DC

DC’nin New 52 İle DC Evrenine Kattığı 4 Muazzam Seri

DC’nin New 52 İle DC Evrenine Kattığı 4 Muazzam Seri
Berk Cakman

DC Rebirth ile beraber yeni değişikliklere ve aşina olduğumuz bazı tanıdık yüzlere yeniden merhaba diyeceğiz. Fakat bunu yapmadan önce New 52’dan okuyabileceğiniz 4 favori serimi sizin için yazdım. Bu seriler karakterlere birçok yeni hikaye alt yapısı oluşturdu ve heyecan verici birçok hikayeye ev sahipliği yaptı. Burda temel popüler serilere yer vermedim (Batman,Superman,Flash vb.)diyerek lafı uzatmadan ilk seri ile başlıyorum.

harleyy

HARLEY QUINN (2013-REBIRTH)

Harley Quinn Batman Animated Series ile ilk kez hayranların karşısına çıktığında bu kadar popüler olacağı yapımcıların aklına gelmemişti. Büyük patlamasıyla beraber çizgi romanlara sıçrama yapan Harley, New 52’un evreni sıfırlamasıyla karşımıza önce Suicide Squad ile çıktı ardından popülerliğinin ödülünü alarak 2013’te kendi serisine kavuştu. Seriyi komedi,aksiyon ve Harley’i seviyorsanız tavsiye etmemek elde değil. Harley Quinn Rebirth’le beraber kendi serisine tam gaz devam edecek.

SUICIDE SQUAD / NEW SUICIDE SQUAD (2011-REBIRTH)

Suicide Squad’ın bu yaz filmi çıkıyor ve bunun gerçekleşmesine katkı sağlayan en büyük faktörlerden biri New 52 çizgi romanları. Bu serinin konsepti sayesinde seride şoke edici olaylar birbirini kovalıyor. Boynuna bomba enjekte edilmiş bir grup süper kötünün devletin pis işlerini yapmak için kullanılması ve ekibin başında duvar gibi kadın Amanda Waller’ın olması hikayenin ana konsepti fakat bir sürü sürpriz olaya ev sahipliği yapıyor seri o kadar ki ”plot twist”lerden geçilmiyor. Hazır Türkçe basılmış iken tavsiyemdir.

RED HOOD AND THE OUTLAWS (2011-2015)

Jason Todd ölümden döndüğünden ve Red Hood olarak tekrar suçla savaşmaya başladığından beri dengesiz ruh hali ve iç hesaplaşmaları ile mücadele ediyor peki bu tanıma uyan aklınıza başka kim geliyor? Tabi ki Roy Harper yani Arsenal. Green Arrow’un eski ortağı Arsenal da Red Hood’un Batman’le olan ilişkisine çok benzeyen bir ayrılık çizgisinde kendine bir amaç arıyor. Bu ikiliye birde bu dünyaya uyum ve kendini ve karakterini keşfetmeye çalışan Starfire’da eklersek ortaya çok eğlenceli ve bol olaylı bir macera çıkmaz mı? (Çıkar tabi zaten çıktıda 5 sene oldu.) Seri Red Hood’un ekibe liderlik etme çabası,Starfire’ın güçleri,kendini bu dünyaya adapte mücadelesi ve öhöm… anladınız siz ve Arsenal’ın salaş karakteri ile hikaye ve görselliğin uyumu ile gayet sürükleyici  bir seri ortaya çıkıyor kesinlikle tavsiye ederim. Seri 2015’te Starfire’ın ekipten ayrılması ile Red Hood and Arsenal olarak devam etti. Rebirth ile Red Hood and The Outlaws yeni bir ekiple geri dönecek.

Justice

JUSTICE LEAGUE DARK (2011-2015)

Justice League’in bile karşı koyamadığı güçler var ve bunlardan en büyüğü büyü dünyası. Dark ekibide bu noktada devreye giriyor. Justice League Dark hepimizin bildiği Batman,Superman,Wonder Woman ve daha nicelerini oluşturan Justice League’i aşan büyü ve olağanüstü güçlere karşı toplanmış bir ekip. Ekibi geleceğe dair olaylar görme yetisine sahip Madame Xanadu kuruyor ve ekibimizde yok yok Zatanna,John Costantine namı değer ”Hellblazer”,Deadman,Frankenstein,The Phantom Stranger,Swamp Thing ve daha bir sürü büyü ve doğa üstü olay temalı karakter. Adından da anlaşılacağı gibi sıradan Justice League’ten çok daha karanlık bir havası var serinin zaten Constantine,Swamp Thing ve Deadman’i gördüğünüz zaman beklentiniz bu yönde oluyor. Ekibe neredeyse serinin tamamı boyunca Constantine tarafından liderlik ediliyor. Büyü,daha karanlık bir havada geçen bir çizgi roman ekibi ve doğa üstü olaylara yakın iseniz kesinlikle tavsiyemdir. Filmi çekilmesi de gündemde olan Justice League Dark’a bir bakış atmakta fayda var.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla DC

img

Kalite Kokan Çizgi Romanlar #9: Watchmen – Çizgi Romana Buradan Başlamayın!

Emre21 Ocak 2018
GalleryComics_1920x1080_20151021_JLLO-Cv1.tif_.ps_r1_560c54abb929e4.33309954

Kalite Kokan Çizgi Romanlar #7: Justice League : A League Of One – Birimiz Hepimiz İçin

Abdurrahman Yaltır20 Ocak 2018
image (2)

Doomsday Clock#2 Detaylı Analizi Bölüm 3

Carnage8616 Ocak 2018
Doomsday Clock

Doomsday Clock#2 Detaylı Analizi Bölüm 2

Carnage8615 Ocak 2018
cats

Heyecan-Ölçer #44: 2018’de En Çok Beklediğimiz 9 Çizgi Roman Uyarlaması Film!

Emre14 Ocak 2018
image

DOOMSDAY CLOCK#2 DETAYLI ANALİZİ BÖLÜM 1

Carnage8614 Ocak 2018
Doomsday Clock

DOOMSDAY CLOCK#2 İNCELEME

Carnage8613 Ocak 2018
hrlybnnr

Kadın Thor’u Gördük, Peki Ya Erkek Harley Quinn’i?

Eser Yeşim11 Ocak 2018
gglllgdtdghtr

Wonder Woman Rolüne Şimdiden Yeni Talip Çıktı!

Eser Yeşim5 Ocak 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.