Dosya Konuları

Gizli Dosyalardan #1: Avengers Filmi Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey!

Gizli Dosyalardan #1: Avengers Filmi Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey!
Emre

Marvel Studios‘un ilk büyük sinematik girişimi olan Iron Man‘in, aslında bildiğimizden çok çok farklı şartlarda vizyona girdiğini Kaliforniya‘da yaptığımız aşırı gizli araştırmalar sonucunda ortaya dökmüştük. Fakat çıtayı yükseltmekte kararlıyız. İçeri sokmayı başardığımız casuslarımız sayesinde bütün saklı gerçekleri meydana çıkarıyoruz.

Sıradaki kurbanımız 2012 çıkışlı dev Hollywood yapımı Avengers olacak. Marvel‘ın büyük çabalar sonucunda bir araya getirdiği kahramanlar malumunuz önümüzdeki film sayesinde geleceklerini garantiye aldılar. Fakat bu süreçte neler ters gitti? Ne fedakarlıklar verildi? Bugüne aslında nasıl geldik?

Buyurun başlayalım.

1- Film Marvel için dünya çapında bir başarıydı elbette. Fakat bununla da sınırlı kalmadı. Los Angeles merkezli bir istatistik kurumuna göre vizyon ayı ve sonrasındaki yaz döneminde Shawarma -nam-ı diğer döner- satışları %80 artış gösterdi.

2- Avengers prodüksiyon aşamasının bitiminden kısa bir süre sonra 17A damgası yedi. Yani 17 yaş altı yalnızca büyük yakınlarıyla izleyebilecekti. Başlıca sebebi ise tahmin edeceğiniz gibi Coulson‘ın ölüm sahnesi. Kevin Feige‘in konu hakkındaki açıklaması şöyle: ”Eh, birinin arkasından yediği dev bıçağın önünden çıkması birkaç sorun yarabilir.” Neyse ki bu karardan vazgeçildi. Aksi taktirde 1.5 milyon dolar gibi bir hasılata pek ulaşamayabilirdik.

avengers-coulson-death

3- The Incredible Hulk filminde Bruce Banner‘ı canlandıran Edward Norton, sanılanın aksine stüdyo ile anlaşmak istemişti. Fakat Joss Whedon ve pek çok destekçisi Norton’ın yerine, ekiple daha çok uyum sağlayabilecek yeni bir aktör istediler.

4- Orjinal senaryoda Ant-Man ve Wasp ekibin kurucu üyeleri olarak boy gösterecekti. Fakat ani bir kararla, yalnızca daha önce filmlerde yer almış karakterlerin takıma dahil olacağı açıklandı.

5- Sony ve Marvel Studios, filmde yer alan Manhattan sulietlerinden birinde Oscorp binasının da bulunması konusunda epey tartıştılar. Finalde buna razı gelindi fakat çok geçti. Zira eser vizyona hazırdı. Plan sonraya ertelendi ama hiçbir zaman gerçekleşemedi.

maxresdefault

6- Aslında Jane Foster da filmde rol alan karakterler arasındaydı. İşe bakın ki Natalie Portman hamile kaldı ve işler ters gitti. Foster’ı yalnızca basit bir görselde görmekle yetindik. (Oysa Helicarrier laboratuvarına ne çok yakışırdı.)

7- Pepper Potts‘un Avengers’ta bir yeri yoktu. Hatta abartıyoruz. Marvel Sinematik Evreni‘nin devamında bir yeri yoktu. Kendisinin bu filmde birkaç sahnelik yer alması için herkesi ikna eden Robert Downey JR‘dı. Iron Man 3‘e yerleşmesinde de Robert rol oynadı.

8- Shawarma mevzusuna dönecek olursak; sahnenin çekimleri Los Angeles gösteriminden sonra gerçekleşti. Anlayacağınız, oyuncularımızın yüzündeki sıkılmışlık ifadesi bu ek çekimlerden dolayı. (Tamam bu bizim yorumumuzdu)

the_incredible_hulk,_2008,_edward_norton (1)

9- İlk taslaklarda filmin iki kötü adamının olması düşünülmüştü. Zira Loki‘nin bu tür bir savaşa liderlik edemeyeceği, bunun gerçekdışı görüleceği söylendi. İkinci kötü adamımız Thanos‘un daha çok güvendiği bir başka kozmik karakter olacaktı.

10- İlginç bir şekilde, 2008’de izlediğimiz The Incredible Hulk filminin Bruce Banner rolü için de ilk tercih Mark Ruffalo‘ydu. Ardından Edward Norton’ın daha ünlü olduğu için işleri kolaylaştıracağı düşünüldü. Ruffalo göründüğü üzere yedekte kaldı ve oyuna girmesi pek uzun sürmedi.

Adamımızın ifşa olmaması için bu bilgileri babanızla bile paylaşmayın, teşekkürler.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dosya Konuları
Emre

Çizgi Roman ve kaynağı çizgi roman olan her şey canımız ciğerimizdir

Daha Fazla Dosya Konuları

170325

Kalite Kokan Çizgi Romanlar #10 [Final]: Batman – Bitmeyen Cadılar Bayramı!

Emre24 Şubat 2018
90_siege_2_dell_otto_variant_

Thor’un Çekici Mjollnir’ın Anlatılmayan Yaratılış Hikayesi!

Emre14 Şubat 2018
Justice-League-Superman-Banner

En Kötüden En İyiye DC Sinematik Evreni’nin 5 Filmi!

Emre3 Şubat 2018
önnmv

Heyecan-Ölçer #48: Black Panther Filmine Gelen İlk Yorumlar!

Emre31 Ocak 2018
marvel-avengers-infinity-war-image-2560x1440

Heyecan-Ölçer #47: Avengers: Infinity War’a Dair Başlıca 5 Beklentimiz!

Emre28 Ocak 2018
age-of-ultron-810x506

2008’den Bu Yana Hangi Marvel Filmi Ne Kadar Bütçeyle Çekildi? Ne Kadar Kazandı? [GÜNCELLENDİ]

Emre24 Ocak 2018
assassins_creed_unity_french_revolution-wallpaper-1920x1080-1920x1080

Heyecan-Ölçer #46: Gelmiş Geçmiş En İyi 5 Assassin’s Creed Fragmanı!

Emre23 Ocak 2018
img

Kalite Kokan Çizgi Romanlar #9: Watchmen – Çizgi Romana Buradan Başlamayın!

Emre21 Ocak 2018
cats

Heyecan-Ölçer #44: 2018’de En Çok Beklediğimiz 9 Çizgi Roman Uyarlaması Film!

Emre14 Ocak 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.