DC

DOOMSDAY CLOCK#1 DETAYLI ANALİZİ BÖLÜM 4

DOOMSDAY CLOCK#1 DETAYLI ANALİZİ BÖLÜM 4
Carnage86

Uyarı: Yazı Doomsday Clock#1 ve Watchmen’e ait spoiler içermektedir.

SAYFA 19

Yeni Rorschach acemi birine benzese de Mime’ın kendisine fantezi ürünü silahını doğrulttuğunu anlamasıyla Batman’i hatırlatıyor.

SAYFA 22

Dan Dreiberg’in sığınağını görüyoruz. Gemisi Archie Antartika’da çakılmıştı. Polis tarafından bilinen mekanına geri dönüp Archie’yi bırakması olası gözükmüyor.

SAYFA 23

Ozymandias tekrar karşımızda!Genetiği değiştirilmiş yeni bir yavru vaşak da elinde. Watchmen#12’de Dr.Manhattan’ı öldürmek adına Bubastis’i feda etmişti. Sadece Marionette’i istediğini söylüyor.

SAYFA 24

Adrian Veidt’ın biraz değiştiğini ve biraz da tuhaflaştığını görüyoruz. Yeni Rorschach’e yaklaşımı ilginç.

SAYFA 25

DOOMSDAY CLOCK#1

Watchmen’de birçok insanın kanser olmasına sebep olan Adrian Veidt kanserden ölmek üzere. Ancak dış görünüşü hasta birine göre oldukça iyi.

SAYFA 26

Watchmen’de mücadele ettiği karakterin kimliğini alan adamı emrinde çalıştıran, kanser olan Ozymandias’ın düştüğü üçüncü ironik durumla karşı karşıyayız. Yıllar boyunca Dünya’dan sürgün etmek için deli gibi uğraştığı Tanrı’yı Dünya’ya çağırmak istiyor.

Peki bunu yapmak için Marionette gibi birine neden ihtiyaç duyuyor? Bu ilerleyen sayılarda cevabını alabileceğimiz sorulardan biri.

SAYFA 27

DC Evreni’ne geliyoruz. Dördüncü panelde Superman’in özgür iradenin bir yanılsama olduğunu düşünen  B.F.Skinner’ın Walden Two’sunu okuduğunu öğreniyoruz. Özgür iradenin yokluğu Watchmen’in en önemli temalarından biriydi. Adrian Veidt her şeyi kontrol edebilecekmiş gibi davranırken neredeyse tanrısal güçlere sahip Dr.Manhattan zamanı bizden daha farklı algılıyor ve her şeyin önceden belirlenmiş olduğunu söylüyordu. Clark’ın bu kitabı okuması Dr.Manhattan’ın DC Evreni’ni belki de en başından beri manipüle ettiğine dair bir işaret olabilir.

SAYFA 28

Watchmen çoğu zaman dokuz kareden oluşan sayfaları kullanırken bu sayfada 12 panel var. 12 Watchmen çizgi romanlarında yıkımı sembolize ediyor ve hemen bir sonraki sayfada kötü bir olay gerçekleşiyor.

SAYFA 29

Clark orada bulunmadığı halde rüyasında bu kazayı nasıl görüyor? Muhtemelen bu soru aynı zamanda daha büyük bir sorunun da cevabı.

SAYFA 30

Son sayfada Watchmen#1’deki panel düzeni taklit edilmiş. Altı küçük ve bir büyük panel var; kamera gittikçe uzaklaştırılıyor ve iki çiftin diyaloğunu görüyoruz. Watchmen stiline uygun olarak bir alıntı ile bölüm bitiyor.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DC

Daha Fazla DC

btnmjnhmm

Dedikodular Artıyor: Jon Hamm, Yeni Batman Olmakta Israrcı!

Eser Yeşim9 Aralık 2017
Doomsday Clock#1

DOOMSDAY CLOCK#1 DETAYLI ANALİZİ BÖLÜM 5

Carnage868 Aralık 2017
landscape-1505825308-shazam-dc-comics

“Shazam!” Filmi Oyuncu Kadrosu Toplamaya Devam Ediyor!

Yiğit Yükselen8 Aralık 2017
aquaman_JL

DCEU Cephesinden Güzel Haber: Aquaman Filminden Resmi Bir Kare Basına Sunuldu!

Yiğit Yükselen8 Aralık 2017
Doomsday Clock#1

DOOMSDAY CLOCK#1 DETAYLI ANALİZİ BÖLÜM 3

Carnage866 Aralık 2017
Doomsday Clock Joker

DOOMSDAY CLOCK#1 DETAYLI ANALİZİ BÖLÜM 2

Carnage865 Aralık 2017
Doomsday Clock#1

DOOMSDAY CLOCK#1 DETAYLI ANALİZİ BÖLÜM 1

Carnage864 Aralık 2017
4

Film Bana Yetmedi Diyenlere: Justice League-Başlangıç İncelemesi!

Bartu Yılmazer2 Aralık 2017
avnginfwrrr

Avengers: Infinity War Fragmanında Dikkat Çeken Detaylar!

Eser Yeşim30 Kasım 2017

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.