DC

DCEU İçin Umutlarımız Yeşerdi: Shazam! Fragman İncelemesi

DCEU İçin Umutlarımız Yeşerdi: Shazam! Fragman İncelemesi
Bulut Şimşek

Ve San Diego Comic Con biz çizgi roman filmleri severler için ilk ürünlerini verdi! DC, 14 Aralık 2018 tarihinde vizyona girecek Aquaman ve 5 Nisan 2019 yılında beyaz perdede kendisine yer bulacak Shazam! filminin fragmanlarını yayınladı. Bu yazıda ise Shazam! filminin fragmanı ile ilgili görüşlerimi kısa bir yazı halinde paylaşacağım. Hazırsanız başlayalım!

Farklı Bir DCEU Filmi Geliyor

Fragmanı izlediğimde düşündüğüm ilk şey: Alıştığımız karanlık, ciddi, ağırbaşlı DCEU’ya Suicide Squad’ın getirmeye çalıştığı dengeyi Shazam! filmi getirecek. Bunun yanında sürekli gördüğümüz ve artık ezberlediğimiz “origin story” filmlerine de yeni bir soluk getiren bir film olacak Shazam! görüldüğü kadarıyla.

Fragman, Billy Batson’un geçmişi ile ilgili kısa bir bilgi vererek başlıyor ve daha ilk dakikanın yarısında yaptığı ters köşe ile yukarıda yazdığım mesajı veriyor. Hatta Freddy’nin Billy’e söylemiş olduğu “Bana bakıp diyorsun ki ‘Dostum neden bu kadar karamsarsın” repliğinin de yönetmen tarafından konulan bir DCEU özeleştirisi olduğunu düşünüyorum. Zaten konusu itibariyle de diğerlerinden farklı olması gerekiyor filmin ama Suicide Squad ile ilgili de aynı şeyi düşünmüş ve yanılmıştık.

shazam-movie-1111010-1280x0

Bu fragmanda ise özellikle Zachary Levi’nin göz dolduran performansı dikkat çekiyor çünkü fragmanda görüldüğü kadarıyla Levi, süper güçler kazanmış ve yetişkin bir adamın bedenine sahip küçük bir çocuğun nasıl davranacağını iyi portre etmiş gibi duruyor. Freddy ile Billy’nin güçleri test etmesi ve Billy’nin parmaklarıyla insanların telefonunu şarj etmeye çalışırken bir adamın telefonunu haşat etmesi de yüz güldürdü ve bu az önce bahsettiğim durumu kanıtlar nitelikteydi.

Aslına bakarsanız filmin ilk çeyreği klasik ezilen ve başkalarının ezilmesine izin vermeyen çocuk hikayesi olacak gibi. Çocuk kötü bir hayat geçirmiştir, kimse ile iyi anlaşamaz, beklemediği anda iyi bir arkadaşı olur, süper güç kazanır, filmin ilk çeyreği biter ve onu diğer filmlerden ayıran kısmı başlar.  Shazam! filmi de öyle olacak gibi duruyor. Ancak az önce de bahsettiğim gibi Zachary Levi’nin oyunculuğu yeterlinin de üstünde gayet iyi duruyor ve kendisinin filmin diğer kısımlarındaki oyunculuk kalitesi de filmin genel kalitesini belirleyecek.

Bunun yanında fragmanda gördüğümüz BOL miktarda DCEU easter egg’leri de bize karakterin Batman ve Superman ile aynı evrende olduğunu unutturmayacak şekilde filme dağıtılmış gibi görünüyor. Batarang ve Superman’in geri dönüşü ile ilgili haberlerin olduğu gazeteler fragmanda dikkat çeken DCEU bağlantıları olarak görülüyor.

Fragmanı izlemediyseniz Facebook sayfamızdan Türkçe alt yazılı olarak izleyebilirsiniz. Eğer izlediyseniz, fragmanla ilgili düşünceleriniz neler? Fikirlerinizi yorum olarak belirtmeyi unutmayın!

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DC
Bulut Şimşek
@buluttsimsek7

Mahalle dostu film haberciniz

Daha Fazla DC

netflix-ottoman-rising-isimli-bir-mini-dizi-icin-hazirliklara-basladi-1541045264

Netflix’in İkinci Yerli Yapımı Ottoman Rising’ten İlk Detaylar!

Barış Çakır15 Ocak 2019
462563278s

Aquaman DCEU’nun En İyi Filmi Miydi?

Emre5 Ocak 2019
box

Açılın Yoldan “DC Universe” Geliyor: Titans 1. Sezon Spoilersız İnceleme

Bulut Şimşek3 Ocak 2019
aquaman-box-office-china

Aquaman’in Toplam Hasılatı Justice League’i Geçti!

Emre30 Aralık 2018
Aquaman-Jason-Momoa-Council-of-Kings-SR

Bir Kraldan Çok Daha Fazlası! Kahramanınızla Tanışın: Aquaman [Spoilersız Ön İnceleme]

Engin Topaloğlu27 Aralık 2018
DIG000415_1._SX360_QL80_TTD_

Aman Aman Neler Oluyor: Arrowverse’e “Crisis on Infinite Earths” Geliyor

Bulut Şimşek15 Aralık 2018
captm

Yepyeni Bir ‘Captain Marvel’ Posteri Meydana Çıktı!

Orkan9 Aralık 2018
0B985D3D-7FD7-4E29-B31C-FDEA67F52721

Aquaman Çin’de Gişe Rekoru Kırdı!

Betül Karataş8 Aralık 2018
931744

Çizgi Roman Filmleri Sinemayı Tamamen Ele Mi Geçirecek?

Alwis1 Aralık 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.