Çizgi Roman

DC Comics Superman’i Baştan Yazıyor!

DC Comics Superman’i Baştan Yazıyor!
Barış Çakır

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda Marvel’ın göz bebeği yazarlarından birisi olan Brian Michael Bendis DC Comics’e geçmişti. Bendis çalışmalara hemen başladı ve DC Comics tarihinde köklü değişiklikler yaptı.

Yeni Superman serisi Man of Steel’in ilk sayısı geçen hafta piyasaya sürüldü ve açıkça görülüyor ki Bendis, Superman’in orijin hikayesini ve Krypton’un yok oluşunu yeniden kaleme almış.

Bendis tarafından yaratılan yeni hikayede Krypton kaynakların yetersizliği sonucu kendi kendine yok olmadı. Bir düşman tarafından yok edildi!

Bu söz konusu düşmanın adı “Rogol Zarr.” Bendis bu düşmanı karşımıza ilk olarak Action Comics #1000’de çıkardı ve Zarr, Superman’e Krypton’u öldürdüğünü” itiraf etti.

Man-of-Steel-Comic-Rogol-Zaar-Krypton

Rogol gezegenlerdeki teknolojik ve bilimsel gelişmeleri kurutarak onları kaosa sürüklüyor ve daha sonrasında Kozmik Evrensel Düzen Muhafızları olarak tanınan koruyuculara o gezegenin galaksi barışını tehdit ettiğini iddia ediyor ve gezegenleri öldürüşünü meşrulaştırıyor. Aynı planını Krypton üzerinde de uygulayan Rogol, koruyuculardan Krypton’un galaksi barışını tehdit etmediğini ve aksine barış için çabalayan, teknoloji ve bilime açık bir gezegen olduğu yanıtını alıyor.

Superman-Comic-Rogol-Zaar-Guardian

Bu red kararına rağmen Rogol durmuyor ve Krypton’u yok ediyor. Action Comics #1000’de Superman ile yüzleşen Rogol “Tıpkı Jor-El’e verdiğim söz gibi, Krypton’u yok ettiğimde yaptığım gibi” diyerek okurların kafasını da iyice karıştırıyor. Yoksa Jor-El’in Krypton’un yok edilmesinde bir parmağı mı var? diye düşünüyor insan.

Superman-Man-of-Steel-Comic-Cover

Bendis’in Action Comics ve Superman serilerinin dizginlerini ele almak için hazırladığı bu geçmiş ve geleceği birbirine uydurmak gerçekten zor olacak gibi gözüküyor. Ayrıca Krypton’un yok oluşunu kullanmakta gerçekten cesur bir hamleydi. Tam da Bendis’in yapacağı türden! Bakalım serinin devamında neler olacak? Bizi ne gibi sürprizler bekliyor? Kim bilir belki de Bendis, Superman’i öldürüp yerine yaşça daha küçük siyahi bir Superman geçirir.. :)

 

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çizgi Roman

Daha Fazla Çizgi Roman

venom3

Anti-Hero Tanıtımları: Venom Kimdir?

Eren Ipeker20 Ağustos 2018
d

Moon Knight: Reenkarnasyonlar Çizgi Roman İncelemesi!

Eren Ipeker26 Temmuz 2018
7msglwhfif311

Captain Marvel’ın Pek Bilinmeyen Yönleri #1

Barış Çakır12 Temmuz 2018
gsdgsg

Ortaya Karışık: 21. yy Wall Street’i, 20. yy New York’u ve 19. yy İngilteresi!

Emre6 Temmuz 2018
26

Old Man Hawkeye (1-5) Çizgi Roman İncelemesi: Çorak Topraklara Dönüş!

Emre2 Temmuz 2018
dc_jrjr_trade_lg

DC’nin yeni varyant kapak tasarımları YOK satıyor!

Akın İşleyen1 Haziran 2018
captain m

Kahraman Tanıtımları: Zeki, Etkileyici ve Yarı Uzaylı, Captain Marvel!

Eren Ipeker5 Mayıs 2018
DC-Rebirth-Featured-032816

Ya Şöyle Olsaydı #1 : DC Rebirth

Akın İşleyen1 Mayıs 2018
Raven_Daughter_of_Darkness_Vol_1_1

Yeniden bir Mini-Seri ile Karşımızda! : Raven – Daughter of Darkness #1

Melda Kavak23 Nisan 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.