DC

DC Extended Universe Teorilerini Listeledik

DC Extended Universe Teorilerini Listeledik
Özkan Polat

Marvel Cinematic Universe teorilerini sıralamıştık şimdi de aynısını DC Extended Universe için yapalım.

5. Aquaman Clark’ı Denizin Derinliklerinden Kurtaran Kişiydi.

Man Of Steel’de Clark’ın yetişkinlik çağlarında balıkçılık yaparken sondaj kulesinde oluşan yangın sebebiyle orada çalışan işçilere yardımını görüyorduk. Herkesin tahliye edilmesinden sonra kulede tek kalan Clark denizin derinliklerine doğru baygın bir şekilde gömülüyordu.

Teori Clark’ın başka bir metahuman tarafından kurtarıldığını, kurtaran kişinin ise Atlantis’in Kralı Aquaman olduğunu söylüyor. Justice League fragmanında da yardıma ihtiyacı olan birini denizden kurtarmış halde görmüştük. Aquaman ve Superman yan yana geldiğinde belki bunun muhabbeti tekrardan açılır diye ümit ediyoruz.

Justice-League-Aquaman-Poster-feature

4. General Zod Ölmeyi İstedi

Zod Man Of Steel filminde iyi bir ölümün aslında kendileri için bir ödül olduğundan bahsetmişti. Ordusundan geriye kalan tek kişi oydu. Dünyaya geldiğinde güçlerini kısmen kontrol edebiliyor ve etrafa verdiği zarar gittikçe artıyordu. Teoride Krypton gezegenin yok olmasının sorumlusu olarak Clark’ı gördüğü için bu sefer de onun benimsediği insanları ve gezegeni yok etmek için kendi ölümünü masum insanlara zarar verip Metropolis şehrini yıkarak hazırlamış oldu.

general-zod

3. Parallax Çoktan Green Lantern Topluluğunu Öldürdü.

Justice League fragmanında ”No more Lantern” sözünü filmin baş kötüsü Steppenwolf tarafından duyuyoruz. Teori artık Lantern Corps’un olmamasının sebebini 2011′ yılında kötü bir şöhrete sahip Green Lantern filmindeki Parallax’ın Green Lantern ekibini çoktan yok ettiğini ve serinin ilerleyen kısmında da tekrar kendini göstereceğine bağlayarak söylüyor. Birçok karakteri kimin oynayacağı duyurulmuş iken ekibin 7. üyesi olması beklenen Hal Jordan veya diğer Lantern’lar için cast haberi gelmedi.

hal-jordan-parallax2. Batman Superman Kavgası Kabus Sekansı Dolayısıyla Bitti

Hayranlar BvS filminde en popüler iki karakterin kavgasının sadece annelerinin isimleri aynı çıkması sebebiyle bittiğine inanmak istemiyordu, haliyle filme karşı çok tepkililerdi. Ancak teori kabus sahnesinde Bruce Wayne’in gördükleri sebebiyle kavganın bittiğini öne sürüyor.

Batman Superman’i Martha isminden dolayı bırakmasa bile kabusunda gördüğü şeylerin korkusuyla bırakacaktı. Çünkü teori kabusta Superman tarafından söylenen ”She was my world, and you took her from me.” sözündeki bahsedilen kişinin Martha Kent ve Bruce Wayne’in gördüğü kabusun ise Martha Kent’in öldürüldüğü bir gelecek olduğunu söylüyor.

batman-v-superman-rain1.Tüm Yollar İnjustice Hikayesine Çıkıyor.

Superman Man Of Steel filminde düşmanını yenebilmek için verdiği mücadelede maalesef binlerce insanın ölümüne sebep olmuştu. BvS’de insanların bir kısmının kendisine karşı olan tutumu dolayısıyla yargılanmış, Bruce Wayne gibi bir iradeyi bile karşısına almıştı. Filmin sonunda yaptığı fedakarlık sembolü olduğu umut’un tekrar ortaya çıkmasını sağlamıştı.

Teori BvS filminde de kısa süre olsa da gösterilen Injustice hikayesinin gerçekleşeceğini söylüyor. DC Extended Universe’ün genişlemesi, Joker’in Sucide Squad  ile birlikte evrene dahil olması Justice League ekibinin birleşmesi ile bizlere Clark Kent’in o büyük trajedisini ve Superman’in gerçek öfkesini göstermek için bir alt yapı oluşturuluyor.

injustice-2-key-art-feat

Yorumları Gör (4)

1 Yorum

 1. #MAA

  4 Ekim 2017 at 09:16

  Martha olayı zaten ondan dolayı değilmiydi eğer uzaylıda olsa bi annesinin olabileceğini ve annesininde rüya sekansında ölmesiyle dünyanın istila edilmesinin sebebi olan kafın olduğunu anlayıp bırakmıyomuydu hatta bakarsak martha wont die tonight derkenki yüz ifadesi biraz dehşete düşmüş ifadesiydi herşey yerine oturdu rüyadaki kadının kim olduğunu anlayınca

 2. Punisher

  4 Ekim 2017 at 18:32

  Yazılan tüm teoriler zorlama.Şu ana kadar çıkan filmlerin hiçbirinde burada yazan teoriler ile ilgili destekleyici hiçbir şey yok.Bazı arkadaşlar bu filmler berbatlığını kendi kurdukları hayal dünyasında düzeltmeye çalışmışlar hepsi bu.

  Teori -5: Eğer aquaman kurtardıysa clarkı,o zaman bütün film boyunca oluşan yıkım sürecinde aquaman neredeydi.Dünya yok olsa veya kriptona dönüşe atlantis etkilenmeyecek mi?Bu nedenle Bu teorinin hiç gerçekleşmemesi dc sinema evreni için daha iyi olur zaten sürüyle açıklanamyan saçmalıklar var bu da tuzu biberi olur.

