Defenders

The Defenders 2. Bölüm İncelemesi: Bir Elamet Geldi Vuu!

The Defenders 2. Bölüm İncelemesi: Bir Elamet Geldi Vuu!
Alwis

Efendim Defenders’ı bölüm bölüm incelemeye kaldığımız yerden devam ediyoruz. İlk bölüm incelemesine şuradan ulaşmanız mümkün. Lafı pek uzatmadan ikinci bölümün incelemesine geçmek istiyorum. Netflix‘in her zamanki formülünden yine şaşmadığı bir bölüm izledik. Karakterlerimiz yavaş yavaş karşılaşmaya başlarken hem karakter hikayelerine hem de geriden gelen bir olaya rastlamak mümkün.

17-the-defenders-104.w710.h473.2x

Dizinin baş kötüsü olarak tanıtılan Alexandra‘yı da şöyle ufaktan konuşacak olursak, kendisi o kadar asil ve dik başlı duruyor ki izlerken hafif Fisk, Gao ve Cottonmouth tadı alıyorsunuz. Benim için Gao kadar uysal, hatta sinir bozucu derecede uysal değil. İlk 2 bölüm üzerinden kıyaslama yapacak olursak Daredevil Sezon 2’ye ton olarak yakın. Her ne kadar Daredevil ve Jessica rol çalıyor da olsalar dizinin esas oğlanı Danny Rand. Eğer Iron Fist‘i kendi dizisinde sevmediyseniz ve bir türlü beğenemediyseniz burada bir şans daha verin zira kendisi bu kez çok başarılı yazılmış, açıkçası ben Iron Fist’te yalnızca aksiyon sekanslarını beğenememiştim. Aksiyona gelecek olursak, bölüm pek aksiyon dolu olmasa da Daredevil’ı tekrar sahalarda görmek ve deprem sonrası yardıma ihtiyacı olanlara kostümü dahi giymeden koşması harikaydı.

30ac19fe61f58af956d9e1a97d4e7ff8bf2beee7

Bunun dışında en beğendiğim sahnelerden biri de Luke Cage ve Iron Fist‘in karşı karşıya geldiği sekans. Bu sahneyi beğenmemin iki sebebi var. Birincisi karakter güçlerinin gayet başarılı kullanılmış olması, ikincisi ise karakterlerin o noktaya gelişlerinin hikayede çok iyi yedirilişi. Diziyi  karakterleri bir araya getirme konusunda oldukça etkileyici buldum. Tabii mantık hataları da yok değil. “O nereden çıktı, onun üstünde bu vardı, az önce elinde eldiveni vardı” gibi sorular sordurtuyor izleyiciye dizi. Ancak The Hand‘in gerçekten işin içerisine çok başarılı sokulmuş olması beni çok etkiledi.

iron-fist-punching-luke-cage-780x438

Kapatmadan önce son birkaç konu daha var konuşmak istediğim. Bu konular arasında en önemlisi de renkler. Dizide renkler o kadar başarılı kullanılmış ki. Her karakter geçişinde o karaktere özgü tonları görüyoruz. Bir araya geldiklerinde ise tüm renkler bir arada oluyor. Dizi görsel olarak nefis gerçekten. Özellikle Daredevil ve Jessica Jones sahnelerindeki ışıklandırma detayları çok çok başarılı.

Yani sevgili okur, bizim görüşlerimiz böyle! Sizler nasıl buldunuz bölümü? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Defenders
Alwis

17 yaşında genç bir geek. Yaşı geçmiş de olsa Hogwarts mektubunu beklemeye devam ediyor. Avrupa sinemasına inanılmaz meraklı. "Ne ile uğraşmak istersin?" sorularına "sinema" yanıtını vermeye devam ediyor.

Daha Fazla Defenders

cats

Marvel Dizilerinin Geleceği Ne Olacak?

Arif Emre5 Aralık 2018
c1444d83e4c4430038618bcd60fbd6f1

The Defenders [#1-#4] Çizgi Roman İncelemesi: Bu Bayağı Diziden İyi Yalnız!

Arif Emre26 Ağustos 2017
854117

The Defenders 1. Sezon GENEL İncelemesi: 4 Ayrı Yazardan 4 Ayrı Yorum!

Arif Emre23 Ağustos 2017
TheDefenders_Wallpaper_HD_Marvel_Spoiler_Oficial_2017

The Defenders 1. Bölüm İncelemesi: Size de Bir Titreme Geldi mi?

Arif Emre19 Ağustos 2017
The-Defenders-Logo

The Defenders’tan Yeni Trailer Geldi!

Tsfhfizban13 Ağustos 2017
The Defenders

Aslında The Defenders Üyesi Olan 11 MCU Karakteri

Carnage869 Ağustos 2017
Defenders

The Defenders Rotten Tomatoes’tan Geçer Not Aldı!

Tsfhfizban7 Ağustos 2017
headee1

Yepyeni Bir The Defenders Fragmanı Yayınlandı

Orkan22 Temmuz 2017
Marvel's Daredevil

Defenders’tan Stan Lee ve Punisher’lı Klip Geldi!

Alwis20 Temmuz 2017

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.