+18

Dead Or Alive 6 İnceleme

Dead Or Alive 6 İnceleme
Baha Tan Oral

7 yılın ardından gelen bir devam oyunu Dead Or Alive 6. 5. oyunu 7 yıl önce çıkmış ve haliyle eski bir oyundu. Serinin hayranları bu oyun için yanıp tutuşuyordu lakin ben o insanlardan değildim. Dead Or Alive’ın memelerle ünlü olması ve dövüş oyunu olması dışında pek bir bilgim yoktu. 6. oyunlar birlikte ilk defa girecektim bu oyuna ve öyle de oldu.

Eski oyunları bilmediğim için karşılaştırma yapamayacağım fakat Dead Or Alive 6’nın güzel bir oyun olduğunu söyleyebilirim. Diğer dövüş oyunlarıyla karşılaştırırsak Dead Or Alive 6, diğer oyunların bir tık altında kalacaktır fakat şu da bir gerçek ki Dead Or Alive 6 fiyat olarakta diğer oyunların altında. Yani diğer oyunlarla yarışmadığının bir kanıtı o yüzden Dead Or Alive 6’yı diğer oyunlarla da kıyaslamayacağım.

Dead Or Alive 6 oyunu dövüş mekaniğini farklı bir şekilde harmanlayıp taş, kağıt, makas oyununa dönüştürmüş. Böyle diyince aklınız karışıyor olabilir bu durumu açıklamaya çalışayım. Yumrukları ve tekmeleri bildiğimiz korunma hareketi ile engelliyoruz. Korunma hareketini ise throw hareketiyle engelliyoruz. Throw hareketi ise yumruklar ve tekmelerle engelleniyor alttaki görsel durumu özetler nitelikte.

img003

Oyunda DLCler büyük yer ediniyor. Çıkar çıkmaz season pass ile birlikte geldi oyun. Season pass içeriğinde ise 62 kostüm ve 2 farklı karakter bulunmakta.

Dead Or Alive 6’nın seriye getirdiği bir diğer özellik ise süper güçler. Karakterimiz damage aldıkça mavi barı artıyor bu mavi bar fullenirse karakterimiz epey güzel bir animasyona sahip süper gücünü gerçekleştiriyor. Seri için yeni bir özellik olsa da diğer dövüş oyunlarından aşina olduğumuz bir özellik.

Dead Or Alive 6’da beğendiğim özellikerden birisi DOA Questler oldu. Karakterimiz için yeni kıyafetler açmak oyunda zaman geçermenizi sağlayan şey. Bunu yapmanın en kolay yolu DOA Questler. Bu görevler bir nevi challangelar bu challangelar ise dövüş esnasında yapılacak mini görevler. Eğlenceli ve sonucunda bir şey elde ettiğimiz tatmin edici bir sistem olmuş. DOA Questler sayesinde ödüllendirilirken aynı zamanda oyunu da daha iyi tanıyoruz. DOA Questler bir nevi Tutorial görevi görüyor. DOA Questler hakkında bahsetmem gereken bir nokta daha var. DOA Questler sonucunda kıyafet kazandığımızı söylemiştim evet fakat bu istediğiniz kıyafeti alacağınız anlamına gelmiyor pek çok kişi beğenemse de benim hoşuma gitti bu sistem. Görev sonucunda rastgele bir kıyafet ile ödüllendiriliyorsunuz.

Online kısmında iki tarafta da interneti iyiyse bağlantı sıkıntısı yoksa gayet akıcı bir deneyim sunuyor Dead Or Alive 6 bizlere. Bunu diyorum çünkü bir çok kişi karşısındaki kişinin bağlantı sorunları yaşadığını söylüyordu şahsen ben yaşamadım.

Dead Or Alive 6 yine bol memeli ve bir o kadar da aksiyonlu bir oyun olmuş fakat bu sefer kapalı kıyafet seçeneklerimiz de epey mevcut hakkını yemeyelim. Eğer siz de bir güncel bir dövüş oyunu arıyor, hali hazırdaki oyunlara ısınamıyorsanız bir göz atmanızda fayda var. Dead Or Alive 6 oynamak için bir diğer sebep ise diğer oyunlar kadar zor olmaması. Bu kötü bir özellik değil kimileri diğer dövüş oyunlarındaki kadar kafa yormak, ustalaşmak istemeyebilir. Örneğin Tekken’de online bir oyun atmak isterseniz büyük ihtimalle aylarınızı harcamanız gerekir. Fakat Dead Or Alive 6’da bir iki maçtan sonra her şeyi çözebiliyorsunuz. Komplike olmaması vuruş gücünden yoksun demek sanmayın sakın çünkü çok tatmin edici vuruş hissiyatına sahip Dead Or Alive 6. Eğer eğlenceli ve komplike olmayan bir dövüş oyunu arıyorsanız şimdiden iyi oyunlar.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla +18

meet-the-hormone-monsters-in-clips-from-nick-krolls-netflix-animated-comedy-series-big-mouth-social

Dizi Tavsiyeleri: Big Mouth

Baha Tan Oral4 Ekim 2017
logan-film-header-front-main-stage

Logan: Wolverine İnceleme – Büyük Adama Büyük Final! [SPOILERLI]

Bartu Yılmazer4 Mart 2017
maxresdefault

“Berserk and the Band of the Hawk” Steam’deki Yerini Aldı! Hem de İndirimle Geldi!

Bartu Yılmazer22 Şubat 2017
gantz-0

Gantz: O Anime Filmi Netflix’te!

Bartu Yılmazer20 Şubat 2017
10-hermosas-y-sensuales-cosplayers-de-videojuegos8

Cosplay Sevilmez mi ? Kesinlikle Takip Etmeniz Gereken 8 Cosplayer (+18)

DrunkenHuntsman9 Şubat 2017
richardhatch-pct-230664

Battlestar Galactica’nın Deneyimli Oyuncusu Richard Hatch’ı Kaybettik!

Bojeunx8 Şubat 2017
milla-jovovich-17692-144562

Yıllara Meydan Okuyan Güzelliğiyle Milla Jovovich (+18)

Bojeunx8 Şubat 2017
cara-delevingne-3792x2131-hot-photoshoot-4k-1681

Suicide Squad’ın Enchantress’i, Cara Delevingne’nin Disney Kızı Olmadığının Kanıtı. (+18)

DrunkenHuntsman7 Şubat 2017

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.