  Teori-4:Burada yazılanları anlamak güç çok fazla düşük cümle var ve söylenmek istenen ne anlaşılmıyor?Ayrıca Zod un ölmeyi istemesi çok saçma!

  Teori-3:”No more Lantern” sözüyle diekt bir paralalax bağlantısı kurmak zor.Belki de lanternleri stephenwolf ve askerleri yok etti.Zaten burda dc sinema senaristlerinin eli kolu çok bağlı.Evrene lanternleri sokabilmek için yol arıyorlar ancak zor bir iş.MoS filmi ve BvS filminde gerçekleşen yıkıcı ve büyük olaylarda lanternleden birinin bile olamaması zaten saçma,hatta farkedilmemesi çok daha saçma.Bu nendele lanternlerden birini veya birkaçını sanki başlarına bir bela gelmişte bunca zaman ortalarda gözükmediler şeklinde açıklamaya çalışcaklar.Ama bunun nedenide aslında ilk green lantern film faciasından sonra Green lanterni acank bilinen karakterlerin yanında göstererek aklamya çaılaşacaklar hepsi bu.Çünkü dc nin Süperman ve Batmanden başka bilinen doğru dürüst karakteri yok.bilinmeyeni bilinenlern yanında gösterdikten sonra ancak solo filme geçmek çabasındalar çünkü bütün amaç PARA!!!

  Teroi-2:Burada da düşük cümleler mevcut ne söylenmek istediği anlatılamamış,karmakarışık cümleler yığını gibi.Ancak kabusların bir sebep sonuç ilişkisi yok.Süperman martha diyince Batman hemen bu ismi nerden duydun diyor,açıkça kendi annesinin ismiyle bağlantı kuruyor yani kabuslarla rüyalarla pek alakası yok. Daha açık yazayım hayatımda gördüğüm en berbat sahnelerden biriydi.

  Teori-1:İnjustice hikayesine yapılan yol BvS gösterilen ve filmin zaten bozuk olan kurgusunda balıkla gösterilen rüya sahnesi mi veya Flashın gözükmesi ile olan birşey mi yoksa zaman bozulması mı oldugu anlaşılamayan ve Rüya içinde rüya gibi gözüken ve çok saçma bir şekilde gösterilen rüyayla alakalı.Başka hiçbir şeyde yok.Ama şunu söyleyebilrim ki İnjustice hikayesi için çok çok çok erken,eğer bu yola sokarlarsa evreninin gidişatını iyice sıvarlar.SÜpermani zaten insanlara anlatamadılar,Odun gibi kaaas gibi bir süpermani hemen ikinci filmden öldürüp ki bunu da 2 dk sonra ölmedi bakın toprak kalkıyor diyerekten merak usnusurunu yok ettikleri için ve Süperman zaten doğru dürüst anlatılamamışken bir de İnjustice hikayesindeki gibi yolundan sapıtmış bir Süpermani genel sinema izleyicisi için sindirlemez bir şey olur.Bence Flashpoint Paradoksa yönelip-yapıp,evreni baştan sonra sıfırlayıp-yenileyip yeni oyuncular ile devam etmeleri gerek.

  • Özkan Polat

   Özkan Polat

   4 Ekim 2017 at 22:03

   Geri dönüşünüz için teşekkürler. DC evreni henüz 4 film çıkardığı ve elimizde sınırlı materyal bulunduğu için teorileri zorlama olarak görmeniz doğal. Düşük cümleler için ise yazılarımıza kaynak olan yabancı sitelerden yaptığımız çeviriler ve kaynak bilgiden fazla uzaklaşmamak adına oluşturduğumuz cümleler oldukları için böyle bir durum söz konusu. İyi Günler

 3. Dark Jedi

  5 Ekim 2017 at 20:45

  En muhtemel teoriler 1 ve 5. teoriler.

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla DC

marvel-studios-logo

Marvel Stüdyoları Moon Knight Filmi Düşünüyor!

Barış Çakır23 Nisan 2018
Raven_Daughter_of_Darkness_Vol_1_1

Yeniden bir Mini-Seri ile Karşımızda! : Raven – Daughter of Darkness #1

Melda Kavak23 Nisan 2018
jake_gyllenhaal_actor_beard_jacket_109237_1920x1080

Jake Gyllenhaal, Batman Rolü Hakkında Son Sözü Söyledi

Alperen Keser12 Nisan 2018
Roy_Harper,_Oliver_Queen,_Sara_Lance,_Nyssa_al_Ghul_and_the_League_of_Assassins

Arrow’un Sevilen Karakteri Yeni Sezonda Kesin Dönüş Yapıyor

Bulut Şimşek10 Nisan 2018
justice_league_2017___barry_hq___v2_by_duck_of_satan-db3kq4i

Solo Flash Filminin Adı Flashpoint Olmayacak!

Barış Çakır4 Nisan 2018
IMG_8910D9B99C45_1

İnceleme: Doomsday Clock#4

Carnage863 Nisan 2018
DC-ComicsGallery_20180418__Action1000_LeeCVR2_hirez_5aabfc6292f111.53853842

Şuana kadar duyurulmuş olan 25 Action Comics #1000 kapağı!

Akın İşleyen30 Mart 2018
shazam__by_xionice-d7xyxxz

Shazam! Filminde Tanıdık Bir Kahramanı Görebiliriz

Alperen Keser30 Mart 2018
7

Krypton Diğer DC Dizileri İle Ortak Bölüm Yapacak mı?

Bartu Yılmazer26 Mart 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.