İnceleme

Generation Zero İnceleme

Generation Zero İnceleme
Baha Tan Oral

Kaliteli oyunlarıyla tanıdığımız Avalanche Studios’un son oyunu olan Generation Zero’dan bahsedeceğim bu gün. Avalanche Studios’u tanımayanlarınız varsa Mad Max, Just Cause serisi, Rage 2 gibi oyunların arkasındaki ekibin ta kendisi Avalanche Studios. Rage 2 yapım aşamasındayken hangi ara yapıldığını anlamadığım bir oyun çıkageldi Generation Zero.

Sene 1980. İsveç sokaklarındayız, fakat İsveç normalden biraz farklı çünkü sokaklarda insanlar yerine robotlar kol geziyor. Çokta detaylı olmayan bir karakter yaratım ekranının ardından başlıyoruz oyuna. Kendimizi bir ormanın ortasında buluyoruz ve etrafı keşfe çıkıyoruz. Lootlar yapıp çeşitli notlar buluyoruz ve oyun bu notlar üzerinden ilerliyor. Aldığımız notlarda çeşitli görevler mevcut bu görevleri yaparak haritada ilerliyoruz. Fakat bu görevler zorunlu değil hepsi opsiyonel bu görevlerle oyuna ufakta olsa bir amaç eklenmeye çalışılmış. Gelelim lootlarla, ne çıkıyor bu lootlardan? Oyunda 2 tür loot olduğunu söyleyebilirim. 1. si kozmetik lootlar (baştaki karakter yaratma ekranı çok çeşitli değil fakat oyundan bulduğumuz kozmetiklerle karakterimizi detaylı bir şekilde dizayn edebiliyoruz) 2. si ise combat lootları (çeşitli silahlar, mermiler, dikkat dağıtmak için radyolar, aid kitler vs.).

Lootlarımızı yaptık artık yeni lootlar keşfetmek için büyük şehirlere gitmeliyiz fakat yollar pekte tekin değil. Oyuna başladığımız yerdeki robotların çokta zorlayıcı olduğunu söyleyemem. 1-2 robottan sonra hassas noktalarını bulmanızla tekler hala geliyorsunuz. Tabi kalabalık bir ekip geldiğinde eliniz ayağınıza dolanıyor orası ayrı bir konu fakat doğru taktiklerle ilerlerseniz çok sorun olmuyor. Bu demek değil ki oyun basit, başlarda hassas noktaları bulmak kolay olsa da şehire yaklaştıkça devasa bir robotla karşılaşınca hassas noktaları bulamıyor robotu incelerken başka bir robota yakalanıyor kendinizi hazırlıksız bir şekilde savaşın ortasında buluyorsunuz. Hal böyle olunca hayatta kalmanız ise gelirken ne kadar loot yaptığınıza bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Eğer mapi karış karış gezdiyseniz ki bu saatlerinizi alacaktır ana caddeden rahatlıkla şehre gidebilirsiniz. Fakat çok loot yapmadıysanız bu yolculuk işkenceye dönüyor.

Oyun hakkında biraz da olsa fikriniz oluşmuştur diye düşünüyorum. Loot yapmayı seven bir insansanız kaçırmamanız gerek diye düşünüyorum fakat loot yapmaktan sıkılıyorsanız ve boş buluyorsanız oyundan uzak durmanız gerekiyor. Bana sorarsanız tek başına pekte eğlenceli değil fakat yanınıza 3 arkadaşınızı alıp robotlarla olan mücadeleye katılmak isterseniz eğleneceğinizi düşünüyorum.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnceleme

Daha Fazla İnceleme

01

Karanlık İstila Bölüm Bir Kapak Galerisi: “Seç, Beğen, Al!”

M. Engin Topaloğlu22 Mayıs 2019
Kapak A-1

Merakla Beklediğimiz Yerli Çizgi Roman “Karanlık İstila” İlk Sayısıyla Yakında Raflarda! – Okuyucu Dostu Ön İnceleme

M. Engin Topaloğlu22 Mayıs 2019
side

Mordhau İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
beast_wallpaper-1

Battle Brothers İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
Plague-Tale-Innocence-New-Screenshots-01-Header

A Plague Tale: Innocence İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
ClosetotheSun-review

Close To The Sun İnceleme

Baha Tan Oral16 Mayıs 2019
093858

Fade To Silence Çıktı

Baha Tan Oral27 Nisan 2019
avengers-endgame-group-shot

Bitti ama Biz de Bittik – Avengers: Endgame “Spoilersız” İnceleme

Bulut Şimşek26 Nisan 2019
phantomdoc

Phantom Doctrine İnceleme

Baha Tan Oral20 Nisan 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.