İnceleme

Dead Cells İnceleme

Dead Cells İnceleme
Baha Tan Oral

Bu ay pek çok oyun deneme fırsatım oldu. Şimdi sizlere oynadığım bir kaç tane oyundan bahsedeceğim. (Aslında tek bir yazıda bahsedecektim fakat yazı biraz uzun olunca tek tek yapma kararı aldım).

İlk olarak bahsetmek istediğim oyun Dead Cells:

Sen ne güzel bir oyunsun… Bu oyuna hayran kalma sebeplerimin başında Rogue-Like oyunlarına olan hayranlığım geliyor. Ölüp ölüp baştan başladığımız her başladığımızda daha da güçlendiğimiz bu oyunda bir hikaye mevcut fakat bu hikayeyi anlamak ve tamamlamak bir hayli zor. Çünkü oyun gerçekten zor. Bazen elinize iyi ekipmanlar gelmemesi sebebiyle bazen bir hata yüzünden bütün ilerlemeniz yerle bir oluyor.

Oyunda çeşit çeşit ekipman, ekipman geliştirme ve mutasyon mevcut. Ekipmanlar bir sağ bir sol klik ve 2 de skill olarak 4 e ayrılıyor. Bu 4 lu kombinasyonu nasıl yapacağınız ise tamamen size kalmış. Sağ ve sol klikler genellikle kılıç, balta, büyü, kalkan ve oklardan oluşurken skillerimiz ise taretler, kapanlar, düşman arkasına ışınlanma ve bomba gibi durumlardan oluşuyor.

Ekipman geliştirmeleri ise skillere ve ekipmanlarımıza yapılıyor. Belirli bir para (düşmanlardan çıkıyor) karşılığı yaptığımız bu geliştirmeler, ekipmanlara rastgele özellik ekliyor. Burada genellikle kombo denk getirmeye çalışıyoruz. Misal 1. silahımız zehir bırakıyor 2. silahımıza zehirli düşmanlara daha fazla hasar veren özellik gelene kadar paramızı harcıyoruz.

Gelelim mutasyonlara. mutasyonlar, karakterimize pasif özellik veriyor. Örnek verecek olursak; her vuruşta can çalma, düşman kesince saldırı gücünü artırma, 2 düşmandan fazla düşman varsa saldırı hızını artırmak gibi. Oyunda daha anlatılması gereken bir çok şey var. Ne yazık ki yarım kalacak çünkü yazının daha da uzamasını istemiyorum. Ayrıca oyunda Türkçe seçeneği de mevcut.

En kısa zamanda satın alıp oynamanızı tavsiye ederim. Şimdiden iyi eğlenceler.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnceleme

Daha Fazla İnceleme

starlight-header1

“Sahip Olduklarının Kıymetini Bilmek İçin Bir Süre Uzaklaşmak Gibisi Yok.” – Starlight: Duke McQueen’in Dönüşü İncelemesi

Engin Topaloğlu10 Aralık 2018
cats

2019’un En Çok Beklediğimiz 35 Filmi – Part I // Ocak, Şubat, Mart!

Emre9 Aralık 2018
FB_IMG_1544260567705

Avengers: Endgame Fragmanında Kaçırdığımız Şeyler ve Mini Teoriler

Betül Karataş8 Aralık 2018
cats

Kahraman Tanıtımları: Ronin Kimdir?

Emre8 Aralık 2018
images (1)

Avengers: Endgame Fragmanı Sahne Sahne Analiz

Bulut Şimşek8 Aralık 2018
Hellion-900x506

Hellion İnceleme

Baha Tan Oral6 Aralık 2018
cats

Daredevil Artık Marvel’ın Yeni Heimdall’ı! // War of The Realms

Emre6 Aralık 2018
avengers-infinity-war-movie-bill-poster-7e-3840x2400

2018’in En Çok Gişe Yapan 15 Filmi // Çizgiroman 2019

Emre5 Aralık 2018
cats

Marvel Dizilerinin Geleceği Ne Olacak?

Emre5 Aralık 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.