Çizgi Roman

DC Comics Superman’i Baştan Yazıyor!

DC Comics Superman’i Baştan Yazıyor!
Barış Çakır

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda Marvel’ın göz bebeği yazarlarından birisi olan Brian Michael Bendis DC Comics’e geçmişti. Bendis çalışmalara hemen başladı ve DC Comics tarihinde köklü değişiklikler yaptı.

Yeni Superman serisi Man of Steel’in ilk sayısı geçen hafta piyasaya sürüldü ve açıkça görülüyor ki Bendis, Superman’in orijin hikayesini ve Krypton’un yok oluşunu yeniden kaleme almış.

Bendis tarafından yaratılan yeni hikayede Krypton kaynakların yetersizliği sonucu kendi kendine yok olmadı. Bir düşman tarafından yok edildi!

Bu söz konusu düşmanın adı “Rogol Zarr.” Bendis bu düşmanı karşımıza ilk olarak Action Comics #1000’de çıkardı ve Zarr, Superman’e Krypton’u öldürdüğünü” itiraf etti.

Man-of-Steel-Comic-Rogol-Zaar-Krypton

Rogol gezegenlerdeki teknolojik ve bilimsel gelişmeleri kurutarak onları kaosa sürüklüyor ve daha sonrasında Kozmik Evrensel Düzen Muhafızları olarak tanınan koruyuculara o gezegenin galaksi barışını tehdit ettiğini iddia ediyor ve gezegenleri öldürüşünü meşrulaştırıyor. Aynı planını Krypton üzerinde de uygulayan Rogol, koruyuculardan Krypton’un galaksi barışını tehdit etmediğini ve aksine barış için çabalayan, teknoloji ve bilime açık bir gezegen olduğu yanıtını alıyor.

Superman-Comic-Rogol-Zaar-Guardian

Bu red kararına rağmen Rogol durmuyor ve Krypton’u yok ediyor. Action Comics #1000’de Superman ile yüzleşen Rogol “Tıpkı Jor-El’e verdiğim söz gibi, Krypton’u yok ettiğimde yaptığım gibi” diyerek okurların kafasını da iyice karıştırıyor. Yoksa Jor-El’in Krypton’un yok edilmesinde bir parmağı mı var? diye düşünüyor insan.

Superman-Man-of-Steel-Comic-Cover

Bendis’in Action Comics ve Superman serilerinin dizginlerini ele almak için hazırladığı bu geçmiş ve geleceği birbirine uydurmak gerçekten zor olacak gibi gözüküyor. Ayrıca Krypton’un yok oluşunu kullanmakta gerçekten cesur bir hamleydi. Tam da Bendis’in yapacağı türden! Bakalım serinin devamında neler olacak? Bizi ne gibi sürprizler bekliyor? Kim bilir belki de Bendis, Superman’i öldürüp yerine yaşça daha küçük siyahi bir Superman geçirir.. :)

 

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çizgi Roman

Daha Fazla Çizgi Roman

fenomen-1-1200x1200

“Paranoyak Değilim. Sadece Yüzbinlerce Takipçim Var”- Yerli Çizgi Roman Fenomen #1 Ön İnceleme

Engin Topaloğlu16 Şubat 2019
Photograph-32-3

Sentry: Unutulan Kahraman Geri Döndü!

Emre7 Ocak 2019
jghjhkgk

Yılın En İyileri Belli Oldu!

Emre31 Aralık 2018
KKBHVK

Yılın En İyilerini Seçiyoruz, Hemen Oy Ver!

Emre27 Aralık 2018
gplus4753490184038241954

Sonsuzluk Eldivenini Daha Önce Kullanmış 6 Marvel Karakteri!

Emre12 Aralık 2018
starlight-header1

“Sahip Olduklarının Kıymetini Bilmek İçin Bir Süre Uzaklaşmak Gibisi Yok.” – Starlight: Duke McQueen’in Dönüşü İncelemesi

Engin Topaloğlu10 Aralık 2018
cats

Kahraman Tanıtımları: Ronin Kimdir?

Emre8 Aralık 2018
cats

Daredevil Artık Marvel’ın Yeni Heimdall’ı! // War of The Realms

Emre6 Aralık 2018
brie-la

Kahraman Tanıtımları: Captain Marvel Kimdir?

Eren Ipeker4 Aralık 2018

Cizgiroman.com da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.