Bomba Haber

Disney-Fox Anlaşması Riske Girdi: X-Men ve F4 Eve Dönemeyecek Mi?

Disney-Fox Anlaşması Riske Girdi: X-Men ve F4 Eve Dönemeyecek Mi?
Bulut Şimşek

Bildiğiniz üzere 2017 senesinin son ayında, özellikle Marvel hayranlarını oldukça heyecanlandıran bir gelişme olmuştu. Marvel, Pixar, Lucasfilm gibi birçok ünlü film stüdyosunun sahibi olan The Walt Disney Company, Fox’un medya ve televizyon varlıklarını 52.4 milyar Dolar gibi rekor bir ücret ile satın almıştı. The Walt Disney, ödemesini nakitten ziyade hisseler aracılığıyla yapmayı planlıyordu. İki taraf anlaşmış olmasına rağmen satış henüz bu durumun tekelleşme olup olmadığına karar verecek olan Amerikan Senatosu tarafından onaylanmadı ve onayın önümüzdeki 1-2 sene gelmesi de beklenmiyor.

1_5oz1xI5BTdo8Jk9JHv8scw

Bu anlaşma ile Disney, Fox’tan Star Wars: A New Hope filminin dağıtım haklarını; The Simpsons, Modern Family, American Horror Story gibi dizileri yayınlayan FOX kanalını, spor kanalı olan ESPN kanalını ve biz çizgi roman (filmi) hayranlarını en çok ilgilendiren varlık olan; X-Men, Deadpool ve Fantastic Four’un haklarına sahip olan 20th Century Fox’u satın alacak. Bunu duyan Marvel hayranları; Avengers, X-Men, F4, Spider-Man gibi Marvel’ın en çok sevilen kahramanlarını eksiksiz bir şekilde bir araya gelme ihtimalinin haklı heyecan ve sevincini yaşadılar.

Gotham-Disney-21st-Century-Fox-Comcast-logos

Ancak yakın bir zaman önce Universal Pictures, NBC ve ABD’nin en büyük mobil sağlayıcısı olan AT&T’nin sahibi olan ve toplam değeri Disney’den fazla olan Comcast, Disney’in yapmış olduğu 52.4 milyar Dolarlık teklife, “Durun, bu nikahı kıyamazsınız!” dercesine müdahale etti ve “Görüyorum ve arttırıyorum” dedi: 60 milyar Dolar! Hem de nakit olarak!

Ancak işler işte burada karışıyor: Marvel ve Fox arasındaki anlaşma, 21st Century Fox’un satılması halinde karakter haklarının Marvel Studios’a döneceği şeklinde yapılmış zamanında. Buna rağmen kafalar karışık çünkü eğer Comcast Fox’u alırsa haklar dönecek mi dönmeyecek mi bu konuda hiçbir taraftan açıklama gelmedi. Hayranlar ise ikiye bölünmüş durumda. Comcast sadece 20th Century Fox’u değil Fox’un eğlence varlıklarını bir paket halinde aldığı ve 20th Century Fox başka bir stüdyo tarafından satın alınmadığı için hakların geri dönmeyeceğini düşünen hayranlar ile ne olursa olsun 20th Century Fox el değiştirdiği için hakların geri döneceğini düşünen hayranlar arasında spekülatif ve tahmine dayalı tartışmalar sürüyor.

Peki sizce Comcast bu sürpriz atağıyla Disney’i alt edebilecek mi? Eğer Comcast ile Fox anlaşırsa, Marvel karakterleri Marvel Studios’a geri dönebilecek mi? görüşlerinizi yorum olarak belirtmeyi unutmayın!

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bomba Haber
Bulut Şimşek
@buluttsimsek7

Mahalle dostu film haberciniz

Daha Fazla Bomba Haber

D67FE853-516B-4E82-BF58-C1FA0946AE5B

The Purge Dizisinden Karakter Posterleri Geldi!

Betül Karataş15 Ağustos 2018
3zrnuuSNJBBGyXko2LNhkB

Evrenin Yarısını Yok Eden Sonsuzluk Taşı Hangisiydi?

Betül Karataş12 Ağustos 2018
avengers-infinity-war-3840x2160-dave-bautista-drax-4k-5k-13239

İşler Karıştı: Drax’ı Guardians of The Galaxy 3’te Göremeyebiliriz!

Emre7 Ağustos 2018
serkisanimalfarm

Hayvan Çiftliği Sinemaya Uyarlanıyor, Yönetmen Andy Serkis!

Emre7 Ağustos 2018
supergirl_by_captainirachka-d9caqe3

Supergirl Filmi Geliyor! Peki Neler Biliyoruz?

Emre7 Ağustos 2018
Thanos-Hulk-780x405

Hulk’ın Ortaya Çıkmamasının Sebebi Thanos’tan Korkuyor Olması Değilmiş!

Emre1 Ağustos 2018
thumb

SON DAKİKA: Disney ve Fox Hissedarları Anlaşmayı Onayladı!: X-Men ve Deadpool Evine Çok Yakın!

Mustafa Akkuş28 Temmuz 2018
james-gunn-996900-1280x0

Marvel’dan Şok Haber: James Gunn, Guardians of the Galaxy Vol. 3 Filminin Yönetmenliğinden Kovuldu!

Bulut Şimşek21 Temmuz 2018
Joker-Origin-Movie-Joaquin-Phoenix-Will-It-Happen

Toparlıyoruz: Gelecek Joker Filmi İle İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey!

Emre9 Temmuz 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.