DC

Game of Thrones Sezon 7 Bölüm 3 [Queen’s Justice] İncelemesi!

Game of Thrones Sezon 7 Bölüm 3 [Queen’s Justice] İncelemesi!
Alwis

Haftalar geçerken Game of Thrones da kaldığı yerden devam ediyor. Şu ana kadar 3 bölümünü geride bıraktığımız dizide övecek çok şey olduğu gibi yerecek de bir o kadar malzeme var ellerimizde. Genel olarak iyi bir bölüm de olsa eleştirilmesi gereken birçok yeri olduğunu da göz ardı etmemek gerek -Görsel- Bölüm Jon’un Dragonstone’a girişi ile başlıyor. Bir önceki bölümde yola çıkıp hemen varmasını beklemiyorduk. Çünkü bilenler bilir Game of Thrones bir yol öyküsünü 3 bölüme sığdırdığından bu kadar kısa yolculuklara alışkın değiliz. Sezon, 7 bölümden oluşacağı için her şeyden kısmışlar. Yolculuklar ile harcamak istememişler sanıyorum ki. Bu sebepten şu 3 bölüm içerisinde her şey çok hızlı çok ani gelişiyor. İlk bölümün zayıflığı ve gerçekten hiçbir şey içermemesi bir yana bu bölüm de tam tersi biçimde.

IMG_8996

Jon ve Dany’nin bir araya gelişi hep merak edilen bir konuydu. Ben kendimi Jon ve Dany’i anında birbirlerine güvenen iki insan hatta couple yapacaklarına inandırdığım için bu konuda şaşırdım. İzlemesi keyifli sahneler olmuş. Dany’nin egosu ve Jon’un onuru ön plana çıkarılmış bölümde. Tam beklediğimiz gibi Jon’un dediklerine de kimsenin inanmaması ekran başındaki bizleri bile sinir edecek derecede. Üstüne bir de Jon’un “Ya başlayacağım şimdi tahtınıza da size de” diye çıkışı “Bak ölüler diyorum ölüler, oturacak tahtınız kalmaz” şeklinde sonlanınca ister istemez millet deli gözü ile baktı tabii. Neyse ki Tyrion’ın Jon hakkındaki kelamları ve Dany’i ikna edişi işe yaradı da Jon dragon glass’ı alma iznini koparabildi.

IMG_8999

 

Diğer bir yanda da Euron’un hediyelerini Cersei’ye getirişi ve yine anlamsız anlamsız hareketlerini de es geçmemek gerek. Euron’un böyle saçma sapan hareketleri benim sinirlerimi bozuyor. Jaime ile olan “sohbeti” kesinlikle genel karakterine bile yakışmayacak hareketler. Neyse ne canım, Euron’u geçelim de Cersei’nin intikamına gelelim. “İşte bu ya!” hakikaten bu bölümün en keyifli sahnelerinden biriydi Cersei’nin Tyene’i annesinin gözü önünde aynı zehirle öldürmesi. Dorne Hanesi’ni bu kadar ayaklar altına da almış olsalar izlemesi gayet keyifliydi.

IMG_8995

Winterfell’e gidelim isterseniz. Sansa’nın mükemmel liderliğini bolca gözümüze soktu senaristler. “Bunda neden deri yok? Deri koydunuz mu?” İnsan izlerken bile “Helal olsun reis ya kimse düşünememişti zaten” demiyor değil. Her şey bir kenara Bran sonunda Winterfell’e ulaştı. Sansa ile Bran arasındaki diyalogları oldukça merak ediyorduk. Ancak pek de beklediğimiz gibi olmadı. Bran’in Sansa’ya “Üç Gözlü Kuzgun” olduğunu kanıtlamak için tecavüz gününü seçmiş olması gereksiz saçma ve absürttü.

9E206896-9910-4279-9268-3ED49926EB30-1701-000001AB80AC0A4A

Gelelim bölümün en can alıcı noktasına. Bölümün hem en iyi hem de en can sıkıcı kısımlarını içeren son 10 dakikada 2 savaş gördük. Lekesizler Casterly Rock’ı Tyrion’ın kurnazlığı ile de almış olsa Greyjoylar tarafından donanmaları yakılıp erzaksız bırakıldı. Kalan Lannister askerlerinin ise sadece 3 saniye gösterilen bir sekansla High Garden’a girişi inanılmaz kötüydü. Bütçesizlik sahnenin her tarafından akıyordu. Üstüne üstlük Yedi Krallık’ın en güçlü ordularından birinin böyle zayıf gösterilmesi de doğru değildi. Neyse ki o sahneleri Jaime ve Olenna’nın nefis diyalogları kapatmayı başarınca biz de “eksileri” silerek “nötr” bıraktık. Olenna da vedasını kendine yakışır bir biçimde yapıverdi.

IMG_8993

Kısacası genel olarak iyi bir bölüm de izlemiş olsak eksikleri tabii ki çok fazlaydı. Bakalım gelecek bölümlerde neler olacak, merakla beklemedeyiz.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DC
Alwis

17 yaşında genç bir geek. Yaşı geçmiş de olsa Hogwarts mektubunu beklemeye devam ediyor. Avrupa sinemasına inanılmaz meraklı. "Ne ile uğraşmak istersin?" sorularına "sinema" yanıtını vermeye devam ediyor.

Daha Fazla DC

1

Constantine Sonunda Ekranlara Dönüyor mu?

Bartu Yılmazer20 Mart 2018
justice-league-1094579

DC, Justice League’i Yeniden Başlatıyor!

Barış Çakır19 Mart 2018
Ben-Affleck-Batman-Hd-Images

Solo Batman Filmi İçin Önümüzdeki Yılı Bekleyin!

Barış Çakır17 Mart 2018
ezra-miller-flashpoint-jeffrey-dean-morgan

Jeffrey Dean Morgan: “Batman Rolü Eşsiz Bir Tecrübe Olacaktır”

Alperen Keser17 Mart 2018
Ekran Alıntısı Devoe da kim

The Flash 4×16 “Run Iris, Run” İncelemesi

Berke Tuncer15 Mart 2018
HJFLC_Cv1_R3_gallery_57f6a26741afb5.19569302

“Green Lantern Corps” Filmi, Mission: Impossible Yönetmenini Gözüne Kestirdi!

Alperen Keser9 Mart 2018
Ekran Alıntısı Enter The Flashtime

The Flash 4×15 “Enter The Flashtime” İnceleme

Berke Tuncer8 Mart 2018
Ekran Alıntısı jason

Injustice 2 ‘nin Kafada Soru İşareti Bırakan Hikayeleri

Berke Tuncer3 Mart 2018
170325

Kalite Kokan Çizgi Romanlar #10 [Final]: Batman – Bitmeyen Cadılar Bayramı!

Emre24 Şubat 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.