlk Konsept Çalışması Geldi!

Emre5 Aralık 2016
7

Dünyalar Birleşiyor: Star Wars – Back to the Future Mashupları

Eser Yeşim29 Kasım 2016

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.