DC

DCEU İçin Umutlarımız Yeşerdi: Shazam! Fragman İncelemesi

DCEU İçin Umutlarımız Yeşerdi: Shazam! Fragman İncelemesi
Bulut Şimşek

Ve San Diego Comic Con biz çizgi roman filmleri severler için ilk ürünlerini verdi! DC, 14 Aralık 2018 tarihinde vizyona girecek Aquaman ve 5 Nisan 2019 yılında beyaz perdede kendisine yer bulacak Shazam! filminin fragmanlarını yayınladı. Bu yazıda ise Shazam! filminin fragmanı ile ilgili görüşlerimi kısa bir yazı halinde paylaşacağım. Hazırsanız başlayalım!

Farklı Bir DCEU Filmi Geliyor

Fragmanı izlediğimde düşündüğüm ilk şey: Alıştığımız karanlık, ciddi, ağırbaşlı DCEU’ya Suicide Squad’ın getirmeye çalıştığı dengeyi Shazam! filmi getirecek. Bunun yanında sürekli gördüğümüz ve artık ezberlediğimiz “origin story” filmlerine de yeni bir soluk getiren bir film olacak Shazam! görüldüğü kadarıyla.

Fragman, Billy Batson’un geçmişi ile ilgili kısa bir bilgi vererek başlıyor ve daha ilk dakikanın yarısında yaptığı ters köşe ile yukarıda yazdığım mesajı veriyor. Hatta Freddy’nin Billy’e söylemiş olduğu “Bana bakıp diyorsun ki ‘Dostum neden bu kadar karamsarsın” repliğinin de yönetmen tarafından konulan bir DCEU özeleştirisi olduğunu düşünüyorum. Zaten konusu itibariyle de diğerlerinden farklı olması gerekiyor filmin ama Suicide Squad ile ilgili de aynı şeyi düşünmüş ve yanılmıştık.

shazam-movie-1111010-1280x0

Bu fragmanda ise özellikle Zachary Levi’nin göz dolduran performansı dikkat çekiyor çünkü fragmanda görüldüğü kadarıyla Levi, süper güçler kazanmış ve yetişkin bir adamın bedenine sahip küçük bir çocuğun nasıl davranacağını iyi portre etmiş gibi duruyor. Freddy ile Billy’nin güçleri test etmesi ve Billy’nin parmaklarıyla insanların telefonunu şarj etmeye çalışırken bir adamın telefonunu haşat etmesi de yüz güldürdü ve bu az önce bahsettiğim durumu kanıtlar nitelikteydi.

Aslına bakarsanız filmin ilk çeyreği klasik ezilen ve başkalarının ezilmesine izin vermeyen çocuk hikayesi olacak gibi. Çocuk kötü bir hayat geçirmiştir, kimse ile iyi anlaşamaz, beklemediği anda iyi bir arkadaşı olur, süper güç kazanır, filmin ilk çeyreği biter ve onu diğer filmlerden ayıran kısmı başlar.  Shazam! filmi de öyle olacak gibi duruyor. Ancak az önce de bahsettiğim gibi Zachary Levi’nin oyunculuğu yeterlinin de üstünde gayet iyi duruyor ve kendisinin filmin diğer kısımlarındaki oyunculuk kalitesi de filmin genel kalitesini belirleyecek.

Bunun yanında fragmanda gördüğümüz BOL miktarda DCEU easter egg’leri de bize karakterin Batman ve Superman ile aynı evrende olduğunu unutturmayacak şekilde filme dağıtılmış gibi görünüyor. Batarang ve Superman’in geri dönüşü ile ilgili haberlerin olduğu gazeteler fragmanda dikkat çeken DCEU bağlantıları olarak görülüyor.

Fragmanı izlemediyseniz Facebook sayfamızdan Türkçe alt yazılı olarak izleyebilirsiniz. Eğer izlediyseniz, fragmanla ilgili düşünceleriniz neler? Fikirlerinizi yorum olarak belirtmeyi unutmayın!

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DC
Bulut Şimşek
@buluttsimsek7

Mahalle dostu film haberciniz

Daha Fazla DC

supergirl_by_captainirachka-d9caqe3

Supergirl Filmi Geliyor! Peki Neler Biliyoruz?

Emre7 Ağustos 2018
vv

Hangi Filmler Vizyona Girecek? #VizyonTakvimi

Betül Karataş27 Temmuz 2018
landscape-1513853421-joe-manganiello-deathstroke

Deathstroke Filmi Gerçekten Yapılıyor Mu Ya?

Emre25 Temmuz 2018
cats

San Diego Comic Con 2018’in En İyi 5 Film Fragmanı!

Emre25 Temmuz 2018
aquamanheader5454

Açılın, Kral Geliyor! [Fragman İncelemesi]

Engin Topaloğlu22 Temmuz 2018
CC619C6D-67B4-4BA9-9D95-AFC7E1DEEB53

DC’nin Yeni Serisi Olan Titans’ın Fragmanı Yayınlandı

Betül Karataş19 Temmuz 2018
27C8FC95-F2E5-4027-AF1A-526E505EB70B

İşte Aquaman’den Poster Geldi!

Betül Karataş16 Temmuz 2018
Joker-Origin-Movie-Joaquin-Phoenix-Will-It-Happen

Toparlıyoruz: Gelecek Joker Filmi İle İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey!

Emre9 Temmuz 2018
6

Legends of Tomorrow’da Şok Ayrılık!

Bartu Yılmazer6 Haziran 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.